• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

[Kupię] Skrzynia biegów Mini Cooper 1.6 2006r

Encore

SuperMechanior
Punktów
372
Witam kolegów. Znajoma poszukuje sprawnej ( używanej ) skrzyni biegów do mini coopera. Dane auda i VIN na foto. Miała jedną na oku ale nie pasuje. Jak ktoś ma konkretne info proszę o kontakt.

image000000009.jpg

Encore

SuperMechanior
Punktów
372
A ładne auto i znajoma je lubi?
Aż tak jej nie pytałem. Dokładnie to jej córki auto a córka dopiero co prawko zdała. Pierwsze auto kupione i po miesiącu skrzynia padła. Namawiam ją żeby do regeneracji próbowała ją dać, dołoży trochę a jakaś gwarancja jest, a urzywka 14 dni na rozruch i wypad, ja z ciekawości dzwoniłem do 3 firm co regenerują skrzynie to odmówili bo brak części do niej. Zobaczymy jak to się rozwinie bo wstępnie mechanik mówił używka skrzynia okolo 500-1000 zł a regeneracja okolo 2-2.5k. 2.5kskrzynia + sprzęgło( lepiej od razu wymienić jak skrzynia out) coś czuję, że cena wywinduję do okolo 3.5k -4k to tyle co prawie połowę wartości auta, tylko jest mały mankament, używki do tego modelu nie ma, nie pasują a z regeneracją jest mały problem z brakiem części.

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
186
Miasto
Okolice Krakowa
Są używki, tylko jest ich bardzo mało. Polifty miały 5-biegowe Getragi i w tym momencie na internetach, szukając na szybko, znalazłem tylko jedną sztukę UŻYWKĘ za 3000zł. Moje pytanie jest o tyle istotne, że da się to ogarnąć taniej i lepiej i zyskać jeszcze jeden bieg, ale będzie to wymagało ogarniętego warsztatu i trochę siedzenia, dzwonienia i szukania części. Największy plus zabiegu o którym mówię, jest to, że awarie skrzyni już się fury nie będą imać ;)

Ewentualnie jak są gdzieś z okolic południowej Polski i nie podejmą się naprawy, to chętnie rozważę zakup tego auta tak jak jest.

Encore

SuperMechanior
Punktów
372
A ładna ta córka? ;)
A co to za różnica, wnosi coś do tematu? Stuleje masz czy jak?
Są używki, tylko jest ich bardzo mało. Polifty miały 5-biegowe Getragi i w tym momencie na internetach, szukając na szybko, znalazłem tylko jedną sztukę UŻYWKĘ za 3000zł. Moje pytanie jest o tyle istotne, że da się to ogarnąć taniej i lepiej i zyskać jeszcze jeden bieg, ale będzie to wymagało ogarniętego warsztatu i trochę siedzenia, dzwonienia i szukania części. Największy plus zabiegu o którym mówię, jest to, że awarie skrzyni już się fury nie będą imać ;)

Ewentualnie jak są gdzieś z okolic południowej Polski i nie podejmą się naprawy, to chętnie rozważę zakup tego auta tak jak jest.
Mikur przekażę im info ale mają mechanika i też szuka różnych sytuacji, regeneracja powiedział im jw napisałem a z używkami to tak jak mówisz, ciężko.

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
186
Miasto
Okolice Krakowa
Najlepiej zapakować tam skrzynkę z Coopera S. Kosztują śmieszną kasę, mają 6 biegów i są niezabijalne. Jak interesuje ich temat przekładki to pisz mi na PW to podam numer do siebie.

Encore

SuperMechanior
Punktów
372
Ona ma 6 biegową skrzynie a potrzeba 5 po za tym tutaj podałeś R55 a potrzeba z R50 Kupy sie nie trzyma, myslisz, że mechanik otomoto nie sprawdził czy będzie pasowała? Przetrzepane, najbliższa (prawdopodobnie) używka w Krakowie ( Z Mstowa) i chłop nie daje gwarancji. Więcej szczątkowych danych auta ( Skrzynia ma niby pasować z danych VINu auta +KW): Czekam na info od Mikura na PW, po za tym jutro spytam sie w pracy jak sprawy się mają z poszukiwaniami, najlepiej śląsk.

BrandMINI
NameCooper
Series_codeR50
Series_descriptionMini R50
VinWMWRC31010TB78593
DestinationregionEurope
EngineW10 (1600CC / 85kW)
TransmissionMT
DriveFWD
BodyStyle3-doors
FramecolorCHILI RED (851)
TrimcolorSTOFF LEDER KALEIDO/PANTHER SCHWARZ (S5PN)
Doors3
SteeringLeft

Do góry Bottom