1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

"jazda na umowę" - a wbicie lpg w dowód??

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Dawidek126, 10-06 18.

1. Dawidek126

Dawidek126 Uczestnik

Docenione treści:
    22
    Miasto:
    Piaseczno
    witam.
    moje pytanie brzmi : czy posiadacz auta którego nie przerejestrował na siebie, tylko jezdzi "na umowę" ,może bez problemu wbić lpg w dowód rejestracyjny( oczywiscie posiadając odpowiednie dokumenty) pokazując tylko umowę kupna sprzedaży??

2. motorynka

motorynka Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Mława
    tego nie wiem ale sprzedałem auto 4 lata temu ,nowy właściciel nie zmienił dowodu jeżdzi z dowodem na mnie ubezpieczenie ma wykupione na siebie ,ja oczywiście zgłosiłem sprzedaż w wydz komunikacji i u ubezpieczyciela mam pieczęcie na kopii umowy i ją trzymam w teczce

3. Dawidek126

Dawidek126 Uczestnik

Docenione treści:
    22
    Miasto:
    Piaseczno
    bo w polskim prawie jest obowiązek przerejestrowania na siebie ale niema za to kary jak tego nie zrobi:) tylko czy w takim przypadku można wbić lpg w dowód w wydziale komunikacji ??

4. Regaciarz

Regaciarz Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Wasilków
    Zadzwoń do swojego wydziału i zapytaj bo jeśli np u mnie bez problemu wbija to u Ciebie mogą robić problemy bo każdy urząd działa jak chce ;)

5. mazi0000

mazi0000 Uczestnik

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Katowice
    Sprawa może trafić do sądu jak załapiesz mandat a policja za puka do poprzedniego właściciela.

6. Dawidek126

Dawidek126 Uczestnik

Docenione treści:
    22
    Miasto:
    Piaseczno
    jeśli chodzi o ścisłość to nie moje auto. Wystarczy mieć przy sobie umowę kupno-sprzedaż i oc na siebie. jeśli masz to policja nic nie zrobi.... przynajmniej tak robią moi znajomi:) nigdy nie mieli przez to problemów w przypadku kontroli czy nawet mandatu za prędkość.... no chyba że sie coś ostatnio zmieniło???

7. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    66
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Rozmawiałem ostatnio z rzeczoznawcą samochodowym który twierdził ,że nie ma kompletnie obowiązku przerejestrowywać a urzędy nie mogą dać żadnej kary. Nawet jak policjant uparty zabierze dowód za "niezgodność danych w DR z stanem faktycznym" to wystarczy pójść do WK i powiedzieć ,ze chcecie odebrać swój dowód i przerejestrowywać nie musimy.
    Poza tym nie ma obowiązku informować policji ,że auto kupiliśmy ( nie pokazujemy umowy kupna tylko sam dowód przy kontroli )
    Natomiast jak załapie się mandat i policja zapuka do poprzedniego właściciela to wystarczy im pokazać umowę ,że auto zostało sprzedane i na tym koniec. ( Jak sprzedający zgłosił sprzedaż w WK to raczej policja nie zapuka)

Sam znam wielu zapaleńców jeżdżących youngtimerami nieprzerejestrowanymi wiele lat bo szkoda im czarnych tablic rejestracyjnych. ( Do niedawna jak skończyły się miejsca na pieczątki to musieli w końcu zmienić ale obecnie można jeździć cały rok na zaświadczeniu z SKP )

8. vitorio

vitorio Uczestnik

Docenione treści:
    9
    Ciekawe! Pojazd zarejestrowany jest w Rzeszowie a nowy właściciel mieszka w Szczecinie. To gdzie do odbioru będzie zabrany DR.

9. Giemza

Giemza Bywalec

Docenione treści:
    108
    Miasto:
    Lublin
    W tym wydziale w którym został wydany czyli w Rzeszowie.

10. Dawidek126

Dawidek126 Uczestnik

Docenione treści:
    22
    Miasto:
    Piaseczno
    to trzeba tak gadać żeby nie zabrali:) a co z tymi adnotacjami w DR.... lpg czy nawet wbicie haka..... jak z tym....

11. next22

next22 Początkujący

Docenione treści:
    4
    Wniosek o wpis musi złożyć osoba która figuruje w dowodzie i nie ma zmiłuj u mnie w WK. Oczywiście wydział który wydał dowód musi być.
    Można inna osoba z upoważnieniem

Dawidek126 lubi to.
  12. Dawidek126

Dawidek126 Uczestnik

Docenione treści:
    22
    Miasto:
    Piaseczno
    teraz już wszystko jasne faktycznie tylko osoba z dowodu może dokonać jakichkolwiek zmian w dowodzie(wpisów itp) a terz inne pytanie : gosc chce przerejestrować auto na siebie ale dopiero w listopadzie... jak dostał teraz papiery na lpg czy to sie jakoś przeterminuje?? chodzi mi o papiery od goscia co mu to montował...

13. next22

next22 Początkujący

Docenione treści:
    4
    Nie przeterminuje się ba nawet na przeglądzie przejdzie

Dawidek126 lubi to.
  14. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    66
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Na przeglądzie brak wpisu LPG w dowodzie nie robi problemów ?

15. Regaciarz

Regaciarz Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Wasilków
    Robi, od tego roku brak wbitego lpg wynik negatywny, przerabiałem to jakoś w lutym i nie była to złośliwość diagnosty bo byłem u znajomego

16. Dawidek126

Dawidek126 Uczestnik

Docenione treści:
    22
    Miasto:
    Piaseczno
    to sprawa się komplikuje.... z tego wychodzi że najlepiej skontaktować sie z poprzednim właścicielem żeby napisał upoważnienie dla obecnego właściciela i dzięki temu na obecny dowód zostanie wbity lpg....

17. Regaciarz

Regaciarz Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Wasilków
    A dlaczego nie przerejestrować i nie kombinować? Gdybym miał taki problem to te 200 zł za spokój to jak za darmo( sam nie przerejestrowuję aut, wyjątek to mój Cougar ale tylko dlatego, że miałem na niego 7 umów ;) )

18. pawcar

pawcar Uczestnik

Docenione treści:
    71
    Miasto:
    Zielona Góra
    200 zł psu w budę tylko dlatego żeby zmienić literek kilka z cyferkami.

Powinny być tablice dozywotnio przypisane do pojazdu i problem z głowy. Tylko wtedy ktoś kto robi te tablicę nie zarobi... i kółeczko się zamyka.

19. next22

next22 Początkujący

Docenione treści:
    4
    3 miesiące temu robiłem przegląd auto ma gaz od 3lat i nie wbity w dowód.
    Oczywiście jest komplet dokumentów od gazownika Zero problem przegląd pozytywny. :)

20. Regaciarz

Regaciarz Początkujący

Docenione treści:
    10
    Miasto:
    Wasilków
    Aż dziwne bo znajomy mi nawet pokazywał, że w systemie kategoria braku lpg w dowodzie jest wynikiem negatywnym

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. gaz nie wbity w dowód a przegląd

,
  2. wbicie w dowod lpg