1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Klucz dynamometryczny 1/2 40-210 tengtools /neo 20-210

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika Nesii22, 21-10 20.

1. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam Panowie chciałem was spytać potrzebuję kupić klucz dynamometryczny zakres do 210nm 1/2

Upatrzyłem sobie dwa klucze 1:
    https://allegro.pl/oferta/klucz-dynamometryczny-1-2-cala-40-210-nm-tengtools-7735867245

i dwa https://allegro.pl/oferta/klucz-dynamometryczny-1-2-20-210nm-neo-08-827-9611428034

tylko ten neo nie jest podejrzany zakres? każdy praktycznie ma 40-200 lub 40-210 /42-210

natomiast tutaj już od 20nm.Czy lepiej mimo to wziąć tengtoolsa?

Klucz do dokręcania kół+ dokręcanie rzeczy w aucie. Budżet do 250 nie więcej.

Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

2. RomanBIaly

RomanBIaly Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków
    neo tools cena do jakości to dramat wg mnie, duża cena za naklejke
    za coś muszą opłacić jutuberów

proxona raczej w tej cenie nie znajdziesz, ale moze używke?

3. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
    nie chce uzywek

4. RomanBIaly

RomanBIaly Nowy

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Kraków
    ale to oddajesz normalnie do kalibracji i masz jak nowe :)

w każdym razie, neo toolsa odradzam.

5. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
    okej wezmę tego teng toolsa :) neo faktycznie coś mi ten zakres nietypowy już nie podobał się :)

6. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
  7. pawcar

pawcar SuperMechanior

Docenione treści:
    621
    Miasto:
    Manchester
    Kup coś z certyfikatem kalibracji. Ten się nawet do kół nie nadaje. King tony powinien być ok w małym budżecie.

8. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
  9. pawcar

pawcar SuperMechanior

Docenione treści:
    621
    Miasto:
    Manchester
    Zdecydowanie gedore, szukaj wersji 20-200

10. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
    Panowie powracam do tematu kupna klucza bo miałem inny wydatek.Prosiłbym o odpowiedz który z tych kluczy będzie lepszym rozwiązaniem

1.https://dynamometryczne.pl/klucz-dynamometryczny-1234-40-210nm-lewo-prawo-king-tony-p202 tu również prawo lewo dokręcanie

2.https://www.cooltools.pl/pl/product...kowany-tengtools-1292ag-er-73190175-2370.html (dokręcanie prawo lewo )

Chce tengtoolsa lub king tony.King tony ma rączkę gumową do kręcenia i blokade wysuwaną do góry(te blokady w jonnesway lubiały się zacinać) natomiast tengtools skręcany

Klucz tylko z tych patrzę bo zależy mi na zakresie 40-200 lub 40-210 i klucz nie większy niż te 470mm co ma king tony bo teng ma 465mm.Nie większy bo często dłubię pod autem i klucz o zakresie 500mm już mało praktyczny się robił(robiąc bez kanału na kobyłkach leżąc) dlatego im mniejszy tym lepszy dla mnie.Teng ma na główce kątomierz i ta główka ciut większa niż w king tony.Zaś king tony jest po całości gruby a tengtools z początku płaski dopiero pozniej (okrągły) dlatego nie wiem który z nich lepiej się spisze pod autem? bo cena ta sama tu 300 tam 315zł

Prosze o odpowiedz Panowie :)

11. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
    @ up podpowie ktoś Panowie? :)

12. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
    @up Panowie który klucz jest lepszy? z pierścieniem przesuwnym czy blokowany poprzez zakręcenie na dole? bo w jonnesway pisał ktoś,że pierścień lubi się zaciąć

13. dominik.mar

dominik.mar Uczestnik

Docenione treści:
    48
    Miasto:
    Ruda
    Ja pierdziele, szczypiesz się z tym, jakbyś kupował narzędzie za 10 000. Szukasz zwykłego klucza ze średniej półki za 200zl i taki sobie kup, czy weźmiesz king tony czy tengtoolsa czy jonneswaya nie odczujesz różnicy. Weź ten który Ci się podoba i żeby Ci do koloru auta pasował. Miałem wszystkie z tych kluczy i moje zdanie jest takie : teng - ok, dobrze poukładana skala, ten siurek od blokady jest trochę chyba za mały i często przy nastawianiu klucza blokuje mi się, co mnie trochę wqrwia, King - ogólnie spoko, na duży minus mało czytelna i źle poukładana skala, jak ustawiasz go 20 razy dziennie to też wqrwia bo trzeba się zastanawiać ile masz ustawione, Jonny- blokada na plus (przesuwana, nie zepsuła się), dla mnie za długi i wytrzymał najkrócej z w/w. Nie powiem Ci który jest najbardziej precyzyjny, bo w sposób laboratoryjny tego nie mierzę, kupuję, dokręcam koła przez pół roku, czasami trochę dłużej i kupuję nowy, każdy z nich wytrzymał minimum sezon na wulkanizacji bez większych zastrzeżeń.

chudson lubi to.
  14. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
    heh no bo miałem poprzednio hogerta którego sprzedałem kuzynowi.Miałem jako pierwszy jonnesway 40-200 tylko,że to laga za duża.. w dodatku blokada przesuwna nie zawsze zaskoczyła.Patrzyłem jonnesway kiedyś w sklepie takiego samego to po zablokowaniu pierścieniem po chwili sam opadł w dół taki luzny był.

Jako własnie,że nie mam kanału a robię na kobyłkach i leżance warsztatowej to patrzę klucze które mają zakres 40-210 ale są najmniejsze.Bo kluczem np proxxon 40-200 ma 55cm długości nie idzie z tym się wykręcić pod autem.Dlatego upatrzyłem tego king tony+ teng toolsa i dlatego zastanawiam się bo teng jest smukły to na +
    tylko ta główka z kątomierzem czy ona nie jest większa niż np w king tony?

15. dominik.mar

dominik.mar Uczestnik

Docenione treści:
    48
    Miasto:
    Ruda
    Niezauważalnie.

16. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
    okej to wezmę tenga.To ostatnie pytanko mam w sumie są dwie wersje jedna 40-210 za około 240zł i druga 40-200 za 300zł ta druga posiada możliwość dokręcania gwintów lewych tak samo jak prawych.Warto dołożyć te 60zł do takiego klucza?

17. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
    kolego a spytam jeszcze ten jonnesway 40-200 z blokada przesuwną do góry.Tam na plastiku gdzie sa cyfry 1/2/3 itp to jest z plastiku zrobione i namalowane.Czy to się nie zetrze?

18. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
    Panowie chce zamówić dziś lub jutro klucz :) zastanawiam się nad tym teng tools i king tony.King tony wygodniejszy się wydaje (rączka+ blokada przesuwna)

pytanie takie bo king tony zauważyłem,że na niebieskim polu ma cyfry jak jonnesway 40-200 czyli 1/2/3/4 tylko,że to nie jest wypalane laserowo i na jonnesway też.Czy to szybko się ściera? np przetarcie szmatką i zejdą napisy?

19. Nesii22

Nesii22 Nowy

Docenione treści:
    0
    Panowie chodzi mi o coś takiego (cyfra 5 )

jonnesway też jest tak wykonany tylko ma zieloną gumę.Czy to jest tak łatwo ścieralne? bo ciągle się waham czy king czy teng wziąć

20. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 419
    Miasto:
    Kaczory
    Z mojego jonnesway zlazlo.

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. klucz neo tools 20-210