1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Laguna II 1.8 16V szum z okolic rozrządu

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika PAWEŁ123456, 15-06 18.

1. PAWEŁ123456

PAWEŁ123456 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam. Po rozgrzaniu silnika dochodzi szum, wycie z okolic rozrządu raczej górna część. Na pewno nie jest to od paska osprzętu bo po zdjęciu go jest tak samo. Rozrząd wymieniany niecałe 2 lata temu i jakieś 25tys. Km. na oryginalnych części wraz pompa wody i kzfr. Olej wymieniany co 10 tys. na zalecanego elfa. Po za szumem nic niepokojącego się nie dzieje. Czy to kzfr czy coś innego podejrzewacie?

2. Mesiek

Mesiek Uczestnik

Docenione treści:
    63
    Miasto:
    PLE
    Raczej koło.

3. OLOG60

OLOG60 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Tychy
    Jeśli słyszysz wycie z okolic rozrządu to moim skromnym zdaniem ,proponuje do niego zajrzeć .Bo jak pierd... To ino roz .kzfr słychać na zimnym najbardziej po odpaleniu .

Ostatnio edytowano: 22-06 18
  4. PAWEŁ123456

PAWEŁ123456 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Chętnie tylko obawiam się że samo "zajrzenie" nic nie da. Po zdjęciu paska już jest on do wyrzucenia. Jeśli okaże się że elementy napędu paska są ok to co dalej? Pompa wody? Może wyjść na to że trzeba będzie zamontować komplet nowego rozrządu po 25kkm. Kzfr raczej nie szumi tylko terkocze więc to raczej nie to.

5. Adaś1Z

Adaś1Z Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Podebłocie
    I jak jest już przyczyna? . Jak piszesz koło zmiennych faz nie szumi. Dziwne jest ze tylko na ciepłym. Możesz spróbować : zdjąć aluminiową pokrywę górną wraz z łapa od rozrządu i delikatnie popuscic rolke napinajaca. W sensie żeby się wskazówka cofneła i w tym położeniu dokrecic nakretke. Miałem przypadki ze pasek bym za mocno naciagniety czy to na napinaczu bez wskazówki czy też na sprezynie i pasek żęził. Jeśli nie pomoże to zwał pasek bez zdejmowania z walu to mało roboty i zobacz jak w rękach zachowują się rolki plus pompa. Nie można wykluczyć ze coś pada przed czasem. Powodzenia. A jak tylko zdejmujesz pasek bez demontażu kół to nie musisz blokować wałków i walu tylko oznacz sobie kreskami. Nie ruszaj śruby walu bo tam chyba bez klina. Pasek możesz ten sam zakładać. O ile suchy i mechanicznego uszkodzenia brak.

6. PAWEŁ123456

PAWEŁ123456 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Dzięki za zainteresowanie. Nie jeszcze przyczyny nie znalazłem bo w sumie nie szukałem. Piszesz że pasek za mocno naciagniety może rzeźic. No ok ale co po dwóch latach nagle się naciagnal? Po zdjęciu paska podejrzewam że nie za wiele zobaczę jak zachowują się rolka czy pompa bo silnik będzie już ostygniety a na takim jest cisza. Może na dniach zrzucę osłony i zobacze czy coś wogole widac.

7. Adaś1Z

Adaś1Z Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Podebłocie
    Fakt po dwóch latach.... A jest to dźwięk równomierny?. Kiedyś miałem ze pasek się niejako " rozwarstwił." Czyli w pewnym miejscu na krótkim odcinku byl po prostu szerszy i punktowo szural bo nie mieścił się w rolce z rantami. Możesz zdjąć obudowę,podeprzeć wcześniej silnik w miarę stabilnie od spodu i odpalić. Tylko pilnuj żeby Ci pasek krawatu nie wciągnął lub żeby coś nie wpadło. Bez obudowy górnej może coś ujrzysz. Poza tym ja bym ten pasek zrzucił i zakrecil ręka rolki i pompę. Te elementy to nic innego jak łożyska w odpowiedniej obudowie .Jak w ręku po zakreceniu kręci się na sucho to po nagrzaniu będzie jeszcze gorzej. Pompę trudniej sprawdzić .

8. Skrzekuu

Skrzekuu Początkujący

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Sosnowiec
    Polecam zakupić stekoskop warsztatowy groszowe sprawy a ułatwia znalezienie szumów bez większego demontażu Screenshot_2018-06-27-13-43-24.png

9. kuba201

kuba201 Początkujący

Docenione treści:
    1
    jak ktoś nie trafił napinaczem w oczko to tak może sie dziać. Te dziadostwa są wrażliwe na to. Jeszcze pytanie- to jest ciągły szum czy z przerwami?

10. PAWEŁ123456

PAWEŁ123456 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Szum jest ciągły acz kolwiek nierównomierny przypominający szum pompy wspomagania (Takie moje wrażenie). Stetoskop posiadam lecz puki co bez zdjęcia osłon na nie wiele się zdaje.

11. Skrzekuu

Skrzekuu Początkujący

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Sosnowiec
    Piszesz że jak z pompy wspomagania
    Ostatnio miałem. Taki przypadek i po włączeniu klimatyzacji cichło
    Problem tkwił w łożysku od koła klimatyzacji wymiana tegoż łożyska i po problemie
    Jak włączysz klimę efekt jest ten sam ? Dalej szumi?

12. PAWEŁ123456

PAWEŁ123456 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Pisałem w pierwszym poście że pasek osprzętu zdjęty a szumi dalej.

13. Skrzekuu

Skrzekuu Początkujący

Docenione treści:
    14
    Miasto:
    Sosnowiec
    Skoro masz stetoskop to dotykając w obudowę rozrzadu jesteś wstanie znalesc miejsce hałasu bez ich demontażu

14. PAWEŁ123456

PAWEŁ123456 Początkujący

Docenione treści:
    0
    No tak i dlatego napisałem że szum jest z okolic rozrządu ale bez demontażu osłon nie jestem w stanie stwierdzić że jest to rolka, napinacz czy koło bo nie dotykam bezpośrednio tych elementów.

15. Adaś1Z

Adaś1Z Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Podebłocie
    Zdjales ten pasek w końcu bo To naprawdę mało roboty.

16. PAWEŁ123456

PAWEŁ123456 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Paska rozrządu jeszcze nie zdjąlem bo nie mam kiedy. Z resztą mam wrażenie że nie ma to nic wspolnego z rozrządem. Zauważyłem że jak było chłodniej na dworze poniżej 18 stopni to znacznie mniej to słychac

17. Adaś1Z

Adaś1Z Początkujący

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Podebłocie
    Trza się zastanowić jak pewien nie jesteś czy np lewego powietrza nie łapie i stąd szum.typu syczenie .na przepustnicy jest duży o- ring .

18. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    553
    Miasto:
    Szczecin
    W tych silnikach uszkadzają się rolki, wymień rozrząd póki nie narobiło bigosu.

19. PAWEŁ123456

PAWEŁ123456 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Przejechane ponad 1000km i szum ucichl. Silnik pracuje jak powinien, nic niepokojacego się nie dzieje.