1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kia Rio 1.25 CVVT - stuki w silniku

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika matruc91, 9-12 18.

1. matruc91

matruc91 Nowy

Docenione treści:
    1
    Witam

Od jakiegoś czasu mam problem z Kia Rio. Samochód z 2011roku, silnik 1.25 CVVT benzyna z gazem. Z silnika dochodzą stuki. Poniżej link z filmem.

Obstawiałem, że są to popychacze zaworowe. Po zdjęciu pokrywy wszystkie popychacze były twarde i drożne.
    Sprawdziłem też panewki metodą "na śrubokręt". Na żadnym cylindrze nie wyczułem luzów.
    Olej wymieniłem na 10w40 (wcześniej był 5w30). Wydaje się że chodzi ciszej, jednak nadal dochodzą te dźwięki. Dzieje się to na ciepłym silniku i od 2tys obrotów.

Kończą mi się pomysły. Proszę o sugestie co to może być.

Pozdrawiam

2. komar200

komar200 GWD

Docenione treści:
    930
    Miasto:
    grudziadz
    To sciągaj mise zanim skończy się silnik;)

toomii76 lubi to.
  3. Grzegorz.Józefów

Grzegorz.Józefów Uczestnik

Docenione treści:
    91
    Miasto:
    Józefów
    Wiele słyszałem i widziałem ale takiej diagnostyki jeszcze nie widziałem ?
    Ktoś mnie oświeci :)
    Panewki, sworzeń w tłoku, wał ... bez pacjenta na żywo ciężko, chyba że nowatorską metodą "na śrubokręt".

4. dimitriew

dimitriew Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    583
    Miasto:
    Radom
    Lepiej będzie jak zostawisz to auto i zajmiesz kolejkę po karpia na święta.
    images.jpg

toomii76 lubi to.
  5. matruc91

matruc91 Nowy

Docenione treści:
    1
    Błogosławieni Ci, którzy nie mają nic do powiedzenia i nie piszą postów...

Zadałem pytanie, liczyłem na podpowiedź, wskazówkę. Nie jestem mechanikiem, nie muszę się na wszystkim znać. Mimo to próbuję czegoś się dowiedzieć.

Najlepiej kogoś z wejścia wyśmiać... Pisząc tutaj myślałem, że znajdzie się ktoś kompetentny. Nie spodziewałem się takiej reakcji.

Jak to mówią - kto pyta, nie błądzi...

6. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 063
    Miasto:
    turek
    jaki masz zawód?

dimitriew lubi to.
  7. dimitriew

dimitriew Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    583
    Miasto:
    Radom
    Ale dałbyś szanse aby ktoś to zobaczył. Lekarzowi też filmik z objawami choroby wysyłasz na mesengera? Chłopie troszkę pomyśl.
    Silnik składa się z sporej ilości elementów i typowanie tego co może być przyczyną to wyliczanka. Dorosły facet a taki durny.

Ostatnio edytowano: 10-12 18
    toomii76 lubi to.
  8. matruc91

matruc91 Nowy

Docenione treści:
    1
    To nie jest ważne kim jestem. Jeśli chcesz mnie wrzucić do jakiegoś worka to mogę być i grabarzem.

Byłem u 3 mechaników. Każdy mówi co innego, a nie chciałbym wtopić kasy. Jeden mówił, że szklanki po czym stwierdził po zmianie oleju, że to nie one bez dalszej diagnozy. Drugi mówił, że to panewki, a trzeci wzruszył bezradnie ramionami. Każdy mówi co innego, bez konkretow. Możliwe, że po prostu źle trafilem. Dlatego wolę zapytać tutaj - Was, specjalistów.

Rozumiem, że może to wyglądać tak: chopy, świeci mi się auto z kluczykiem, co to może być. Szukam tylko i wyłącznie przyczyn. Jeśli mój temat wydaje być się jak ww. auto z kluczykiem to temat jest do zamknięcia.

Pozdrawiam

9. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    4 063
    Miasto:
    turek
    czasem nawet mając auto, żeby zlokalizować dokładnie stuki jakie dochodzą z silnika, trzeba się nagimnastykować. nie ma szans, stwierdzić co dokładnie hałasuje, po obejrzeniu filmiku. także, nie denerwuj się, tylko szukaj do skutku warsztatu, który to ogarnie. to forum zalewają codziennie pytania, na które odpowiedzieć się nie da na odległość. więc nie dziw się chłopakom, że żartują sobie, bo inaczej się nie da.
    przykład:
    po zakopaniu klienta, po dwóch dniach, z grobu dochodzi chrupanie. co to może być? korniki, coś mu chrupie w krzyżu, czy może właściciel lokalu, zajada się chipsami? oto nagranie: :)

Ostatnio edytowano: 10-12 18
    komar200, matruc91 oraz dimitriew lubią to.
  10. matruc91

matruc91 Nowy

Docenione treści:
    1
    Ok, dzięki, rozumiem :)

toomii76 lubi to.
  11. kotoy

kotoy Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    148
    Miasto:
    Jabłonna Lacka
    Podjedź do takiego warsztatu który dysponuje endoskopem i poproś żeby obejrzeli cylindry, bo może być problem z którymś tłokiem.

matruc91 lubi to.