• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Kodowanie lamp audi a4 b9 z USA na Europę

djbovorta

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
21
Witam.

Mam audi a4 b9 z 2018r sprowadzona z USA, zmieniłem lampy już na EU jednak kierunki świecą jako stop. Potrzebuje dowiedzieć się jak przekodować sterownik centralnej elektryki (09) na Europę . W wcześniejszych modelach dało się to zrobić VCP po funkcjach prowadzonych CAN. Jednakże w modelu z 2018r nie komunikuje się ze sterownikiem bcm2 i nie da rady zrobić . Szukałem w dopasowaniu czy w kodowaniu TXT gdzie znalazłem tylko możliwość wyłącznie obrysówek pomarańczowych. Ktoś pomoże jak to zrobić ?
Urządzenia jakie posiadam to VCDS i VCP. Druga sprawa jest taka że auto było po kolizji i uszkodzony został sterownik wspomagania kierownicy z którego nie ma możliwości czytania kodowania. Kupiłem używaną przekładnię ze sterownikiem, wspomaganie działa ale nie chce się adaptować czujnik kąta skrętu bo jest błąd komunikacyjny i błąd braku poprawnego kodowania sterownika wspomagania. Jak ogarnąć kodowanie ?

safek1

Gaduła
Punktów
7
Miasto
WĄBRZEŹNO
Tym sprzętem tego nie ogarniesz, masz dwa wyjścia albo to komuś zaprowadzisz co ma dedykowany sprzęt nie koniecznie serwisowy lub poszukasz ogłoszeń na alledrogo odnośnie programowania zdalnego tylko musisz mieć głowicę vas-a na przewodzie podłączoną do swojego komputera

Piotr0583

Bywalec
Punktów
9
Miasto
TK
"dedykowany sprzęt nie koniecznie serwisowy"
Czyli co masz na mysli?

djbovorta

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
21
Czy VCDS i VCP nie jest dedykowany ? Mam Vasa ale klona

pawcar

SuperMechanior
Punktów
796
Miasto
Manchester
Witam

A4 B9 audi sedan 2016 rok , znajomy pojechał do aso, wgrali mu update'y i przerobione światła tylne szlag trafił.
Stwierdzili, że oni tego nie naprawią bo nie wiedzą jak :D

VCDS lub laczek da rade to ogarnąć ?
Automatyczne połączenie postów:

stop świeci jako kierunek bodajże ?

djbovorta

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
21
Vcds ale hex v2 bo tam uds jest. VCP może dziubnąć

sulej013

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
203
Miasto
Xxx
Śmieszne trochę ale obdeleven na pewno do b8 bo taki robilem i z tego co widzę do b9 również ma gotowe kodowania z USA na EU wraz z całą instrukcją. Niestety bez podłączenia do auta nie mam możliwości sprawdzić nic więcej.. bądź co bądź kilka zł na interfejs i masz zrobione co chcesz plus wiele więcej... Nie nie reklamuje produktu, sam używam i kilka razy potrafił wybawić moje cztery litery w dużo prostszy sposób niż sprzęty ori.
Ale coś wydaje mi się że samo kodowanie bez grzebania w kabelku zrobi tylko koszt nowej lampy.

Załączniki

• Screenshot_2022-06-22-00-04-39-306_com.voltasit.obdeleven.jpg
    Screenshot_2022-06-22-00-04-39-306_com.voltasit.obdeleven.jpg
    979,9 KB · Wyświetleń: 18
Ostatnia edycja:
Do góry Bottom