1. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kompresor

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika JanuszPro, 5-01 17.

1. JanuszPro

JanuszPro Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radom
    Witajcie, zapewne to temat który był wiele razy wałkowany, ale leń ze mnie okropny.
    Potrzebuje kompresor nie jestem mechanikiem, ale lubię podłubać i naparawiać swoje auto samemu dlatego na początek chciałbym kupić kompresor, myślałem o 50l, dlatego że sporadycznie będę go używał, nie potrzebuje nic rewelacyjnego nie wiadomo za jakie pieniądze. Na internecie widziałem coś że 2 tłokowy potrzebny ale po co szukać i stresować jak przy zakupie auto skoro można skorzystać z porady fachowców i doświadczonych osób ;-)

Do kompresora przydałby się również klucz pneumatyczny (kątowy i udarowy).

Na kompresor myślę żeby przeznaczyć 500zł, myślę że spokojnie zaspokoi moje potrzeby. Co do klucza to ciężko powiedzieć, nie znam się kompletnie na tym ani na tym, widziałem za 150zł klucz udarowy firmy YATO

Jak ktoś z państwa nawet ma, nie używany przez państwa taki sprzęt w dobrym stanie to też chętnie rozważę zakup.

2. Krister

Krister Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Cebulandia
    Szybciej znalazłbyś na google opinie odnośnie kompresora do 500zł, niż założyłeś ten temat.

Z doświadczenia wiem, że 50l nawet na początek nie przyniesie pożądanych efektów, a tym bardziej ryżowy do 500zł.

No chyba że od czasu do czasu chcesz przedmuchać kurz który zebrał się pod maską.

3. brzozaayz

brzozaayz Gaduła

Docenione treści:
    154
    Do pneumata min 100 l mniejszym za dużo nie zdziałasz.

4. Krister

Krister Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Cebulandia
  5. JanuszPro

JanuszPro Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radom
    Nie przesadzajcie, nie otwieram warsztatu samochodowego aby kupować za półtora tysiąca + kompresor.

Im większa butla to lepszy efekt czego ? Nie będę musiał czekać aby koło napompowac w rowerze, czy o co chodzi ?

6. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    292
    Miasto:
    Lubliniec
    Jak nie potrzebujesz super przeplywu to w ciastoramie sa 50 za 300zl

7. brzozaayz

brzozaayz Gaduła

Docenione treści:
    154
    To kup kompresor 50l i podłącz dodatkowo drugą butle np. 50l , będzie trochę dłużej pompował a ty zyskasz większy zapas powietrza i trochę dłużej pokręcisz.

8. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    228
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Miałem 100l i praca kątówką była udręką. kompresor pracował non stop. Co do pneumatu... Do każdego koła będzie Ci się musiał ze dwa razy napompować. Kiedyś widziałem gościa który właśnie miał 50l kompresor i pneumat. Wymieniał sobie koła. Robił to z pół godziny jak nie dłużej do ciągle czekał aż się kompresor nabije.

Moja rada: Lepiej nie podcierać tyłka szkłem.

9. gladiator19986

gladiator19986 Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Hohenpeissenberg
    Nie kupuj byle jakiego kompresora 50l kup taki co ma 2 tłoki z wydajnością około 400l (teoretycznie) . Ojciec ma taki i śmiało działa nim z kluczem pneumatycznym jakim tanim einchelem. Klucza nie polecam kompresor jest ok będziesz musiał tylko w wyłączniku wyregulować tak żeby pompował do 10 bar i włączał się gdy ciśnienie spadnie do 8 bar wtedy nawet nie odczujesz że masz mniejszy kompresor. Wadą tych kompresorów jest ich cykl pracy tzn jak napompują bańke (od zera do pełna) to później należy mu się przerwa, ale w zastosowaniu hobbistycznym będzie jak najbardziej ok :)
    np taki:
    http://allegro.pl/sprezarka-kompresor-50l-2tl-390lmin-klucze-gratis-i6638581548.html
    Co do firmy i jakości wykonania nie mogę się wypowiedzieć ale takiej konstrukcji szukaj 2 tłoki i wysokoobrotowy silnik a będziesz jako hobbysta zadowolony. Nie kupuj jedno tłokowego bo to są zabawki do pompowania kół przy rowerach.

JanuszPro lubi to.
  10. brzozaayz

brzozaayz Gaduła

Docenione treści:
    154
    Dwa tłoki i dodatkowa butla dadzą rade.

11. gladiator19986

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Hohenpeissenberg
    Dodatkowa butla tylko wydłuży czas pracy sprężarki lepiej jest podnieść ciśnienie załanczania się sprężarki na min 6 bar. Mój pracuje w wąskim przedziale 8-10 bar i jest gitara :) ale ja mam jeszcze większą wydajność i pojemność bańki. U ojca na standardowych ustawieniach da się pracować kluczem ale tylko hobbistycznie, zawodowo odradzam.

12. tytoos

tytoos Uczestnik

Docenione treści:
    53
    Miasto:
    Poznań
    kiedyś w necie widziałem recenzję kompresora 50l z pompa v firmy BASS Polska - recenzja była pozytywna. Cena takiego kompresorka to jakies 800-1000 PLN.
    Ojciec miał kiedyś podobnyMacAfer czy jakos tak. pompa chyba blisko 400 l wydajnosci efektywnej miala i to bylo sprawdzone, bo butle pompowal chyba w niecala minute :) take takie pompy 2 tlokowe powinny dac rade
    za 500 to bym nawet nie podchodzil do kompresora do prac, o jakich piszesz. za tyle to mozna kupic 24l do sporadycznego przedmuchania czy napompowania materaca

13. JanuszPro

JanuszPro Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Radom
    Dodatkowa ? A jak kupię jakiś kompresor z bańką 50l to czy wymiana na większą nie sprawi dużych problemów ? Bo 2x50l to bez sensu i pewnie duzo miejsca zajmuje.

14. ABC Kompresory

ABC Kompresory Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    TYCHY
    Adres strony:
    Ale kombinujecie.
    Jak pomyśleć dobrze to wszystkie te pomysły sprowadzają się do jednego..dziadostwo...
    Klucz ma pobór 250l/min i żaden kompresor o mniejszej wydajności nie da rady w wystarczajacym stopniu zapewnić dostateczną ilości powietrza. Zbiornik minimum ale to apsolutne minimum 150l żeby nie było przestoju. Każda sprężarka tłokowa pracuje w cyklu miewszanym 50/50 bo się zatrze i tyle. Sprężarka o zbliżonych parametrach to koszt około 2000 zł.

15. gladiator19986

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Hohenpeissenberg
    JanuszPro jak kupisz ten 50 litrowy z 2 tłokami o wydajności teoretycznej około 400l/min to ci wystarczy do majsterkowania hobbistycznego. Kolega ABC Kompresory pisze o kompresorze do pracy dzień w dzień z kluczem po pare godzin dziennie. Domyślam że nie masz żadnego podnośnika i będziesz robił to z lewarka czyli koło po kole gdzie kompresor będzie miał wystarczająco czasu na nabicie ciśnienia. Zobacz tutaj test "takiego kompresora"

50l do 8 bar w 1min 25sec co daje 8x 50= 400l
    1min 25sec = 85/60 = 1,4166
    400/1,1466 = ca. 282 l/min

Jak kolega wyżej pisze klucz pobiera 250 l/min czyli wychodzi na to że kompresor będzie pompował więcej niż klucz będzie zużywał. Do zastosowania hobbistycznego na co jakiś czas na własne potrzeby będzie ok, ale na prace dzień w dzień to za mało. Dokładanie drugiej bańki nic nie daje i takie manewry wybij sobie z głowy.

P.S Nie zapomni o wężach które muszą być odpowiednio grube.

16. Bartek4x4

Docenione treści:
    292
    Miasto:
    Lubliniec
    A co myślicie 3 tlokowym 200l Kraft dele z allegro. Mój stary jeszcze zipie i musze cos kupić. Kasy mało bo bede burzyl i stawiał nowe stanowisko

17. gladiator19986

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    Hohenpeissenberg
    Wygląda podobnie do pompy GPW a te podobno były słabe jakościowo, ale niech się wypowie ktoś kto ma doświadczenie z kompresorami do zastosować zawodowych :)

18. Bartek4x4

Docenione treści:
    292
    Miasto:
    Lubliniec
    U mnie hula udar, dmuchadlo, i grzechotka.

19. Moreno

Moreno Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    35
    Miasto:
    ok.Wys-Maz
    Ja również obczajam zakup kompresora, więc czytam sobie tu i ówdzie, i zauważyłem jeden mały szczegół.
    Jedni producenci podają wydajność kompresora przy danej wartości ciśnienia powietrza, a inni tą wartości ciśnienia już pomijają.
    Nie dajcie się nabrać na chłyt matertindowy.
    Wiadomo, że im większe ciśnienie tym niższa wydajność kompresora, więc oby się przypadkiem nie okazało, że jakiś tam kompresor o "suuuper" wydajności ma de facto 50L/min przy 8bar. :)

20. samspec13

samspec13 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    520
    Miasto:
    europolonia
    Bardzo słuszna uwaga .