• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Ktag nie chce wgrać flasha

sebol1488

Początkujący
Punktów
0
Witam
Wczoraj chciałem wgrać stage1 do A3 BMM. Najpierw kessem zczytalem po obd backup i przystąpiłem do wgrania flasha. Wszystko się wgrało tylko problem w tym że wgrał się niewłaściwy plik od innej A3 i auto po odpaleniu po sekundzie gasło. Wtedy chciałem wgrać właściwy plik ale już kess mnie ciągle informował że nie może się skomunikować z ecu ponieważ jest za słaba bateria (akumulator po kablach podłączony do drugiego więc odpada). Nie zostało nic więc innego jak wyjęcie ecu i wgranie wsadu orginalnego ktagiem. Wgrałem ten wsad który zczytałem wcześniej kessem. Wsad się wgrał ale wystąpił jakiś problem z komunikacją z ecu. Chciałem wgrać ktagiem orginalny plik ale dostaję komunikat operation not allowed. Przypuszczam że błąd został popełniony gdy ktagiem wgralem dump z kessa ale poprawcie mnie jesli sie mylę. Czym teraz można wgrać orginalny plik. Z góry dzięki za pomoc

sebol1488

Początkujący
Punktów
0
Odczyt KTAG, następnie naprawa uszkodzonego wsadu.
Jak naprawić wsad? Jakim progra0mem?

Właśnie udało mi się znaleźć full bdm 0orginalny do tego sterownika. Czy powinienem np Winolsem coś poustawiać w nim zanim spróbuje to wgrać?

Ostatnia edycja:

Autoelektronika

Grupa Wsparcia Technicznego
Punktów
1146
Mam nadzieję że auto jest twoje, nie kogos/klienta.
Zrobiłeś to tak, znalazłeś w sieci jakiś plik pod to auto i wgrales lecz nie pod numer sw i uziemiles sterownik. Teraz sprawdź czy bdm który znowu znalazłeś będzie po numerze pasować do twojego ECU i dopiero wtedy się zastanawiaj czy wgrywać. Jak już wgrasz i wstanie komunikacja to nie ciesz się za wcześnie bo auto i tak nie odpali(immo cię zatrzyma), zrobisz synchro i dopiero wtedy odburzy. Jak ogarniesz wszystko wtedy zapytaj jak się wogole to robi bo widać nie wiesz co robisz, poprostu wydawalo ci się że tylko zgrać/wgrać byle co i już +30hp.Winolsa zostaw w spokoju bo już wiemy że nie masz żadnych podstaw nawet do zgrywania i wgrywania. Świadczy o tym twój 1 post nt temat.

sebol1488

Początkujący
Punktów
0
Auto kuzyna niestety. BDM jest pod ten sam numer. Plik ma nazwę Winols(audia3(bdm) -391517).bin. Wgrywać go tak jak dostałem czy coś z nim trzeba najpierw zrobić?

sebol1488

Początkujący
Punktów
0
Przy próbie wgrania taki komunikat dostaję:0 L0aded backup file not valid

Vicia

SuperMechanior
Punktów
575
Miasto
Centrum Kraju
Ja tam też się na tym wgrywaniu nie znam ale watek śledzę z zapartym tchem jak przy pierwszym serialu brazylijskim "Izaura"...ojej dobrze że nie jestem na miejscu kolegi...

Z kuzynem się jakoś dogadata ale jak to by było auto jakiegoś klienta co samochodzik swój stawia ponad wszystko?

sebol1488

Początkujący
Punktów
0
Biore to do serca, tylko czy chodzi tu o to czy w tym pliku jest jednocześnie mpc, flash i eeprom czy w czym innym tkwi problem? Gdy robię pełen odczyt ktagiem i wybieram metode zapisu w oddzielnych plikach to dostaje 2 pliki eep i fls. Czy nie powinno być też pliku mpc?

czytaj komunikat i wez go sobie do serca,bez przyczyny taki komunikat nie wyrzuca program.

Vicia

SuperMechanior
Punktów
575
Miasto
Centrum Kraju
W takiej sytuacji to bralbym auto na lawetę i już bym był pod bramą autoelektronika ze skrzynka wódki i na kolanach błagał by to ogarnął :D moje skromne zdanie

Encore

SuperMechanior
Punktów
244
Miasto
Częstochowa
W takiej sytuacji to bralbym auto na lawetę i już bym był pod bramą autoelektronika ze skrzynka wódki i na kolanach błagał by to ogarnął :D moje skromne zdanie
Dodatkowym atutem będzie przed bramą tak stać.

Vicia

SuperMechanior
Punktów
575
Miasto
Centrum Kraju
Ale nie wieszajma psów na koledze po tym zdarzeniu jak to ogarnie będzie najlepszym specem w okolicy.

Do góry Bottom