• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

konsekwencje kręcenia wałem korobwym?

Radio55555

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
Witam wszystkich forumowiczów :) Nabyłem Mitsubishi Grandis 2.4 mivec. Chciałem ustawić luzy zaworowe i przy okazji wymienić świece oraz uszczelniacze świec. Po zdjęciu pokrywy zaworów kilka razy zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, kluczem kręciłem wałem aby przed korektą pomierzyć i mieć pewność, że w dobrej pozycji będę ustawiał luzy. Po 3 lub 4 obrocie wał stanął i nie chciał się przekręcić. korzystałem z tego manual https://zinref.ru/avtomobili/Mitsubishi/110_010_00_Mitsubishi_Grandis_manual_english/658.htm orientuje się czy przestawiłem rozrząd, czy może przyczyna tego jest bardziej błacha? Dzięki za odpowiedzi, samochodu nie odpalałem.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2571
A kij go wie, co ty tam odwaliłeś...:)
Może on by coś wiedział :

1 (2).jpg :)

Pawel23

SuperMechanior
Punktów
67
Miasto
Wołomin
Od samego kręcenia nie powinno Ci się nic wydarzyć. Może po prostu silnik spęża A ty masz za mało siły trochę:). Wykrec wszystkie świece i zobacz czy Ci nadal blokuje

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
31
Miasto
Okolice Krakowa
Jak kręciłeś w prawo (zgodnie z ruchem zegara) to nie ma prawa się nic stać, bo silnik cały czas się tak kręci. Jeśli zacząłeś obracać w drugą stronę to mimo, że prawdopodobieństwo nie jest duże, to mógł skoczyć rozrząd. A da się go ruszyć w ogóle teraz w drugą stronę, czy zablokowany na amen?

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
31
Miasto
Okolice Krakowa
No to spróbuj trochę cofnąć, sprawdź czy się w ogóle daje przekręcić czy jest całkiem zablokowany.

Radio55555

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
Spróbowalem, troszkę poszło do tyłu, potem sprawdzilem i tyle samo poszlo do przodu i znowu staneło:/

MichałFso

Początkujący
Punktów
0
Nic Ci nie wpadło w gniazdo świecy/między wałki?

Radio55555

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
Patrzyłem między wałki tam nic nie ma, ale do gniazd świecy nie patrzyłem, a nóż tam coś wpadło :/

Radio55555

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
Nic nie ma w gnieździe świec :/ Możesz mi wytłumaczyć co ma do tego wyobraźnia? Robiłem według manuala mitsubishi, tam jest napisane, że w dowolnym momencie można zakręcić. Ja będe Ci i Twojej wyibraźni naprawdę wdzięczny jak znajdziesz rozwiązanie.

gtszudi

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
777
Miasto
Pruszcz Gdański
na odleglosc mam znalezc rozwiazanie , skoro sam nie wiesz co zrobiles dokladnie , czy cos wpadlo do cylindra itp itd , zgaduj zgadula co zes zrobil nie tak po drodze

Radio55555

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
Wiem dokładnie co robiłęm i to napisałem, co robiłem. To co sprawdzałem, to sugestie życzliwych forumowiczów. Nie musisz być na miejscu, aby mieć podejrzenie co to może być.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2571
Wyrzuć skrzynię z biegu na luz...:) powinien się silnik dać przekręcić...:)

A tak serio to załamałeś Kermita stanem swojej inteligencji...:)
VelvetyNaturalChimpanzee-size_restricted.gif

Radio55555

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Lublin
A tak serio to załamałeś Kermita stanem swojej inteligencji...
Ciekawe ilu osobom pomogłeś swoim "śmiesznym" zachowaniem, ani to mądre ani śmieszne. Twój awatar wiele wyjaśnia :D

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2172
Miasto
PZ
Za darmo nie pomagam...:) mogę ci pomóc za 120 pln za godzinę...:)
Uprzedzając pytanie - dlaczego tak drogo - odpowiadam : podczas intensywnego pomagania, dużo palę, a jak wiadomo fajki kosztują...:)
Sęk w tym że często ludzie chcą pomocy od zawodowców którzy naprawą aut zarabiają na życie, pomóc można ewentualnie nieść sprawunki, można zaśpiewać piosenkę, poczęstować fajkiem ooo :)
Witam wszystkich forumowiczów :) Nabyłem Mitsubishi Grandis 2.4 mivec. Chciałem ustawić luzy zaworowe i przy okazji wymienić świece oraz uszczelniacze świec. Po zdjęciu pokrywy zaworów kilka razy zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara, kluczem kręciłem wałem aby przed korektą pomierzyć i mieć pewność, że w dobrej pozycji będę ustawiał luzy. Po 3 lub 4 obrocie wał stanął i nie chciał się przekręcić. korzystałem z tego manual https://zinref.ru/avtomobili/Mitsubishi/110_010_00_Mitsubishi_Grandis_manual_english/658.htm orientuje się czy przestawiłem rozrząd, czy może przyczyna tego jest bardziej błacha? Dzięki za odpowiedzi, samochodu nie odpalałem.
Dlaczego chciałeś regulować luzy zaworowe? Zapobiegawczo czy może coś hałasowało?

Do góry Bottom