• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Klimatyzacja

Piotr1986#

Początkujący
Punktów
0
Witam mam problem z klimatyzacją w audi a6c6 2005r 3.0 tdi mianowicie klimatyzacja bardzo słabo chłodzi, włącza się i wyłącza kiedy chce , nabita i wymieniony został czujnik ciśnienia klimatyzacji, jakieś pomysły?

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
31
Witam mam problem z klimatyzacją w audi a6c6 2005r 3.0 tdi mianowicie klimatyzacja bardzo słabo chłodzi, włącza się i wyłącza kiedy chce , nabita i wymieniony został czujnik ciśnienia klimatyzacji, jakieś pomysły?
Nabić to można kogoś w butelkę......
Pomysłów mnóstwo. Ale pytanie co mówiła osoba, która dokonywała obsługi układu ac? W końcu powinna mieć ukończone szkolenie i certyfikat o odzysku f gazów cieplarnianych

Piotr1986#

Początkujący
Punktów
0
A więc tak błędy i usterki naprawione został tylko jeden kod błędu 1858 czujnik dyszy środkowej po prawej ale niestety nigdzie nie mogę go znaleźć, wentylatory chodzą na 1 i na 2 biegu po czym wchodza z powrotem na 1 bieg, gdy jest zimno na dworze klima delikatnie chodzi ale jak gorąco no to się nie włącza, może ktoś wie gdzie znajdę ten czujnik i czy to może być przyczyną bo już przekopałem cały internet żadnej informacji gdzie ten czujnik może być

Rys00

Boss regionalny
Punktów
33
Czujnik dyszy środkowej prawy jest w nagrzewnicy nad wymiennikiem ciepła, pod belką, dostaniesz się tam po wyjęciu schowka wtyczka czarna 2-pinowa, wyjmujesz go przekręcając w lewo

Piotr1986#

Początkujący
Punktów
0
Czujnik dyszy środkowej prawy jest w nagrzewnicy nad wymiennikiem ciepła, pod belką, dostaniesz się tam po wyjęciu schowka wtyczka czarna 2-pinowa, wyjmujesz go przekręcając w lewo
Dzięki za szybką odpowiedź metodą prób i błędów przejrzałem wszystkie czujniki i gdy odłączyłem ten o którym mówisz to wyświetlił się błąd ale o innym kodzie (zapomniałem zrobić zdjęcie ale po południu rozbiorę jeszcze raz i zrobię zdjęcie ) a ten błąd o kodzie tej dyszy środkowej po prawej dalej się palił więc to raczej nie ten

Piotr1986#

Początkujący
Punktów
0
Dzięki za szybką odpowiedź metodą prób i błędów przejrzałem wszystkie czujniki i gdy odłączyłem ten o którym mówisz to wyświetlił się błąd ale o innym kodzie (zapomniałem zrobić zdjęcie ale po południu rozbiorę jeszcze raz i zrobię zdjęcie ) a ten błąd o kodzie tej dyszy środkowej po prawej dalej się palił więc to raczej nie ten
Odłączyłem ten czujnik o którym pisałeś i wyświetla się taki błąd a tamten cały czas zostaje

Załączniki

• IMG-20210728-WA0000.jpg
    IMG-20210728-WA0000.jpg
    157,7 KB · Wyświetleń: 9

Rys00

Boss regionalny
Punktów
33
Co innego błąd czujnika co innego przerwa w obwodzie po wypięciu, zamień prawy z lewym i zobacz co pokaże, lewy anologicznie do prawego po zdjeciu pokrywy nad nogami

Do góry Bottom