• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Jumper evo 3 2012r świeci check abs brak błędów w komputerze

Muminek

SuperMechanior
Punktów
50
Elo mam taki zgryz. W citroenie jumperze 2012 r ( 3 ewolucja) wymieniałem przednie amortyzatory , w zwiazku z czym odłączyłem czujnik abs z prawego koła. (Rozpinając kostke nad kołem ) teraz po złożeniu świeci na desce rozdzielczej żółta kontrolka ABS i komputer w samochodzie wyswietla komunikat o braku dostępności funkcji abs-u. Samochód był sprawdzany programem delphi oraz Wow na żadnym nie pokazuje błędów ( nie da się nic skasować )a kontrolka nadal swieci . ps nawet w przypływie fantazji " odłanczałem akumulator" ale to też nie pomogło. może ma ktoś jakiś pomysł o co tu chodzi.

szary1977

SuperMechanior
Punktów
6
Miasto
Krupski Młyn
Bo pewnie te delphi oraz Wow to klony, tak że nie żądaj od nich cudów. Też kiedyś taki miałem i w kilku markach nie pokazywał błędów.

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
78
Miasto
Wołomin
A jezdziles tym samochodem powyżej 20km/h ? Czasem wystarczy się przejechać i blad zniknie jeśli wszystko jest ok. Jeśli będzie swiecic dalej to tak koledzy wyżej mówię podłącz pod lepszy komputer

Muminek

SuperMechanior
Punktów
50
Tak zrobiłem tzw. Jazdę próbną- przy gwałtownym hamowaniu nie blokuje kół ale jednak kontrolka świeci i to trochę wkurza czlowieka. Wybiorę się w poniedziałek dokolegi do warsztatu może podziała coś swoim komputerem. Tak te programy w/w od majfrenda mam to na własny użytek coś przy autach swoich popatrzeć ale taki przypadek to mam 1 szy raz.
A jezdziles tym samochodem powyżej 20km/h ? Czasem wystarczy się przejechać i blad zniknie jeśli wszystko jest ok. Jeśli będzie swiecic dalej to tak koledzy wyżej mówię podłącz pod lepszy komputer

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
414
Miasto
PLE
Podłącz tym ryżem i mimo że nic nie wyświetla wciśnij kasuj.

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
303
Miasto
Podkarpacie
Szukaj kogoś z interejsem do fiata "examiner" lub x interfejsem do citroen z przejściówką pod fiata . Lub spróbuj to zdiagnozować jako fiat ducato 250 FL(polift) .

Muminek

SuperMechanior
Punktów
50
Hej dzięki za wszystkie porady . okazało się że padł czujnik abs ( który zmieniałem miesiąc temu) zdiagnozowane cdif . czujnik nowy bosch założony- jest ok wszystko.

Kloit777

SuperMechanior
Punktów
71
Miasto
WLKP.
Hej ........ zdiagnozowane cdif .......
Witaj Muminek - pytanko ? Może trochę późno ale .......
chodzi mi i prog co to się połączyłeś z Jumper-em (Cdif) pamiętasz może na ile jest elastyczny ten prog ?
Chcę pobawić się trochę w adaptacje,aktywacje itp. ?

Muminek

SuperMechanior
Punktów
50
Witaj Muminek - pytanko ? Może trochę późno ale .......
chodzi mi i prog co to się połączyłeś z Jumper-em (Cdif) pamiętasz może na ile jest elastyczny ten prog ?
Chcę pobawić się trochę w adaptacje,aktywacje itp. ?
siemano, kolega ma warsztat ''z prawdziwego zdarzenia hehe'' i podejrzewam że ten program mu sporo rzeczy obsługuje( robi wszystkie marki) co do szczegółów niestety nie mogę przedstawić miarodajnych i konkretnych informacji

Do góry Bottom