• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Kia Cee'd II 2014 czujniki ciśnienia w kołach TPMS czy są oraz odczyt ciśnienia apk-a

maniakaut

Początkujący
Punktów
0
Data produkcji mojego auta: 2014.03.13 . Jestem drugim właścicielem od połowy 2020 roku.
Oryginalnie jest na felgach stalowych 15", wentylki czarne, dość miękkie.. wydaje mi się, że nie posiadają czujników.

1
jak sprawdzić czy są, bez zdejmowania opony ?

Dokupiłem używane felgi aluminiowe Dezent z czujnikami. które jeździły w Hyundai.

2
jak sprawdzić czy czujniki będą współpracować z moim autem ? Czy w ogóle auto rozpozna jakiekolwiek czujniki ?
Na środkowym wyświetlaczu z ikona auta, w trakcie uruchamiania pojawiają się jedynie ikonografiki niedomkniętych drzwi. Nie zależy mi na tej funkcji, jakoś specjalnie.. ale przydałaby się, bo jest pożyteczna.

3
Jako alternatywa/półśrodek czy można podejrzeć apk-ą na smartfona ciśnienie z takich czujników, czy niezbędny jest specjalny czytnik ?

ojek

SuperMechanior
Punktów
87
Miasto
Węgrów
Żaden problem, tester tpms i jeśli jest czujnik, a do tego SPRAWNY to tester będzie miał odczyt. Pierwsza z brzegu wulkanizacja która nie zatrzymała się na polonezach ogarnie.

blayders

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
182
Miasto
Podkarpacie
Co do samochodu - sprawdź czy po wpłaceniu zapłonu na chwilę pokazuje się ikonka od ciśnienia opon lub upuść cieśnienie do 1.5 bar w jednym kole i przejedz się kawałek . Jeśli się kontrolka nie zapali to nie masz systemu monitorowania ciśnienia w oponach .
Albo specjalny (drogi) przyrząd do odczytu : http://www.m2kinc.com/detail-gds---tpms-812-30-24-1.html
lub jak są już zakodowane do samochodu to komputer diagnostyczny i live data .

maniakaut

Początkujący
Punktów
0
Na wskaźnikach za kierownicą nie zaświeca się żadna kontrolka.. ale wg instrukcji jak dobrze pamiętam powinna być na wskaźniku centralnym koło zegarka. Chyba, że coś źle rozczytałem i na panelu centralnym jest jedynie wskazanie, które koło ?
To oczywiście w modelu podstawowym, a nie z rozbudowanymi wskaźnikami, jak tutaj:
tytuł:
"KIA Cee'd 2015 Restyle. Instrument cluster Programming. EOL Coding. TPMS Activation"
czyli programem CAN Hacker KIA coder można pogrzebać we wskaźnikach :)

A kontrolkę od TPMS widać na dole obrotomierza.. czyli mam ją zdezaktywowaną i zapewne brak czujników.
Ciekawe czy aktywując funkcję (na video 2m 20sek) system z dopasowanymi czujnikami ruszy, czy trzeba jeszcze coś dokupić ?

Masz czujniki u siebie ? Pisałęś, że fura z 2015 to powinny być.

Z upuszczaniem też już myślałem, ale aktualnie nie mam możliwości przejechania się.

Podobno > 2011 roku czujniki zostają rozpoznane samoczynnie, ale to Cee'd I:

Poczytam jeszcze tutaj:
ale forum wyjatkowo mało żywe :) tutaj choć sporo trolli to jednak jest ruch :)

Co do drogiego przyrządu do odczytu, do którego podałeś link to ma on możliwość dopasowania innych, ale nie określono czy oryginalnych czujników. Trzeba by zajrzeć w instrukcje. Jeden z zakładów wulkaniz powiedział mi, że mogą spróbować dopasować czujniki do auta, ale nie wiem jaki mają przyrząd.

Ostatnia edycja:

alf28

SuperMechanior
Punktów
148
Miasto
wieś
Ci co mają czujniki, chcą żeby je wyłączyć. Ci co ich nie mają, chcą aby je włączyć. I zrozum tu klienta ....
a Ci co nie wiedzą czy mają, to snują domysły, bo upuścić powietrza z koła i się przejechać sprawdzić czy działa, to już wyższa szkoła jazdy w dzisiejszych czasach. Jak tak dalej pójdzie, to za rok, może dwa będą pytać na forach jak używać papieru toaletowego, a bez aplikacji: to we własnym domu do łazienki nie trafią.

Do góry Bottom