1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kasa fiskalna - opis dla warsztatu samochodowego

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 9-02 15.

1. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 731
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    W związku z zapotrzebowaniem na opisy usług oferowanych przez warsztaty samochodowe i ich poprawnym opisaniem na paragonie wystawionym przez kasę fiskalną poniżej podaję link do tabeli, którą stworzyłem właśnie aby wyjść na przeciw wszystkim osobom prowadzącym warsztat samochodowy i stojącym przed dylematem poprawnego zaprogramowania swojej kasy fiskalnej.
    Tabela z kodami jest w fazie bardzo roboczej, będzie systematycznie przeze mnie uzupełniana.
    Wszelkie uwagi oraz propozycje nowych pozycji proszę wpisywać w tym temacie.

Link do tabeli:
    Kod:
    Musisz się zarejestrować lub zalogować aby widzieć tą zawartość.

Ostatnio edytowano: 9-02 15
    paola_19, Devias oraz jacek grabowski lubią to.
  2. Devias

Devias Uczestnik

Docenione treści:
    12
  3. czewor

czewor Początkujący

Docenione treści:
    2
    Adres strony:
    Naturalnie parę rzeczy dodam od siebie ale bazę już mam dzięki Waszej pomocy. Wydrukuję i jutro lecę do sklepu w którym zamówiłem ową kasę by mi te kody wklepali.
    Jeszcze raz dzięki wielkie.

4. jacek grabowski

jacek grabowski Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    921
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Witam.
    Kupiłem kasę z wklepanymi kodami i okazało się, że kody są napisane całe dużymi literami i nagłówek również. Kodów było za mało i postanowiłem to zmienić. Instrukcja do mojej kasy ma 195 stron i ponieważ czytanie instrukcji nie jest moją specjalnością, to zacząłem sam kombinować na klawiszach kasy i w kilkanaście minut doszedłem jak się wpisuje kody do kasy i jak się modernizuje nagłówek i sam wpisałem nazwy kodów z dużej tylko pierwszej litery i nagłówek mam taki jaki sobie wymyśliłem. Ta umiejętność przyda mi się na przyszłość, bo jak będę musiał dopisać jakiś kod, to na poczekaniu sam sobie dopisze. Dopisywanie kodów na kasie, to jest bardzo prosta sprawa.
    Pozdrawiam.

autozibi lubi to.
  5. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 731
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
    Z tego co czytałem w innym temacie to posiadasz taka sama kasę jak ja - Novitus Nano E. Jeżeli tak to nie ma potrzeby wstukiwania kodów na kasie, jest taki program, który nazywa się Nserwis, można go ściągnąć na stronie producenta lub innej i podłączając kasę do komputera za pomocą kabla można dużo prościej zakodować, edytować i tym podobne funkcje bazy danych kasy za pomocą tego przyjemnego programu.

jacek grabowski lubi to.
  6. jacek grabowski

jacek grabowski Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    921
    Miasto:
    Warszawa
    Adres strony:
    Witam.
    Misiek, i Ty dopiero teraz mi o tym mówisz, jak ja wklepałem wszystko na piechotę.:) A na poważnie, to Ci powiem, wklepałem to dosyć szubko i była to jakaś przyjemność, bo to dla mnie można powiedzieć jakaś nowa zabawka :) Powiem Ci, że podoba mi się ta kasa.
    Pozdrawiam.

Ostatnio edytowano: 18-02 15
  7. ewula23

ewula23 Nowy

Docenione treści:
    0
    witaj!wchodziłam w ten link i on chyba nie działa.

8. greghorn

greghorn Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    424
    Miasto:
    Miechów
    Mi tam działa.

9. ewula23

ewula23 Nowy

Docenione treści:
    0
    witaj!wklejam ten link który podałeś i mi otwiera się tylko strona forum pozdrawiam

10. Szakalini

Szakalini Początkujący

Docenione treści:
    2
    Ja chciałem zapytać czy ktoś ma wiedze na temat tego co powinno sie znajdować na kodach tzn. W tabeli jest np. kod "D25 naprawa systemu air bag" nie można wpisać kodu np. C15 "naprawa układu hamulcowego" ?? żeby nie wyszczególniać ?? to by ułatwiło życie

11. Devias

Devias Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Wydaje mi się, że można, muszę się skontaktować z księgową, no ale często jak kupuje jakieś przedmioty w osiedlowym sklepie, to nie ma tam wyszczególnione: "Kawa XXXX" czy "Kawa YYYY" tylko po prostu ogólnikowo "Kawa", wiec myślę, że tutaj jest podobnie..

12. zetoonik

zetoonik Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    warszawa
    Mam najtańszą na rynku kase fiskalną i do niej program zainstalowany na kompie, każdy paragon wypisuje na kompie, wysyłam do kasy i kasa drukuje, chwile się schodzi ale doszedłem do wprawy. Pewnie dłużej by się zeszło gdybym zaprogramował ileśset pozycji na kasie a później przy wystawianiu paragonu szukał odpowiedniego numeru. Oczywiście przy jednostanowiskowym warsztacie tych paragonów nie ma zbyt sporo dziennie

13. Devias

Devias Uczestnik

Docenione treści:
    12
    Co masz za model tej kasy fiskalnej ?

14. zetoonik

zetoonik Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    warszawa
    Firma Farex model Perła, chyba to wszystko, może jeszcze KF-02 , kosztowała jakieś 800zł z tego co pamiętam

15. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    531
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    To nie jest kasa fiskalna tylko drukarka fiskalna. Do niej na pewno masz jeszcze jakiś program. Swoją drogą bardzo tanio ją kupiłeś... Jak się rozglądałem to poniżej 2 tysi nic nie było ;/

16. zetoonik

zetoonik Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    warszawa
    Wiem co to drukarka fiskalna i co to kasa fiskalna bo chcialem tez kupi© drukarke, to jest kasa na 10000% Jestes blisko warszawy wiéc zadzwoñ sobie do producenta, jest na czerniakowskiej MADEX 660-186-000 22-840-56-11

DSC_0029.JPG

17. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    531
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Kasę już kupiłem więc po zawodach :(

18. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    909
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Dla mnie kasa to mistrzostwo,o jaki mam spokoj i jak super klienci gubia paragony

jacek grabowski lubi to.
  19. zetoonik

zetoonik Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    warszawa
    Czemu super ze gubią paragony?

Do każdej kasy powinien być program żeby programować ja z pozycji komputera, nie wyobrażam sobie zaprogramowania kasy na pierdylion pozycji,

20. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    909
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    bo nie ma kto przyjesz na ewentualna reklamacje,raz mnie baba nachodziła z 3 razy a juz za pierwszym razem jak była to posiała fakture

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. Mechanika pojazdowa posycje do kasy

,
  2. kasa fiskalna jak wpisac kody u mechanika samochodowego