• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Jaki tester diagnostyczny do Kia ?

maniakaut

Początkujący
Punktów
0
Na tą chwilę i raczej docelowo marka KIA.. chociaż do roczników 2018. Później się zobaczy czy są potrzebne inne marki i świeższe auta.

Na różnych stronach i m.in. tutaj polecano:
Launch x431
Autel AP200
GDS VCI
G-scan

Potrzebuję na ta chwilę amatorsko, dla swojego auta i jak będę kupował kolejne.
Przydałoby się:
- serwisowe wypalanie DPF
- adaptacje: nowych kluczyków, reflektorów ksenonowych, czujników ciśnienia powietrza w oponach;
- info o dawce wtrysku w poszczególnych cylindrach
- możliwość wyłączenia irytującego gongu: nie zapiętych pasów, niedomkniętych drzwi, nie wyjętego kluczyka
- trwała dezaktywacja START/STOP

Obsługa może być w pełni po angielsku, nie zależy mi na języku polskim.

1
Ile kosztuje oficjalnie druga marka dla Autel AP200 ?

2
Autel AP200 da się poszerzyć o większą ilość możliwości wgrywając inne oprogramowanie np modyfikowane, nieoficjalne lub coś w podobie ?

3
Diagbox10 pisał, że trzeba uważać na numery skanerów AP200 i nie należy aktualizować do wersji 1.05
ale nie podał szczegółów.. :(

Ostatnia edycja:

Adam Gmail

SuperMechanior
Punktów
22
Kolego jak do Kia czy Hyundai to się nawet nie zastanawiaj. Tylko Gscan bo to ten sam producent co robi KDS-a i GDS-a.
- serwisowe wypalanie DPF - ogarnia
- adaptacje: nowych kluczyków, reflektorów ksenonowych, - ogarnia
- adaptacje jak to nazwałeś czujników ciśnienia powietrza w oponach - ogarnia oczywiście te gdzie przyuczenie następuje po OBD.
- info o dawce wtrysku w poszczególnych cylindrach - ogarnia
- możliwość wyłączenia irytującego gongu: nie zapiętych pasów, niedomkniętych drzwi, nie wyjętego kluczyka - nie bo ingerencja często nie jest odgórnie możliwa
- trwała dezaktywacja START/STOP - nie ma takiej opcji. Gdyby to producent legalnego testera zrobił to łamie prawo i miałby spore problemy. A Gscan jest legalny a nie jakiś klon.
- oprócz tego robi o wiele więcej jak testy silnika, pompy paliwa, ABS.....
- ogarnia tez bardzo dobrze inne marki japońskie i nieźle grupę niemieckich aut za wyjątkiem Opla
Na alledrogo znajdziesz na pewno coś w dobrych pieniądzach.

blayders

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
182
Miasto
Podkarpacie
Adaptacja kluczyków bez abonamentu nie zrobisz na pewno .
Launch - 7000 zł - robi wszystko co oryginał oprócz płatnych opcji
GDS lite - 5500 $ - oryginał - robi dosłownie wszystko łącznie z kluczami
g-scan3 - 15000 zł - robi wszystko co oryginał oprócz płatnych opcji
Jeśli nie masz floty samochodów to naprawianie we własnym zakresie nie ma ekonomicznego uzasadnienia .

Ostatnia edycja:

Adam Gmail

SuperMechanior
Punktów
22
......
g-scan3 - 15000 zł - robi wszystko co oryginał oprócz płatnych opcji....
Chyba jednak płatne tez robi. Zerknij tutaj:
I z tego co widać Pass Thru ma też do innych marek niż kia/Hyundai jak np. VW :

blayders

Punktów
182
Miasto
Podkarpacie
To co pokazałeś to potwierdzenie moich słów. By zrobić płatne opcje musisz zapłacić kia/hyundai czyli dokupić dodatkowy abonament a nie w ramach licencji interfejsu . A do tego co pokazałeś wystarczy byle jaki interfejs za chyba 500 zł który obsługuje protokół pass-thue .

Firma ACTIA produkuje wiele interfejsów na oryginał . Oprócz tego maja swój uniwersalny kombajn , który uwaga nie robi czytaj nie może robić co te oryginały . Dlaczego ?? bo blokuje to umowa handlowa . Żaden legalny uniwersalny kombajn nie dorówna oryginałowi bo nie może .

Ostatnia edycja:

maniakaut

Początkujący
Punktów
0
Koledzy, przepraszam, ale nie przychodzą do mnie powiadomienia o odpowiedziach... sprawdziłem ustawienia domyślne, powinny przychodzić.

Z adaptacją kluczyków daje spokój, dla siebie może w ogóle nie będzie konieczności.

Nie wiem jak jest w Kia, ale w grupie VAG nieoficialnym sprzętem przecież można było zrobić więcej niż VAG z ASO.

Dopisuję jeszcze:
kodowanie sterowników
pomiary z bloku wartości mierzonych
zarządzanie Common Rail
Układy kontroli ciśnienia w oponach (dopasowanie czujników)
Doświetlanie zakrętów - szybkość włączania czy doświetlanie zakrętów
regulacja obrotów biegu jałowego

Dezaktywacja dodatkowego ruchu wycieraczek
Dezaktywacja kontrolki niezapiętych pasów bezpieczeństwa
zmiana natężenia /siły/ układu wspomagania

Ciekawią mnie opcje, których nie można wyłączyć ze względu na prawo... dla siebie i nie szkodząc nikomu chciałbym to zrobić.

Blayders,
możesz coś więcej o tym interfejsie ?

Co do zakupu urządzenia chciałbym zmieścić się w ok 500-800 pln, pod własne potrzeby i ewent dla zrobienia czegoś u znajomych. Raczej nie opłaca się wydawać więcej.

Stanisław 1946,
jak się masz w Nowym Roku ?
:)

blayders

Punktów
182
Miasto
Podkarpacie
kodowanie sterowników - nie wiem jak w najnowszych ale w starych nie ma czegoś takiego jak zmiana konfiguracja po prostu masz jakieś poziomy wyposażenia i z nimi powiązane BCM'y . Co najwyżej możesz włączać wyłączać funkcje typu "follolw me home"
pomiary z bloku wartości mierzonych - launch to ma
zarządzanie Common Rail - ???? wyjaśnij co masz na myśli
Układy kontroli ciśnienia w oponach (dopasowanie czujników) - launch to robi
Doświetlanie zakrętów - szybkość włączania czy doświetlanie zakrętów - raczej tego nie zmienisz
regulacja obrotów biegu jałowego - od dawna tym zarządza ecu i bez grzebania mapy nic nie zrobisz

Dezaktywacja dodatkowego ruchu wycieraczek - marzenie
Dezaktywacja kontrolki niezapiętych pasów bezpieczeństwa - wykonalne
zmiana natężenia /siły/ układu wspomagania - zależne od wyposażenia samochodu

Sprawdzania ciśnienia w kołach nie wyłączysz w samochodach wyprodukowanych po listopadzie 2014 .

Za 500-800 zł to ty nic nie kupisz co najwyżej elm'a .

pawcar

SuperMechanior
Punktów
666
Miasto
Manchester
Jedyna opcja to launch plus tablet od ruskich badz bliskiego wschodu :D

maniakaut

Początkujący
Punktów
0
@blayders

co rozumiesz przez najnowsze? od którego roku ?
"Zarządzanie commonrail" > zmiana jakiś parametrów, korekty dawki wtrysku, podglądanie parametrów, wszystko co może być potrzebne...
regulacja obrotów biegu jałowego:
dodam nowy temat, ale jak nabęde jakikolwiek interfejs, żeby podejrzeć prędkość i podst parametry

a dezaktywacja "gongu" ?? to bardziej uciążliwe :)

co do sprawdzania ciśnienia...
data rozpoczęcia gwarancji na auto 2014.03.28
wg:
https://www.ilcats.ru data produkcji to 2014.03.13
ale założyłem nowy wątek:

Tylko ELM ? co oprócz tego ? Czy może lepiej dołożyć do Autel AP200 ?

@pawcar

a nie można skonfigurować samemu tabletu/smartfona z Launch ? Chodzi i jakiekolwiek urządzenie z Android czy musi mieć jakieś konkretne opcje ? Choćby tylko pod jedną markę.

Faja

Bywalec
Punktów
3
Miasto
Puławy
Ja dodam że osławiony G-scan nie połączył mi się ze skrzynią w kia sorento 2005 a launch tak. Za to w subaru G-scan pozwolił na regulację biegu jałowego a w launchu nie znalazłem takiej funkcji. Tak więc warto mieć kilka testerów. A jeżeli stawiasz na markę KIA to może warto zainteresować się testerem GDS. A i jeszcze jest darmowy program cascade, który potrafi mile zaskoczyć.

maniakaut

Początkujący
Punktów
0
Dzięki. Nie zmieszczę się w pułapie z GDS :) Co do Cascade możesz podać oryginalną witrynę ? Mało wyników w google, a jak są to antyvirus blokuje.

blayders

Punktów
182
Miasto
Podkarpacie
KIA to nie grupa vag do 2012 gdzie vas'em można było podbić dawkę startową bez ingerencji w mapę sterownika .
Nowe czyli 2015 w wzwyż bo te samochody w większości są jeszcze na 7-letniej gwarancji wiec nie pojawiają się na warsztacie .
Do 2015 na pewno nie dało się wyłączyć gongu nie zapiętych pasów - brak diagnostyki licznika .

Jak chcesz się bawić w pirackie programy to musisz usunąć wszystkie programy antywirusowe .

maniakaut

Początkujący
Punktów
0
Rozumiem dzięki ! W końcu jakiś konkret.
To autoryzowana Kia jeszcze nie jeździ z problemami na zewnątrz do nie autoryzowanych stacji ?
W VAG było to popularne :)

To w ogóle z licznikiem nie można się połączyć czy jest jakieś hasło ? Autoryzowanym testerem też nie da rady ?

Co do anty-vira jasne :)

blayders

Punktów
182
Miasto
Podkarpacie
By mieć 7 lat lub 150 tys km gwarancji musisz co rok jeździć na przekłady - sam mam kia .
Najmłodsza kia jaką miałem na warsztacie była z 2015 i nie było diagnostyki licznika , ale co ciekawe po obd można zmienić wskazania licznika :)

maniakaut

Początkujący
Punktów
0
Ok, co do "problemów na zewnątrz" miałem na myśli pracowników ASO, którzy sobie nie radzą.

Napisz jeszcze proszę: " Tylko ELM ? czy jeszcze coś ciekawego oprócz tego ? Czy może lepiej dołożyć do Autel AP200 ?"

Stanisław 1946

Weteran
Punktów
956
Miasto
Szczecin
Może w "kijach" zacznij od wymiany klocków hamulcowych nie potrzeba
żadnego sprzętu ,tylko trochę oleju w głowie.

Do góry Bottom