• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Klucz dynamometryczny 3/8

fafal

Uczestnik
Punktów
0
Witam może ktoś polecić klucz w zakresie od 10 Nm do 50-60 Nm lub wyżej aby można nim było odkręcać odpowiednim Nm i dokręcać ?

Patryk M.

Początkujący
Punktów
5

Zajebisty jednym słowem !!
Męczyłem te klucze dobre 6 lat i nigdy żadnej usterki. Spadały na podłogę, w olej, płyn chłodzący i h wie gdzie jeszcze i żadnego problemu. Raz w roku kalibracja i dalej arbait

pawcar

SuperMechanior
Punktów
710
Miasto
Manchester
Te klucze, które pokazałeś robi dla Wurtha Norbar w Wielkiej Brytanii.
Bez sensu przepłacać za znaczek.
Norbar jest częścią snap on od 4 lat jakoś.

Patryk M.

Początkujący
Punktów
5
Nie wiem, nie wiem
Ale wiem, że dobrze się nimi kręci ;)

pawcar

SuperMechanior
Punktów
710
Miasto
Manchester
Przestan reklamowac jakis chlam. To gowno nawet do dokrecania najprostrzych rzeczy sie nie nadaje.

I co to jest certyfikat GD ?!

Danmar

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
87
Miasto
Poznań
Hazet albo Facom, to są zakupy na długie lata. ;)

pawcar

SuperMechanior
Punktów
710
Miasto
Manchester
Jedne i drugie akurat przereklamowane.

Co nie zmienia faktu, zeby NIE kupowac chlamu.

Danmar

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
87
Miasto
Poznań
Dlaczego uważasz że przereklamowane? Jakie marki Ty polecasz?

pawcar

SuperMechanior
Punktów
710
Miasto
Manchester
Facom kosztuje tak samo jak hazet ciezka kase. Hazet jako jeden z niewielu ma klucze z dokladniscia 2%. Reszta 3, norma iso to 4 %. Elektroniczne markowe obojetnie jakiej firmy, to juz norma 1%.

Tylko stahlwille, jezeli chodzi o dynamometrie.

Danmar

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
87
Miasto
Poznań
Każdy ma swoje ulubione marki. Ja na warsztacie dyno mam hazeta. Ale na przykład pokrętła kupuje Facoma, lepiej mi "leżą" i moim pracownikom też. Kumpel Co z ASO Audi czasami przychodzi do mnie to też twierdzi, że lepiej mu się robi moim Facomem niż jego Hazetem w ASO. Wszystko kwestia przyzwyczajenia i gustu ;). A Każda z tych 3 marek jest z górnej półki. ;)

pawcar

SuperMechanior
Punktów
710
Miasto
Manchester
No nie bardzo. Stahlwille nie ma sprezyn, ma zapadki i mozna go ciagnac dalej jako pokretlo do 120% max mocy znamionowej.

Dlugo by pisac ogolnie. Hazet facom gedore norbar tonichi cdi z usa to sa marki premium, stahlwille to tak z pol polki wyzej. Zobacz ile masz tego po serwisach. Nawet bugatti skladaja recznie wlasnie stahlwillem. Wszedzie na produkcjach masz wlasnie stahlwille lub atlas corpco / saltus , bo atlas go wykupil i przebrandowal

Danmar

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
87
Miasto
Poznań
A to akurat nie wiedziałem ;). Ja mam gościa co busem przyjeżdża raz na kwartał ma facoma i hazeta i biorę co potrzeba i gwarancja taka, że oddaje stare-zepsute, a biorę nowe. Więc mi to pasuje :)

pawcar

SuperMechanior
Punktów
710
Miasto
Manchester
Nie no jasne, jak sie wie jak to uzywac to hazet facom i reszta to kosa sprzet. Praktycznie dozywotni jezeli sie zeruje sprezynowki po uzyciu.

Dla mnie te marki sa za drogie. Wole doplacic i miec stahlwille.

Ja mam cos w stylu " moj stary to fanatyk wedkarstwa" jezeli chodzi o dynamometrie. To tez troche wypacza postrzegsnie.

Ogolnie zawsze lepiej wziac cos markowego i miec na lata. Pomijam firmy ktore tylko branduja produkty innych - Wurth, format, garant snap on, bahco, i jeszcze kilka sie znajdzie ...

fafal

Uczestnik
Punktów
0
Panowie sprecyzuje może dokładniej pytanie...jestem typowym amatorem, coś tam sobie grzebę przy swoim aucie i moto od czasu do czasu...klucz potrzebny mi dosłownie raz, dwa razy w roku więc nie musi być mega wytrzymały na lata...wystarczy że będzie miał możliwość dokręcania w prawo i w lewo w zakresie od 10 Nm do 50-60 Nm lub wyżej, konkretnie chce wymienić świece w dieslu a na pożyczki nie lubię chodzić

Rajek

Uczestnik
Punktów
3
Miasto
Warszawa
Podepnę się pod temat, bo również stoję przed zakupem klucza do sporadycznego pogrzebania przy aucie.
Zakres ten sam co u OPa 10-60nm.
Jestem amatorem i narzędzia nie służą mi do celów zarobkowych, więc też nie chcę wydawać sporo pieniędzy gdy takiego klucza użyję 3-4 razy w roku.
Znajomy posiada narzędzia Jonnesway i podsunął mi link do tego klucza:
Widziałem, że Jonnesway ma w ofercie również klucz 10-50nm z precyzją na poziomi -+3%, ale cena jego przekracza mój założony budżet.
Wiem, że w tej kwocie to niektórzy z Was mają sam komplet nasadek, ale czy do przykręcenia raz na jakiś czas śrub głowicy lub zacisków hamulcowych miałby rację bytu?

pawcar

SuperMechanior
Punktów
710
Miasto
Manchester
Jakiś rebrand chińskiego klucza, kto jest w środku ? Kto to wie ?

Już lepiej kupic coś z Gedore z czerwonej lini Carolus....

Do góry Bottom