• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

klucz pneumatyczny na 1''

garnuch

SuperMechanior
Punktów
4
Miasto
Lublin
poszukuję jakiegoś dobrego klucza do busów z duzym momentem jakies 3500-5000 Nm, ma może ktoś coś do sprzedania lub godnego polecenia co kupić, klucz będzie używany rzadko, dlatego nie musi to być jakaś mega górna półka, ale żeby też po kilku razach się nie wysypał, komplet nasadek już gdzieś kupię bo coś już widziałem są takie zestawy, a może nasadki też może ktoś coś polecić sensownego??

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
Hazet 3/4 cala w zupełności wystarczy, mocny nie do zajechania, sprawdzony przy autobusach

Mattii

SuperMechanior
Punktów
194
Miasto
Maszewo
1 calowy bjc. Jeszcze nie zawiódł przy dużych, a kręci koła praktycznie codziennie.

garnuch

SuperMechanior
Punktów
4
Miasto
Lublin
dzieki za odpowiedzi, w takim razie kupie tego bjc nowy i z dyni

Dale

Gaduła
Punktów
8
1" BJC do busów to gruba przesada. Po 1 kole odechce Ci się go używać (waga). Ponadto, żeby wykorzystać jego potencjał i zaspokoić zapotrzebowanie na powietrze musisz go podlączać innymi, grubszymi przewodami i złączami.

1/2" Hazet za około 1000zł podłączony dobrym przewodem, złączami dobrej jakości (z dużą przepustowością) odkręci 99,9% kół w busach.

garnuch

SuperMechanior
Punktów
4
Miasto
Lublin
mam Milwakuee za 2500 zł klucz akumulatorowy i w kilku przypadkach nie mogłem odkrecic śrub do kół, 1900 Nm max moment i nie dawał rady, więc na powietrze tym bardziej mogę zapomnieć bo jest dużo słabszy niż aku, dlatego chcę jeden konkretny klucz zeby nie bawić się w rurki czy jakieś grube przewody powietrzne, tym bardziej że rzadko będzie używany to jakoś dam radę na godz czy dwie

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
mam Milwakuee za 2500 zł klucz akumulatorowy i w kilku przypadkach nie mogłem odkrecic śrub do kół, 1900 Nm max moment i nie dawał rady, więc na powietrze tym bardziej mogę zapomnieć bo jest dużo słabszy niż aku, dlatego chcę jeden konkretny klucz zeby nie bawić się w rurki czy jakieś grube przewody powietrzne, tym bardziej że rzadko będzie używany to jakoś dam radę na godz czy dwie
Hazet 3/4 cala używają mechanicy do kół w autobusach :) jest lżejszy i równie mocny ale sam się przekonasz jak wyćwiczysz bicki :D aczkolwiek tego 1 calowego nic nie zatrzyma :punch:

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
48
Hazet 3/4 cala używają mechanicy do kół w autobusach :) jest lżejszy i równie mocny ale sam się przekonasz jak wyćwiczysz bicki :D aczkolwiek tego 1 calowego nic nie zatrzyma :punch:
no to proponuje jakąś śrubkę od zawieszenia w naczepie ;)

garnuch

SuperMechanior
Punktów
4
Miasto
Lublin
Ten klucz https://narzedzia.moto-profil.pl/ar...z-pneumatyczny-4100-nm-1-udarowy-hazet-9014tt plus dobra wąż i kompresor i żaden na akumulator nie ma szans ,tylko cena
kolego mechanik ale ty tak na poważnie?? że żaden aku nie ma szans?? przecież każdy klucz udarowy na aku jest mocniejszy niż każdy na powietrze, bo nie masz na nim żadnych strat, oczywiśćie w porównaniu do klucza aku i na powietrze na ten sam trzpień np 1/2 cala aku i 1/2 cala pneumatyczny, uzywałem beta 1750 Nm pneumat 1/2 '' i mam teraz milwakuee 1900 Nm aku też 1/2'' to jest przepaść w odkręcaniu, tym na powietrze nawet półosi w osobówce na 36 klucz nie mogłem ruszyć(srednica wężą 13 mm) a na aku odkrecił w 2 sekundy, jakbym miał siana w kieszeniach pełno to poszedł bym tylko w aku, kupiłbym za 6k zł milwakuee 1'' z momentem 2700 Nm i na baterii w zupełności bym odkręcał busy czy osobówki w sytuacjach podbramkowych, ale że rzadko będę używał takiego mocnego klucza to chcę wydać kilka stów tylko i do moich potrzeb z zapasem wyda;)

Do góry Bottom