• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

jakich firm montujecie klocki / tarcze ??

mathiass

SuperMechanior
Punktów
136
jak w temacie, ktore wg was wychodza najlpeiej wiadomo ze najawyzszych firma sa dobre ale kazde maja jakies ale ...

Luku

Dekoder
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
316
Miasto
Nottingham
Ja klocki stosuje z TRW, a tarcze polecam Mikody lub też optimale.

hamer

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
178
Miasto
starachowice
ja dużo montuje FOMAR FRICTION w miare dobre i cena przyzwoita i co najważniejsze brak reklamacji niezłe są też ABE ale najlepszy to chyba TEXTAR

P

PogotowieSamochodoweUK

Blue Print, Drive Tec, Monroe - Jesli klient jest przecietniak i auto standard
Brembo, Zimmerman, TRW, ATE, Bosch- jak klient chce cos lepszego
EBC, Mintex- jesli ma byc wyczynowo i burzuazyjnie;)

hamer

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
178
Miasto
starachowice
brembo to nie jest przeciętny klocek oni produkują na pierwszy montaż z tego co wiem to właśnie na pierwszy montaż produkują tylko 3 firmy TEXTAR BREMBO i JURID te klocki co pogotowie wymieniłeś to raczej wysoka półka zwłaszcza w takim rejonie co u mnie zamontował bym może ze dwa komplety na rok

P

PogotowieSamochodoweUK

ATE i Bosh tez robi na pierwszy;)

W brew pozorom brembo to przecietniak w praktyce i orzel w cenie. Dopiero ceramika brembo jest z najwyzszej polki. Brembo jedynie jest znane jak sparco i nic po za tym.

motofun

Nowy
Punktów
1
dostawcami klocków na pierwszy montaż są: TEXTAR, PAGID,JURID, FERODO, natomiast Bosch i Ate są dostawcami kompletnych układów hamulcowych zmontowanych z elementów różnych dostawców

P

PogotowieSamochodoweUK

No to zajzyj do grupy VAG, nowe maja komponenty Bosch ATE oraz TRW.
Wszystko zalezne jest od madki;) Bentley np ma EBC na tasmie wkladane oraz BREMBO.

Ja osobiscie pierwszy raz slysze zeby ATE lub BOSCH byl skladakiem jak LG czy Sharp w elektronice.

Mozesz rozwinac informacje?

Punktów
0
Miasto
PK
Witam:) jak juz jeden kolega wyzej napisal wszystko zalerzy jaka marka w jakim celu przeznaczona, styl jazdy, no i kasa ile chcesz przeznaczych na zestaw...? jesli chodzi o BMW moge doradzic we wszystkim co do klocków ja jestem od zawsze zadowolony z systemów hamujących ATE POWER DISC w swojej beemce posiadam i tarcze ATE i klocki juz od ponad roku a jezdze ostro mozna powiedziec ze chaotycznie jak nie tor to bokiem jak nie bokiem to rozwijam duze predkosci na prostych drogach i nagle hamuje bo zachodzi taka potrzeba i powiem szczerze ze ATE wytrzymuje te enomalia i tarcze i klocki takze ja ta firme polecam z wlasnego doswiadczenia, lecz wiadomo wiem jaki mam silnik wiem do czego stworzylem to auto i w jakim celu z niego bede korzystal totez wiem jakie czesci w nim montowac aby wytrzymaly extremalne warunki i obciążenia :p dlatego co jest najwazniejsze to moze nie tyle co marka lecz ile sie jezdzi i jak sie jezdzi jakim stylem i charakterem bo jednemu klocki z tarczami z BOSCHA starcza na 3lata a drugiemu przy jego stylu jazdy i korzystania z hamulca roboczego starczy taki zestaw na rok;/ a wiec.....

CITO

Gaduła
Punktów
12
85% klocków ROADHOUSE montujemy od wielu lat i dają radę nawet w najnowszym mesiu GL a jak klient chce coś super to ATE, a jak chce tylko znaną markę to BOSCH.

A

autozibi

Proste pytanie i będzie prosta odpowiedź ....
Nikogo nie będę do niczego zmuszał czy przekonywał do swoich racji
a widzę , że niektórzy z was tak próbują . Każdy zakłada to co uważa za najlepsze .
Mój wybór to Ferodo , Bosch i Brembo .
Jak na razie żadnych reklamacji nie było .

hamer

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
178
Miasto
starachowice
a ja tam zakładam FOMARA FRICTIONA i też nie mam reklamacji wcale nie są gorsze od markowych

maxbu

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
5
A j jezeli tarcze to delphi wychodzą cenowo nie tak zle i jakość dosyc dobra ale z lepszych to Ferodo, ATE,TRW zalezy dla jakiego klijenta dziadek spokojnie jak jezdzi to nie musi miec wyczynowych hamulców

Pietrek

SuperMechanior
Punktów
25
Miasto
Polska wschodnia
budżet klienta to decydujące kryterium, ale najczęściej ABE, TRW, często też Bremo, coraz częściej klienci zwracają uwagę na jakość hamulców, naprawdę

miskun

Bywalec
Punktów
4
Miasto
Przemyśl
wybaczcie, że się tu wtryniam... poszukuje klocków na przód do Laguny I (mojego auta-1.8, 120km), styl jazdy dynamiczny, dość szybki, zarówno w mieście jak i w trasie. Jakie klocki byście mi polecili? Chciałbym, aby dobrze/mocno hamowało. Tarcze są ok :) Na razie wytypowałem ferodo. Budżet: 100-150zł.
Jedno pytanie jeszcze, wymieniając klocki robicie, albo proponujecie regenerację zacisków (czyszczenie, wymiana gumek przy tłoczku)?

pozdrawiam!

Ostatnia edycja:

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2168
Miasto
PZ
wybaczcie, że się tu wtryniam... poszukuje klocków na przód do Laguny I (mojego auta-1.8, 120km), styl jazdy dynamiczny, dość szybki, zarówno w mieście jak i w trasie. Jakie klocki byście mi polecili? Chciałbym, aby dobrze/mocno hamowało. Tarcze są ok :) Na razie wytypowałem ferodo. Budżet: 100-150zł.
Jedno pytanie jeszcze, wymieniając klocki robicie, albo proponujecie regenerację zacisków (czyszczenie, wymiana gumek przy tłoczku)?

pozdrawiam!
Breck

Krisg

Uczestnik
Punktów
5
Miasto
Sochaczew
elgrand.com.pl
Dokładnie tak jak napisał arni, najlepszy stosunek ceny do jakości. A co do regeneracji, czyszczenie zawsze i to koniecznie, a gumki to zależnie od ich stanu. Najważniejsze to wyczyścić prowadzenie klocka, żeby się nie blokował ;)

Do góry Bottom