• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Kto na czym pracuje (?)

bjo

Boss regionalny
Punktów
1
Miasto
SR
Witam

Może tak dla rozruszania forum, zrobimy jakąś listę sprzętów diagnostycznych ?
Wymienimy doświadczenie związane ze swoim sprzętem, co "bierze" czego nie ?

Misiek

Administrator
Porady
4
Punktów
2209
Miasto
Szczecin
auto-mis.szczecin.pl
Moim glownym komputerem jest Autoboss V30, oprocz tego mam jeszcze kilka badziewnych, najtanszych fejsow typu Opel Scanner, VAG-COM, Euroscan od Viakena i cos tam jeszcez ale to byly pcozatki przygody z diagnostyka i nawet teraz jest mi wstyd sie przyznac ze tego szajsu probowalem uzywac.

bjo

Boss regionalny
Punktów
1
Miasto
SR
U mnie podstawa to TEXA, przy VAG'u, Francuzach, Włochach, Niemcach nie ma najmniejszego problemu, gorzej jest z USA i "kitajcami" widzi co drugie oznaczenie, lub nie ma wgranej nawet marki :(.
Aktualnie mam zamiar dokupić CDIF'a/2

Under07

Nowy
Punktów
0
Mam pytanie do Miska.

Przymierzam sie do zakupu V30, czy jestes zadowolony ze sprzetu, ktory posiadasz? Moglbys wymienic glowne problemy ze sprzetem? Jakie marki sa glownym problemem itp. Dziekuje za info.

Misiek

Administrator
Porady
4
Punktów
2209
Miasto
Szczecin
auto-mis.szczecin.pl
Tak jestem zadowolony, jako uniwersalny skaner moze byc tylko pomoc posprzedazowa dystrybutora z Zywca jest beznadziejna.

Under07

Nowy
Punktów
0
Zajmuje sie glownie blacharka czy kasowales bledy zwiazane z poduszkami, pakietem komfortu itd. ?

sepiolo2

Początkujący
Punktów
1
też pracuję na TEXA poradzę że bazę danych marek można bardzo prosto rozbudować

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2284
Miasto
PZ
TEXA daje radę też z autobusami ;-)

killer85

Modernsoft
Punktów
5
Miasto
łódź
Nigdy nie pracowalem na fejsach uniwersalnych
polecam raczej kupic sobie klony do kazdej marki nie wiem czy moge szerzyć to stwierdzenie
no ale kogo stać na oryginalny fejs + licencja 10 000 tys rocznie jak nie wiecej...

no ja kupilem sobie
parę oryginalnych puszek i ...i troszke zaluje kasy bo nie wiem kiedy to sie odkuje...
dla przykladu CMD do ecu ma licencje na rok po roku 4 tys pln trzeba dac za aktualizacje na rok a jak kupi sie ja po pol roku to i tak czas cyka od ostatniej skonczonej aktywacji .....
w mercu starką mozna nawet poduchy wykodowac ,sbc regenerowac :) [nalezy klienta poinformowac czym to grozi], maty lampy skretne ..jeszcze nie doszedlem jak, ale asysty tez da sie edytowac -jak dojde to powiadomie ze sie da ..napewno mozna skasowac ostatni wpis w asyscie testowane w w211

wszystko ma jakies wady
lexia kasuje bledy w bsi -robimy diag kasujemy bledy i pusto robimy korekte przebiegu i nikt juz nie dojdzie co i jak ...a tu we wtryskach ktos wpisal serwis i dupa tego nie da sie usunac... przynajmniej jeszcze nikt tego nie ogarnął ..ani pd3 ani enigma

usuwanie bledow to jedno -robiac to jakas zabawka ktora pokazuje bledy z kosmosu to chyba nie diagnostyka- czyscimy bledy; podpina sie gosc w autoryzacji np vasem a tam bledy jak byly tak sa ... z drugiej strony kasownie bledow to jedno ich usuwanie fizyczne to drugie- np-blad w lewych tylnich dzwiach w b5 po kasowaniu vcds-em tak czy tak wroci jak znowu ten przewodzik dotknie masy :) izolacja w dlon i heja :)

temat rzeka kupie jakas uniwersalna zabawke moze lucha 431 bo cena dosc atrakcyjna ...wkoncu mozna kupic ze 4 sztuki w porownaniu do v30 a jak porownaie pracy ?? ktos wie??

Cinekhh

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Głogów
A co to jest ten luch 431? szukałem na allegro i nic nie ma. udało mi sie wygrać lexia 3 + adaptery za małe pieniądze w poruwnaniu do ceny KUP TERAZ. Czekam na dostarczenie fejsa. Wiem że wszyscy wiecie że to tani sprzęt ale kreci mnie diagnostyka i od czegośc trzeba zacząć. Posiadam VAG 409 KKL OBD II i interfejs CLIP CAN.

killer85

Modernsoft
Punktów
5
Miasto
łódź
popatrz za vasem
VAS 5054A

i tego vag 409 bedziesz mogl odstawic zeby sie kurzył
dlugo dlugo nic innego nie bedzie ci potrzebne do grupy vag

wpisz launch
to sie dowiesz co to :)

Tomas81

Początkujący
Punktów
0
A może ktoś posiada Multi-Diag Pocket 2, i mógłby coś więcej powiedzieć na temat tego sprzętu mam zamiar go zakupić i chciałbym usłyszeć opinie kogoś kto używa z tego co słyszałem do PSA to najlepsze rozwiązanie chodzi mi głównie o francuzy po roku 2005 Mam lauch 431 i lexia 3 proxia ale sami pewnie wiecie jak z nimi bywa

Cinekhh

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Głogów
A ja, jak wspomniałem to zakupiłem Lexia3 i czy to naprawdę jest takie jak piszą na alledrogo?? Czy wogóle warto było w to inwestować? Chciałbym uderzyć w diagnostykę ale jak narazie za nie wielkie pieniądze tak aby móc zarobić na dalsze inwestycje.

killer85

Modernsoft
Punktów
5
Miasto
łódź
lexia 3 jest ok ..nie kumam stwierdzenia ..jak z nimi bywa .. jest to super fejs ..tak jak star diagnoza do merca, zwlaszcza ze lexia teraz kosztuje frytki ..

Tomas81

Początkujący
Punktów
0
Ja nie mówię że jest zły fejs szczególnie za tom cenę ale próbowałeś nim podpiąć peugeot partner 2010 roku i połączyć się z np ABS lexia 3 proxia niema aktualizacji chyba że ja o czymś nie wiem i tak sobie wykombinowałem że muszę coś dokupić a i jeszcze jedno lauch kiepsko daje rade z dizlami a parametry jak są to parę i to z kosmosu nie mówię że zawsze ale nie mogę na nim polegać i dlatego szukam coś lepszego na oryginały serwisowe mnie nie stać i pewnie nigdy nie będzie

Do góry Bottom