• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Klient zakupił uszkodzony silnik, nie chce zapłacić za wymianę.

slawek1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
205
Miasto
Świdnica
Trzymam kciuki zeby Ci sie udało odzyskać kase. Ale podziwiam, ze łapiesz sie za takie stare nocniki. Janponizej 2005 roku aut nie przyjmuje. Jest gdzies granica opłacalności napraw a przy aucie z 1999 roku nawet wymiana klocków boli właściciela. O wymianie silnika za 800 pln nawet sie nie wypowiadam.

Corel

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
48
Miasto
Świdnica
Cena niska bo jak dobrze się zastanowisz przy wymiane tego silnika (1.9tdi 90km) to jest 8h uczciwej pracy. Cena końcowa dokładnie wyszła 1300zł
O opłacalności nie wspomnę bo to indywidualna decyzja klienta. Ale niestety na błędach człowiek się uczy, szkoda że swoich :D

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2654
Można i w 2 h się wyrobić jak się robi tak jak większość - czyli na odpier...ol i aby kasę skroić...:)

Corel

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
48
Miasto
Świdnica
Zaraz będą przepychanki że da się to zrobić w przerwie na kawę :wtf:

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
146
Miasto
Xxx
Woodo...usługa wymiany silnika zlecona przez właściciela auta i z jego częściami nas nie obchodzi.. Przerzut- kasa- pa pa...tu nie ma myslenia, logiki i zero naszej odpowiedzialności przy takiej operacji kwit do podpisania że klient sam latwi części, sam za to odpowiada, my wykonujemy usługę na co wystawiamy rachunek... Co innego remont silnika gdzie wystawiamy swój łeb i reputację

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
146
Miasto
Xxx
O...widzę minusuje nas jakiś prawilniak co by robil tydzien przekladke serducha... (No bez obrazy Markson ale tylko to się nasowa)

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2654
Markson poczuł się wywołany do tablicy, bo powiedziałem, że większość robi na odpier...:)
I zapiekło...:)

Markson43

SuperMechanior
Punktów
109
Miasto
Rzeszów
Temat nie na temat....
Muszę wypić tyle co ty w tym czasie to się dogadamy :)

Koniec tematu.

BMW to 535D 2013 r. Chyba.
Poczytajcie o tym badziewie i kończyć flaszkę i do domu :)

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2654
Wyjmujesz stary - na to nowy z palety i nie wnikasz w żadne rozrządy i sprzęgła...:) i wypad:)

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2284
Miasto
PZ
Ja to podejrzewam że bym się pier...ł tydzień z taką przekładką, bo po drodze bym chciał umyć komorę silnika, przejrzeć instalację elektryczną, umyć i pouszczelniać silnik i Bóg wie jeszcze co... A teraz jeszcze mam piaskarkę to pewnie by mi przyszło do głowy coś piaskować i malować...

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2654
Było by profesjonalnie... tylko, że trza by było z 5 tysia za taka robotę zawołać...:)
Tylko czy ktoś by chciał zabecelować... comment_1601036171e4QN5qq8FtXc0al3CuiKIb.jpg ?

Markson43

SuperMechanior
Punktów
109
Miasto
Rzeszów
To forum robi się filozoficzne :) Wnet będą porady psychologiczne za free :)
Był ostatnio dość ciekawy i obyty gość w diagnostyce i nawet dobrych poradach na tym forum ale nie wytrzymał miesiąca !
Szkoda bo mi bardzo pomógł ale mam z nim kontakt poza forum !

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2654
Potem takie posty możesz pisać
W prawie każdym warsztacie w jakim pracowałem tak właśnie się to odbywało...:) kasa musiała się zgadzać...:) a jak byś się za długo pierdo...lił z tematem, to przy wypłacie też by się nie zgadzało... bo by szef jęczał, że się za długo jebi...esz z robotą...:)
Więc były dwa wyjścia z sytuacji:
-albo się ogarnąć i wyjeb...ać sentymenty do śmieci...:)
-albo się zwolnić i szukać innej roboty...:) tylko, że w innej było to samo...a więc zostawał pkt. 1 :)

I można sobie czarować rzeczywistość, że tak nie jest... ale jest...:)

Corel

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
48
Miasto
Świdnica
Potem takie posty możesz pisać

dalej nie rozumiem dlaczego bocznej szyby nie wybił ?
myślę że chłopaki nie byli świadomi ile kosztuje przednia szyba :)

To forum robi się filozoficzne :) Wnet będą porady psychologiczne za free :)
Był ostatnio dość ciekawy i obyty gość w diagnostyce i nawet dobrych poradach na tym forum ale nie wytrzymał miesiąca !
Szkoda bo mi bardzo pomógł ale mam z nim kontakt poza forum !
nie każdy się nadaje na forum, w 99% trzeba podchodzić z dystansem :D
No i hajs musi się zgadzać, stąd raczej skończymy w sądzie.

Do góry Bottom