• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Kolizja zaworów Stilo

leonowski

Uczestnik
Punktów
0
Powiedzcie proszę . Czy awaria wariatora w silniku 1,8 Stilo mogła spowodować spotkanie tłoka z zaworami ?
Rozrząd złożony na blokady . Auto przejechało ok 2 tys km i połamało dwa zawory na wałku ssącym ( tym gdzie jest wariator).

Misiek

Administrator
Porady
3
Punktów
2131
Miasto
Szczecin
auto-mis.szczecin.pl
Może, w zeszłym tygodniu miałem Astre H 1,6 na dwóch wariatorach. Auto przyjechało na lawecie bo nie odpalało, b. niska kompresja. Rozebraliśmy silnik a tam każdy zawór leciutko pocałowany przez tłok. Okazało się, że luz na wariatorach na jeden ząb zarówno na ssącym i wydechowym. Auto jak dłużej postało to latało ząb w każdą stronę i było kiss kiss.

XMARIO

SuperMechanior
Punktów
6792
Miasto
Mazowieckie
Może, w zeszłym tygodniu miałem Astre H 1,6 na dwóch wariatorach. Auto przyjechało na lawecie bo nie odpalało, b. niska kompresja. Rozebraliśmy silnik a tam każdy zawór leciutko pocałowany przez tłok. Okazało się, że luz na wariatorach na jeden ząb zarówno na ssącym i wydechowym. Auto jak dłużej postało to latało ząb w każdą stronę i było kiss kiss.
Jaki przebieg?

Misiek

Administrator
Porady
3
Punktów
2131
Miasto
Szczecin
auto-mis.szczecin.pl
70000km, 100% pewny. Przyczyną była bardzo skąpa w interwały wymiana oleju, filtr oleju Vasco, jak wyjąłem rozsypał się w mak w rękach. Olej podejrzewam, że z tej samej półki.

leonowski

Uczestnik
Punktów
0
Dzięki za odpowiedź.
Rzeczone Stilo było u mnie na wymianę rozrządu m in.
Po miesiącu przyjechał i okazało sie że urwane grzybki zaworów na 1 i 3 cylindrze . Tylko nieprawidłowe działanie tego wariatora przychodzi mi do głowy...

Do góry Bottom