• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Kto odpowiada za awarie samochodu na kursie.

RedPutron

Początkujący
Punktów
0
Siemka!

Mam takie pytanko. Otóż zacząłem niedawno jazdy i instruktor powiedział, że jak przepale sprzęgło to on za to nie będzie odpowiadał. To znaczy, że ja jako osoba ucząca się będę płacił za robociznę i nowe sprzęgło?

Encore

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
381
Siemka!

Mam takie pytanko. Otóż zacząłem niedawno jazdy i instruktor powiedział, że jak przepale sprzęgło to on za to nie będzie odpowiadał. To znaczy, że ja jako osoba ucząca się będę płacił za robociznę i nowe sprzęgło?
Osoba ucząca się nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenie auta, od tego jest instruktor, żeby cię pilnował i reagował, inna sprawa jak zrobisz to specjalnie, jak ci pierniczy takie głupoty to zmień szkołę jazdy.

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
771
Miasto
Centrum Kraju
Kuźwa....a ja myślałem że to wliczone w cenę kursu zresztą samochody są ubezpieczone i raczej przygotowane na takie przypadki w końcu uczy się na nich

Regaciarz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
219
Miasto
Wasilków
Nigdy nie zapomnę jak na pierwszej jeździe dojeżdżając do pierwszego większego skrzyżowania instruktor był zajęty gadaniem przez telefon, czucia w hamulcu nie miałem to wcisnąłem. Trafił centralnie w uchylony daszek :D ale przestał gadać, sam się śmiał, że szybko go nauczyłem :D

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
430
Mi się z kolei wydaje ze instruktor gada tak byle gadać bo ten pewnie piłuje, a młody obsrał zbroje bo łatwo teraz młodzież urazić i teraz na fochu będzie się wypisywał. Wiadomo ze nie obędzie naprawiał tego samochodu bo to absurdalna sytulacja by była. U nas mało się młody nie zwolnił jak mu się zwróciło uwagę.
chociaz przyznam ze są skurwiele starej daty bo się pastwią.

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
1119
Miasto
Koszęcin
Panowie proszę nie wyjeżdżać z placu. To teks mojego instruktora. Zabrał się i poszedł oglądać hokej.
Edit wtedy pierwszy raz udało mi się malczanem zawrócić ma ręcznym na asfalcie

Do góry Bottom