1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Klient chce wyłudzic odszkodowanie od warsztatu

Dyskusja w 'Przepisy i prawo' rozpoczęta przez użytkownika Marimixauto, 17-11 17.

1. Marimixauto

Marimixauto Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Witam, prowadze warsztat od paru lat, nigdy nie mialem problemu z klientami , do czasu. Syutuacja wygladala nastepujaco:
    Klient przyprowadzi samochód C4 1,6 hdi na uszczelnienie wtryskiwaczy, poinformowalem ze podczas demontazu wtryskiwacze moga ulec uszkodzeniu i beda wymagaly wtedy regeneracji - takie zabezpieczenie jakby byly zapieczone. i niestety tak bylo tym razem jeden wyszedl bez problemu natomiast 3 stału deba o czym na biezaco informowalem klienta i on wyrazal zgode na dalsze prace. Efekta byl taki ze w jednym wtryskiwaczu urwala sie koncówka ktora została w glowicy a dwa pozostałe wyszly ale nadawaly sie do regeneracji. klient odmowil zapłaty i zrezygnowal z dalszej naprawy, wezwał zaprzyjaznionego rzeczoznawce a ten opisał ze to moja wina ze sie urwała koncówka. Sprawa trafiła do sadu... klient wypiera sie ze o czymkolwiek go informowalem i zada ode mnie chorych pieniedzy - odszkodowania za naprawe samochodu. Wiem ze człowiek oszukał conajmniej jeden warsztat w warszawie/okolicach. Moze kogos z Was albo znajomego. Niestety danych osobowych człowieka nie moge podac :( -> Damian W. tyle moge napisac. Doradzcie co robic. Ponizej wrzucam zdjecie wtrysku w ktorym urawała sie koncówka. P7014037.JPG

2. toomii76

toomii76 Gaduła

Docenione treści:
    242
    Miasto:
    słodków i okolice
    niestety, takie czasy. jak przyjmuję auto od nowego klienta i jest coś do zrobienia, że mogą być problemy, to spisuję umowę z wyszczególnieniem tego co może się stać podczas naprawy. zawsze można nagrać też rozmowę. jak dojdzie co do czegoś to masz dowód.
    wezwij drugiego, ale takiego co ma pojęcie i nie pije piwka razem z klientem.

3. Marimixauto

Marimixauto Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Widzisz problem jest taki ze juz byly dwie rozprawy, sedzia nie kuma bazy ze takie rzeczy moga sie zdarzyc, ma byc powalany biegly, nie wieadomo co napisze. Wiem ze klient przerobil jakis warsztat na wymiane silnika i koszty silnika bo sam mi to wykrzyczal w ktoryms momencie ze ja tez tak wyrzygam kase. Opinia prywatna nie jest dowodem w sprawie. Ten co mi wstawial samochod nie jest wlascicielem i zeznawal wlasciciel ktory wyklepal dokladnie to samo, wiec sa dwa glosy przeciwko mojemu....

4. toomii76

toomii76 Gaduła

Docenione treści:
    242
    Miasto:
    słodków i okolice
    [​IMG] zostaje to, albo, to [​IMG] albo się odwołuj i weź swojego rzeczoznawce.

5. Marimixauto

Marimixauto Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    no chyba Buguś predzej :)

toomii76 lubi to.
  6. nickel

nickel Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    266
    Miasto:
    WLKP
    Bierz swojego rzeczoznawce i w tedy wygrasz.

7. Polders

Polders Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    205
    Rzeczoznawca biegly musi być powołany z sądu, jeśli będą dwie rozbieżne opinie wtedy powolywany jest kolejny biegły. Opinia prywatna rzeczoznawcy nie jest ostateczna opinia w sądzie. Wiem bo to robię.

Masz z klientem spisana umowę zlecenie? Jak ona wygląda jaki masz regulamin warsztatu.

8. Marimixauto

Marimixauto Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Umowa była ustna która tez jest wiążąca, tak samo docyzje o naprawi uzgadniane trlefonicznie, wiec jest słowo przeciwko słowu. Chyba zacznę brać od klientów potwierdzenia/akcept na naprawę sosem albo mailem , ale to wydłuży czas prac .... :/ a na podstawie tego zdjęcia powyżej uważacie ze dało rade wyciągnąć ten wtryskiwacz bez jego uszkodzenia?

9. mintaka

mintaka Początkujący

Docenione treści:
    20
    Miasto:
    Wejherowo
    W dzisiejszych czasach:
    Człowiek z Zasadami => Naiwny Głupiec,
    Bezczelny Oszust => Kreatywny Biznesmen na czasie.

Jeśli oszukał już jeden warsztat jak piszesz- to znaczy ,że działa z zamierzonym celem , którym jest oszustwo.
    Wez rzeczoznawcę bezstronnego i w sadzie przedstaw sprawę ,że nie Ciebie pierwszego próbuje orżnąć - może sędzia skojarzy fakty i przyzna Tobie rację.
    Dobrze by było ,żeby ten warsztat czy też właściciel warsztatu który został oszukany wcześniej mógł się też wypowiedzieć w sądzie. pozostaje liczyć na to że sędzia jest obdarzony rozumem i ,że jest to homo sapiens- człowiek rozumny.

10. Marimixauto

Marimixauto Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Sąd odrzucił to, jak powiedziałem ze inny warsztat oszukał. Niestety nie mam kontaktu z tamtym warsztatem i raczej sprawa nie dotarła do sądu bo wymienili mu za darmo silnik i pocałowali w rączkę :/

Sędzia jest kobieta niby rozumie ale sama nie wie co z tym zrobić nakłaniała do porozumienia ale warunki były dla mnie mega niekorzystne.

11. mintaka

mintaka Początkujący

Docenione treści:
    20
    Miasto:
    Wejherowo
    Jakim trzeba być śmieciem? -żeby w tak wyrachowany sposób próbować orżnąć człowieka.

12. mechanik.k

mechanik.k Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    901
    Miasto:
    London Tottenham
    Adres strony:
    Dawno temu sewisowałem Vito u Zasady chyba na Omulewska.Do wymiany świeca żarowa.Też poinformowali mnie bez pisma,że jak sie urwie to do ściągnięcia jest głowica i koszty rosną.
    Co za czasy

13. Arnie67

Arnie67 Uczestnik

Docenione treści:
    29
    Miasto:
    Świdnica
    To nie wiesz jak Warszawa teraz wygląda? Rdzenni Warszawiacy z którymi mam kontakt to wynieśli się już dawno poza obrzeża miasta. Tam mieszka napływowy element gównozjadów z wioch po całej Polsce. Sudety wykluczam.
    I co z takim zrobić? Pewnie dziad z okolic Bydgoszczy albo Torunia, tam kogoś zrobić w bambo jest powodem do dumy.
    Naturalnie nie uogólniam ale też się sparzylismy na niby blotnikach powgniatanych świecących ESP itd. Rejestracja CB CT jest przez nas nielubiana.

14. Marimixauto

Marimixauto Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Najlepsze jest to ze nie jest konieczne ściąganie głowicy do tej operacji są spece którzy zajmują sie tym zawodowo i wyciągają/wykręcaja resztki co znacznie zmniejsza koszty i czas naprawy. Jest wiele opini ze warsztaty oszukują ale klienci tez nie są gorsi :/ niestety takie czasy ze bez papierologii nie da rady :(

... klient spoza wawy, rejestracja lry :)

15. selim

selim Uczestnik

Docenione treści:
    24
    Miasto:
    Sląsk
  16. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    469
    Miasto:
    Szczecin
    Jak żyję nie widziałem takiego wtryskiwacza. Moim zdaniem załatw sprawę polubownie bo przez sąd dostaniesz
    po dupie.:singing:.

17. Marimixauto

Marimixauto Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Nie widziałeś takiego wtryskiwacza ? Tak skorodowany? Polubownie sie nie da bo zadają praktycznie polowe wartości samochodu :/

18. Stanisław 1946

Docenione treści:
    469
    Miasto:
    Szczecin
    Polubownie to tak że zdejmujesz głowicę i robisz naprawę. Sąd na pewno przychyli się do takiego
    rozwiązania. W innym przypadku puści Ciebie z torbami, albo w skarpetkach.

19. Marimixauto

Marimixauto Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Warszawa
    Samochód został zabrany o naprawiony gdzie indziej bo wlasciciel nie chciał tego u mnie robić.

20. Stanisław 1946

Docenione treści:
    469
    Miasto:
    Szczecin
    No to masz pozamiatane.