1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Kompresor

Dyskusja w 'Narzędzia i sprzęt warsztatowy' rozpoczęta przez użytkownika Kooky22, 20-09 18.

1. Kooky22

Kooky22 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Białośliwie
    Witam panowie. Jest tego pełno zapewne ale poszukuję kompresora do własnych użytków w garażu. Do tego kompresora chciałbym kupić również pistolet pneumatyczny. Ma służyć tylko do odkręcania i przykrecania śrub. Badz moze lepiej elektryczny klucz pneumatyczny.Coś co zda egzamin. Zaproponujecie mi coś. Mam zbyt mało czasu aby szukać po forum wątków więc założyłem nowy temat

Jeszcze jedno. Kompresor miałby jeszcze uciagnac wysysarke do oleju.

Ostatnio edytowano: 20-09 18
  2. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    294
    Miasto:
    łódź
    jak do domu-- kompresor 100 litrow castorama ok 1000
    klucz pneumatyczny w AP widziałem ok 400
    elektryczny ok 200-300 allegro

3. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    70
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    I nie próbuj przyoszczędzić na kluczu bo będziesz żałował.

4. Kooky22

Kooky22 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Białośliwie
    Można jaśniej?

5. pawel2406

Docenione treści:
    294
    Miasto:
    łódź
    tanie sa do bani!!! ma miec jak najwiecej NM;)

6. Kooky22

Kooky22 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Białośliwie
    To co byście zaproponowali z elektrycznych i pneumatycznych?

7. phu_szczepan

phu_szczepan Początkujący

Docenione treści:
    1
    Miasto:
    Jabłonna-Majątek
  8. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    221
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Adres strony:
    klucz ryobi - kompresor tylko do pompowania kol

toomii76 lubi to.
  9. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 291
    Miasto:
    turek
    U mnie dewalt. Sprężarka daje powietrze do demontazownicy i odmuchiwaczki :)

10. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    70
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Klucze znanych firm
    Beta
    Hazet
    Asta
    Gudepol

11. Kooky22

Kooky22 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Białośliwie
    Panowie albo pomożecie mi skompletować narzędzia warsztatowe. Mój budżet jest mały ponieważ chce się zajmować hobbystycznie. Naprawa rodziców samochodu i swojego nic więcej myślę że 3000 tyś wystarczy.

•Po pierwsze myślałem nad kluczem udarowym pneumatycznym bądź elektrycznym. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7463828755. Pytanie też jakie mocowanie na kluczu
    • nasadki udarowe na sam początek
    • narzędzie specjalistyczne to tłoczków hamulcowych
    • skaner VAG 5053 ITS będzie napewno kupione
    • wannę zlewową do oleju
    • oświetlenie przenośne
    •wózek warsztatowy bez oprzyżądzenia i bez szuflad do tego to będę miał tablice
    • męczy mnie jeszcze temat wysysarki. Nie będę miał kanału więc najwygodniej będzie mi wysyłać ewentualnie jakieś najazdy kupić tak by pod auto można było wejść.
    • bity

12. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    70
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Udarowy z mocowaniem 1/2 cala
    Udarowe nasadki to trzy rozmiary do kół najważniejsze w twoim wypadku. Wątpię żebyś użył klucza do czegoś więcej ( na początek udar bym sobie odpuścił jeśli masz tylko robić auta swoje i rodziny - ile tych kół się naodkręcasz ,że nie możesz ręcznie ? a dużym kluczem to i tak nie podejdziesz do każdej zapieczonej śruby )
    Po c o ci wózek bez szuflad ?
    do wciskania tłoczków YT 0682
    vag its ? Same wieśwageny w rodzinie masz ? Nie lepiej jakiegoś multiskanera do lapka z chin w podobnej cenie ?
    Wanna zlewowa yato 0716
    Po co ci wysysarka ? Wanna + najazdy i spuścisz ładnie olej bez wysysarki. ( nie zapomnij o klinach pod koła )
    Zestaw bitów 1/4 na grzechotkę typu np torx YT-0430 do twojego grzebania wystarczy

13. pawel2406

Docenione treści:
    294
    Miasto:
    łódź
    napisałem w pierwszym poscie chlopak chce do garazu a nie warsztatu!!!! 3000 to nawet kompresora nie kupi co HAZETA uciagnie!!!!!!!!! panowie czytajcie dokładnie
    KLUCZ UDAROWY ELEKTRYCZNY TO W JULA KOMPRESOR CASTORAMA BITY JULA WÓZEK JULA --- to moze 3000 wystarczy

14. Kooky22

Kooky22 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Białośliwie
    No właśnie tu akurat bym wolał to chociaż mieć że względu na brak mega wolnego czasu. Ponieważ jestem kierowcą autokaru przeważnie wracam po tygodniu do rodziny i mam dzień bądź do 3 dni wolnego i w tym momencie mógłbym sobie drobne wymiany porobić samemu. Ostatnio auto wróciło z warsztatu mechanik mnie wykasował 800 zł. Wałek w pompie oleju byl wymieniony dmuchalem na zimne. To kosztowało mnie 450 zł plus robocizna pewnie tego akurat bym nie zrobił. A druga rzeczą były wymienione przednie klocki przy passacie b6. I razem mnie to wyniosło 800 zł. Nie płacze z tego powodu ale są rzeczy które by człowiek mógł zrobić samemu i nie docenia swoich możliwości.
    Aby mieć pod ręką najważniejsze narzędzia do danej roboty pod ręką. Widziałem takie na filmikach. Estetycznie to wyglądało a ja lubię estetykę bo przecież jestem kierowcą:)
    Akurat jest mercedes i OPEL w rodzinie ale nie chce jakoś wydawać mnóstwo kasy na takie coś, a ten według opinii innych użytkowników jak dlamnie jest ok. Chyba że masz coś do polecenia i są inne rozwiązania aby obsłużyć inne też marki.
    Ułatwia by mi robotę ponieważ garaż będzie bez kanału, a najazdy? Auto stoi wtedy lekko pochylona i wszystko nie zleci takie jest moje zdanie. Lecz może się zmienić.

15. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    70
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Jeśli uważasz ,że zaoszczędzisz dużo czasu mając klucz pneumatyczny to masz chyba słabe pojęcie o mechanice. Samo odkręcenie koła przy wymianie klocków to pikuś. Czyszczenie prowadnic, wciskanie tłoczka, czyszczenie piasty te czynności zajmują długo. To nie wulkanizacja gdzie kręci się koła jedno za drugim. Zanim napompujesz kompresor aby móc użyć klucza to już dawno odkręcisz ręcznie .

Jak masz tablicę z narzędziami pod ręką to wózek nie jest potrzebny a w małym garażu przeszkadza

Polecił bym delphi do laptopa

Na najazdach auto stoi pochylone do tyłu a korki spustowe często są właśnie z tyłu miski czyli przechył pomaga w zlaniu dokładniejszym oleju. ( więcej zleci niż wysysarką )

gtszudi lubi to.
  16. pawel2406

Docenione treści:
    294
    Miasto:
    łódź
    ;);)

kiedy to sie bedzie opłacało ??? jestes kierowca wiec zamiast siedziec z dziecmi wolisz w garazu ?

wydasz kase a ile razy w roku sie wymienia klocki ,olej czy tarcze??

nawet majac flote 2 aut gdzie Ty jezdzisz 2-3X w miesiacu -opłacalne nie jest
    ja w swoim garazu nie mam nawet pompki do koła

toomii76 lubi to.
  17. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    1 291
    Miasto:
    turek
    :) ja ostatnio pożyczyłem od sąsiada szlifierke, bo nie chciało mi się na warsztat jechać.

misiek1394 lubi to.
  18. pawel2406

Docenione treści:
    294
    Miasto:
    łódź
    ja mam tate :) dzonie do niego i jedzie z narzedziami do mnie ( wiesz do ukochanego wnusia a przy okazji mowie tata wez to czy tamto:D:D)

19. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    221
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Adres strony:
    dlatego kluczem ryobi zalatwi to co interesuje , a kompresor to 24l do pompowania kol i starczy

20. chudson

chudson Uczestnik

Docenione treści:
    70
    Miasto:
    Gorzów Wlkp
    Ma to sens , ja wiele lat w garażu miałem kompresor 24l zanim dorobiłem się większego i nie narzekałem. ( oczywiście 24l to o pneumatycznym kluczu udarowym trzeba zapomnieć ) natomiast kompletnie nie rozumiem przy grzebaniu "hobbystycznym" po co się tak upierać na udarowy klucz.