1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Laguna 2 2.0 turbo rozłącza gaz KME

Dyskusja w 'Instalacje gazowe' rozpoczęta przez użytkownika filip1985, 5-02 18.

1. filip1985

filip1985 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Witam. Mam problem z Laguną 2 2.0 turbo. Objawy są bardzo nietypowe mianowicie instalacja gazowa rozłącza się po odjęciu gazu a w szczególności przy redukcji biegami. Zawsze rozłącza się po wbiciu biegu wstecznego i puszczeniu sprzęgła. Zauważyłem również iż po puszczeniu gazu i skręceniu w lewo tęż się rozłącza. Po rozłączeniu się instalacji zawsze wybija błąd mapsensora. Mapsensor wymieniony na nowy i dalej to samo. Zdarzyło się również kilka razy iż po odpaleniu na zimnym od razu przełączał się na gaz. Instalacja to KME NEVO wtryski BARRAKUDY a reduktor muszę sprawdzić. Z góry dziękuję za pomoc.

2. robercik1974

robercik1974 Uczestnik

Docenione treści:
    31
    A cisnienie z reduktora prawidlowe?

3. njelectronik

njelectronik Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Tworkowa
    Witam a czasami kolego nie jest to problem w połączeniu elektrycznym ,według mnie dzieje się to podczas ruchów silnika sprawdż połączenia ,masy

4. filip1985

filip1985 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Witam. Jest to jakiś trop sprawdzę i dam znać :)

5. david2291

david2291 Uczestnik

Docenione treści:
    82
    Raz się spotkałem z czymś podobnym.Instalacja nie była lutowana tylko na skrętke i taśmą co w połączeniu z wywalonymi poduchami powodowało zrywanie kontaktu i różne cuda.
    Nie była to laguna ale tutaj może jest podobnie

6. filip1985

filip1985 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Witam. Temat rozłączania gazu wyjaśnił się. Winę za całe zamieszanie ponosi przepustnica. Po zdjęciu pokrywy elektroniki dogięciu blaszek i wyczyszczeniu ścieżek problem znikł. Niestety u mnie prawdopodobnie uszkodzona jest już elektronika ponieważ poprawa była na około 3 dni i dodatkowo zaczął pojawiać się komunikat " fault in fuel inection"