1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

komputer do diagnostyki kilka z polecanych na forum który wybrać

Dyskusja w 'Sprzęt diagnostyczny' rozpoczęta przez użytkownika Muminek, 5-12 18 o 10:32.

1. Muminek

Muminek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    OLKUSZ
    Panowie i Panie oto jest pytanie, na forum jest kilkanaście tematów odnośnie komputerów do diagnostyki, pozwoliłem sobie je wszystkie przetrząsnąć i wybrałem kilka najbardziej polecanych z których planuje wybrać 1-2 które będą wystarczające na DOBRY początek( wiadomo że nie oczekuję że zdiagnozuje tym prom kosmiczny ) ale do meritum
    Poniżej wrzucę kilka przykładowych linków, zacznimy z grubej rury
    autel za 12k pln
    https://allegro.pl/diagnoskop-autel-ms908-maxisys-pro-flash-j2534-i5685503630.html
    z przedziału 1000 -2 000 pln
    clip
    https://allegro.pl/zestaw-diagnostyczny-renault-clip-dell-d630-i6995353757.html
    lexia
    https://allegro.pl/tester-diagnostyczny-diagbox-citroen-peugeot-lexia-i7692799435.html
    autocom
    https://allegro.pl/autocom-cdp-dell-e6400-komplet-zestaw-delphi-i7678797079.html
    na koniec oferta w średniej półce (akurat używka)
    https://allegro.pl/tester-diagnostyczny-texa-nano-diag-idc4-plus-i7031405560.html
    Założenia są takie że sprzęt MUSI być NOWY ,LEGALNY, odnośnie aktualizacji to nie wiem do końca
    na pewno będę potrzebował obsługę marek renault citroen grupaVW , fiat ,kia/hyundaj mocno wchodzą na rynek to też by pasowało je dziabnąć
    Kolega ma takie coś viacen
    https://allegro.pl/profesjonaly-v-scan-ds936-pl-dla-warsztatu-promo-i5000001323.html
    niby ma w menu w 3 d...y marek ale obsługuje najlepiej vw,opel ,volvo to też nie do końca

Czy autelem za 12k zrobię x razy więcej roboty niż pozostałymi, a może lepiej kupić 2 tańsze?

2. szachu41

szachu41 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    367
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Autel jest tylko legalny. Reszta to piraty. Viaken to kaplica totalna. Nt Texy nie mam zdania bo nie używałem.

Pomyśl nad launch'em. Za 5-6 tys masz sprzęt "do wszystkiego". W cudzysłowie bo taki sprzęt nie istnieje :)

Muminek i Diagbox10 lubią to.
  3. Zimoon

Zimoon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    308
    Miasto:
    Gdańsk
    Ja na warsztacie pracuję na op comie, vcds'ie oraz dla uzupełnienia cdif3. Brakuje porządnego sprzętu do japończyków oraz clip i PP.

4. ThinkPad

ThinkPad Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    UK
    Jeśli Kolega dysponuje odpowiednią kwotą to polecam zainteresować się testerem SUN PDL 5500. Jest to polski odpowiednik testera Snap-on Modis. Pracuję z takim sprzętem ok 2 lata i jestem nim bardzo mile zaskoczony. Ogromnym plusem jest wygoda w jego użytkowaniu. Gotowy do pracy w ciągu kilku sekund, do tego oscyloskop dwu kanałowy, różne procedury itp. Nie wiem jak w Polsce, ale w UK koszt aktualizacji to ok 600 funtów. Oczywiście jest to sprzęt uniwersalny więc trzeba się z tym liczyć, że czasem potrzeba będzie czegoś jeszcze. Mimo wszystko bardzo polecam ;)

5. szachu41

Docenione treści:
    367
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Miałem go na testach i jest naprawdę super. Przede wszystkim szybkość działania. Ale jest drozszy niż autel

6. ThinkPad

ThinkPad Początkujący

Docenione treści:
    4
    Miasto:
    UK
    Owszem sprzęt nie należy do tanich, ale też nie kupujemy tego co pół roku... Poza tym sprzęt bardzo solidny, wytrzymały prosty w użyciu, a za to trzeba niestety zapłacić ;) Dla mnie ogromnym plusem jest to, że podłączam jeden kabel i po paru sekundach już mogę pracować. Kiedyś korzystałem z laptopa i przystawki.... Plątanina kabli, włączamy laptopa, a tu niespodzianka - aktualizacja Windows 10, która potrwa tydzień.... ;) Nigdy więcej.

7. Muminek

Muminek Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    OLKUSZ
    też sobie myślałem kupić laptop z programem "jakimś" (wyżej wkleiłem przykład takie 1500-2000 pln to w sumie grosze w porównaniu z autelem czy launchem który wyżej kolega zaproponował ) ale dać 2 tysie za badziew jakiś który jest bo jest to bez sensu i myślę że sprzęt świadczy o użytkowniku( pomijam już kwestię legalności/piractwa i tzw. "prowokacji żarówkowych")
    Dzięki z wszystkie opinie, może jeszcze ktoś coś poleci -a może odradzi , w każdym razie czytam dalej internety, coś trzeba wybrać

8. gtszudi

gtszudi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    285
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Adres strony:
    Launch powinien dać radę w tym co chcesz

Muminek lubi to.
  9. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    412
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Mi wczoraj nie połączył sie z silnikiem i klima w audi 2004r

10. gtszudi

Docenione treści:
    285
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Adres strony:
    Wina nie leży w launch

11. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    412
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Możliwe. Podepne vcds i zobacze

12. Misiakowski

Misiakowski Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    92
    Miasto:
    Gdansk
    nigdy texy nie uzywalem sam chcialem zakupic texe a wybralem cdif 3 zas ten autel wyglada ciekawie,ostatnio chodzi mi po glowie luanch tylko nie wiem bo mam jeszcze staego poczciwego diaguna...z mega macs jakos daja radę...

13. Dawidek126

Dawidek126 Bywalec

Docenione treści:
    103
    Miasto:
    Piaseczno
    czy waszym zdaniem jak ktoś zaczyna "przygodę z diagnostyką" powinien brać pod uwagę kts-a??

14. slaweuszek

slaweuszek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    129
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Wszystko jest rzeczą gustu. Jak masz KASĘ i będzie Cię stać na aktualizacje, to z pewnością jest to dobry sprzęt.

art234 lubi to.
  15. Dawidek126

Dawidek126 Bywalec

Docenione treści:
    103
    Miasto:
    Piaseczno
    w kts-ie jest o tyle dobrze że jest instrukcja napraw esi... a taki launch sam w sobie jako tester"do wszystkiego" jest porównywalny to kts-a??

16. szachu41

Docenione treści:
    367
    Miasto:
    Ząbki
    Adres strony:
    Nie miałem nigdy styczności z kts ale launch z dokupiona AD będzie tanszy i na początek zrobisz nim tyle samo co kts a w kieszeni na dzień dobry zostanie Ci około 6 tys i później około 1000 rocznie. Pamiętaj że kts bez wykupionej aktualki nie dziala...

Dawidek126 lubi to.
  17. gtszudi

Docenione treści:
    285
    Miasto:
    Pruszcz Gdański
    Adres strony:
    w kts robisz freeze time i dziala bez niczego. ale to juz lewizna jakby nie patrzec. wg mnie lepiel launch i ad

art234 i Dawidek126 lubią to.
  18. Dawidek126

Dawidek126 Bywalec

Docenione treści:
    103
    Miasto:
    Piaseczno
    a jakiś konkretny model launch-a możecie polecic??

19. Diagbox10

Diagbox10 Gaduła

Docenione treści:
    412
    Miasto:
    trasa lublin siedlce
    Easy diag

Dawidek126 lubi to.
  20. szachu41

Docenione treści:
    367