1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kasy online od 2019 roku

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Misiek, 21-06 18.

1. Misiek

Misiek Administrator

Docenione treści:
    1 712
    Miasto:
    Szczecin
    Adres strony:
  2. Kubaxxx123ryubg

Kubaxxx123ryubg Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Warszaw
    Czy prowadząc tylko handel samochodami można nie posiadać kasy fiskalnej i wystawiać zamiast rachunku fakturę?

3. Grzegorz.Józefów

Grzegorz.Józefów Uczestnik

Docenione treści:
    94
    Miasto:
    Józefów
    Miśku ale to już było, wysyłane apele i chyba nic nie dały. Zobaczymy na pewno będzie głośno.

4. MTM

MTM Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    839
    Miasto:
    z charakterem
    Ja już mam ONLINE READY :D

5. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    284
    Miasto:
    Pomorskie
    Czyli nie masz nic :) rozmawiałem ostatnio z gościem od kas i mówił że te online ready to spełniają obecne rozporządzenie, bo to nowe ma dopiero wejść i do póki nie będzie wszystko "klepnięte" u góry, to oni nawet nie mogą zacząć produkować tych kas on line, bo jakiś urząd nie da im certyfikatu.

Więc wszystkie kasy online ready muszą iść i tak do producenta na tą przeróbkę żeby dodali te moduły, szyfrowania zgodne z ustawą itd. Żeby to zrobić to trzeba zgrać cała pamięć fiskalną, oczywiście zapłacić za to do US i potem tak przerobioną kasę ponownie dać do fiskalizacji. Kosztowo wyjdzie tyle co zakup nowej kasy (porównaj np. Wymianę modułu fiskalnego jak skończy się pamięć... prawie tyle co nową kasę kupisz), a nie wiadomo czy Ci dadzą zwrot tych 700zł z US.

Także ja póki co się wstrzymuję, we wrześniu niby miało być już wszystko klepnięte i mieli zacząć produkować te kasy. Swoją drogą, niech mi skarbówka pokaże kasę za 700zł netto, to chętnie kupię... Złodzieje :)

tomi4m10 lubi to.
  6. MTM

Docenione treści:
    839
    Miasto:
    z charakterem
    I tu się mylisz. Doczytaj dokładnie... Kasa ma już wbudowany moduł GPRS przygotowany pod kartę SIM. Zawozisz na przegląd i serwis ogarnia...

7. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    284
    Miasto:
    Pomorskie
    No właśnie problem w tym, że ja doczytałem dokładnie i rozmawiałem z gościem od kas. Mówię Ci, że chciałem już kupić tą kasę i mieć z głowy. Ale nie da się jeszcze kupić, a te online ready to ściema i i tak trzeba ją przeprogramowac, ponownie dać do fiskalizacji itd.
    Moja kasa sprzed 3 lat bodajże też spełnia te wymogi "online ready". Mało tego, nowa model tej mojej kasy będzie właśnie online... Ale przerobienie mojej to tak jak wyżej napisałem. Wymiana pamięci, dogranie jakiś szyfrowań z ministerstwa finansów wg. tego nowego rozporządzenia, certyfikacja kasy i ponowna fiskalizacja.

W załączniku masz informacje z Posnet odnośnie tych kas. Jakoś bardziej mnie to przekonuje, niż naklejka na kasie "online ready" :)

I mówisz, że zawozisz na serwis i oni ogarniają. Pewnie i masz rację, tylko poczytaj procedurę tego "ogarnięcia" z tego informatora który załączyłem. Wtedy pomyśl jaki będzie koszt tego "ogarnięcia", skoro koszt wymiany pamięci często przewyższa koszt zakupu nowej kasy, albo jest zbliżony. A tu jeszcze trzeba te wszystkie szyfrowania wgrywać itd.

Podsumowując, naprawdę radzę doczytać i nie kupować jeszcze tych kas online ready, skoro może się okazać że przerobienie jej na tą finalną wersję online będzie kosztowało jeszcze raz tyle co zapłacimy za kasę.

Załączone pliki:

8. MTM

Docenione treści:
    839
    Miasto:
    z charakterem
    Co ma być to będzie. Ja mam elzaba K10.
    Jak będą kazać mi coś płacić to ich wyśmieje bo dopłaciłem 700zł więcej za online ready. Zawsze może towar okazać się niezgodny z umową...

9. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    284
    Miasto:
    Pomorskie
    Ja też mam Elzab, ale nie pamiętam jaki model.

Co do towaru niezgodnego z umową... Masz online ready? Chciałeś online ready? Co się nie zgadza? :)
    obym się mylił, ale pewnie wymianie ich nic nie da, bo i tak i tak to my jesteśmy na przegranej pozycji. W każdym razie, daj znać co tam się okaże u Ciebie. Ja jeszcze poczekam aż to wszystko ruszy pełną parą

Moim zdaniem to całe online to jest jakaś porażka. Nie chodzi mi o sam pomysł, tylko o koszty związane z wdrożeniem tego i 3 m-ce przed terminem tak na dobrą sprawę nic nie wiadomo co kupować itd.

10. MTM

Docenione treści:
    839
    Miasto:
    z charakterem
    Jak mi powiedzą, że mam dopłacić to powiem, żeby się pierdolnęli w czoło. Sami mi ją wcisneli bo "przepisy się zmieniają" i od 2021 ma taka być. Ja miałem na tej transakcji zaoszczędzić... Jeśli to wałek to będzie dym i już... mam kilka kas fiskalnych. Zobaczymy co będzie...

11. chudson

chudson Bywalec

Docenione treści:
    124
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    a jak udowodnisz co Ci wtedy mówili ? Oni Ci powiedzą żebyś ty się "pierdolnął w czoło" i koniec końców to i tak ty potrzebujesz kasy z internetem a nie oni :D
    Chyba że w umowie kupna jasno stoi "kasa spełniająca wymogi ustawy odnośnie...... "

12. Gerwaz garage

Gerwaz garage Początkujący

Docenione treści:
    13
    Miasto:
    Belchatow
    No dobrze panowie ale skoro ja mam juz kase z rejestrem papierowym to korzystam z niej do czasu wyeksploatowania sie jej wynika to z tego artykulu
    Po wejściu w życie nowych przepisów podatnicy będą mogli nabywać kasy starego typu tylko przez określony czas. Kasy z papierowym zapisem kopii będzie można kupić tylko do 31 grudnia 2018 r., a kasy z zapisem elektronicznym do 31 grudnia 2022 r.

Kasy starego rodzaju będą funkcjonowały obok kas online, aż do momentu wyeksploatowania się. W zależności od rodzaju działalności gospodarczej, do której jest używana dana kasa rejestrująca, może ona funkcjonować nawet kilka lat.

Rząd chce, by nowe rozwiązania weszły w życie 1 października 2018 r.

13. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    284
    Miasto:
    Pomorskie
    Nie, bo mechanicy to złodzieje wg. naszego rządu i my musimy mieć kasy online od 1 stycznia 2019. I nie ważne, że np. pół roku temu otworzyłeś działalność i masz nową kasę. Od stycznia masz mieć online... Nie można jeszcze kasy online nigdzie kupić i dopiero powoli wchodzą wszystkie rozporządzenia? Nic nas to nie interesuje, masz mieć i koniec!

Tak wygląda po krotce rozumowanie miłościwie nam panujących.

14. Gerwaz garage

Docenione treści:
    13
    Miasto:
    Belchatow
    A gdzie jest tak napisane ze my musimy miec skoro juz korzystamy z kas z rejestrem papierowym pokaz mi taki przepis

15. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    1 330
    Miasto:
    WWA
    Che... che... fajny temat...:D 6 ludzi dyskutuje o kasach na forum gdzie jest zarejestrowanych -no właśnie ilu ? parę setek mechaników... a może bardziej garażowców robiących na czarno- więc po co im jakieś kasy...:D
    To pokazuje fajnie skalę tego zjawiska...:meh:

Autoelektronika i MTM lubią to.
  16. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    284
    Miasto:
    Pomorskie
    Ty tak na serio?

17. MTM

Docenione treści:
    839
    Miasto:
    z charakterem
  18. Mikidz

Mikidz Gaduła

Docenione treści:
    284
    Miasto:
    Pomorskie
  19. Gerwaz garage

Docenione treści:
    13
    Miasto:
    Belchatow
    Tak na serio

20. Autoelektronika

Autoelektronika Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    900
    Miasto:
    RDE,RMI,KT
    Skoro mało ludzi rozmawia to się przylacze,niewiem czy to bujda czy coś mi się przesłyszało że dodatkowo będzie płatny co miesiąc jakiś abonament za transfer w granicach 20zl.Ktos coś?

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. kasy fiskalne online forum

,
  2. kasa online sim wifi forum

,
  3. forum mechanika kasa

,
  4. kasy fiskalne dla mechaników samochodowych 2019