• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Land cruiser 120 grzeje sie alternator

slawek1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
205
Miasto
Świdnica
Panowie rzadko prosze o pomoc ale ta bladz poniewiera mnie ponad tydzień. 2009 rok, 3,0 d4d. Przyjechała bez ładowania, standardowo alternator out, miało byc szybko bo klient nie ma czasu oczywiscie wiec zamontowany został nowy zamiennik. Po złożeniu i odpaleniu napięcie bardzo powoli wzrastało do 13,8 v i tak zostało. Alternator sie grzeje, po dwoch minutach juz zaczyna śmierdzieć. Alternator to Denso, kostka 4 piny. Stałe zasilanie, po stacyjce, wzbudzenie i połączenie z ecu silnika. Altek na stole ładuje wzorowo i sie nie grzeje. Akumulatory bosch maja pol roku. Testery potwierdzają, ze sa w stanie bdb, naładowane na max. Masy wyczyszczonej sprawdzone, nawet nowe przeciągnąłem. Zasilanie podobnie, na wszelki wypadek zrobione zewnętrzne. Bez zmian. Grzeje sie jak cholera. Stary alternator kazałem zrobic, na stole igła w aucie sie grzeje. Ori wtyczka alternatora wypięta, podałem napięcia na piny na prowizorycznej instalacji dalej to samo. Grzeje sie i ładuje max 13,6. Po dodaniu gazu ładuje 14,4 a na wolnych znow spada do 13,8. Na zewnętrznej instalacji bez użycia połączenia ze sterownikiem silnika to samo. Nie mam juz sił, klient juz mega upierdliwy a ja sie czuje jak kretyn. Rozważam zakup ori alternatora z toyoty ale mam wrażenie, ze problem pozostanie. Czy cos jeszcze przeoczyłem? Ori alternator złożony na najlepszych dostępnych zamiennikach bo Denso nie sprzedaje czesci do niego. Ktos moze przerabiał podobny temat?

Diagbox10

-*-*-
Punktów
1132
Miasto
trasa lublin siedlce
Ile pobiera prądu? Mierzyles cęgami? Czy ma sterowanie jak plastykowe zabojady czy to normalny uklad starego systemu?

slawek1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
205
Miasto
Świdnica
Normalny alternator starego typu. Cęgami nie mierzyłem.

Zimoon

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
693
Miasto
Gdańsk
zmierz. wygląda jakby miał poteżny pobór zwarciowy lub podobny przez co nie jest w stanie napompować 14.4 na jałowych...

Mesiek

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
400
Miasto
PLE
W miejsce denso chinola? To się nie mogło dobrze skończyć.
Automatyczne połączenie postów:

Lepiej było naprawić stary. Denso padały raczej mostki z tego co kojażę.

slawek1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
205
Miasto
Świdnica
Stary naprawiony i rownież zachowuje sie tsk samo.

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
980
Miasto
Szczecin
Jeżeli na stole jest ok to uszkodzenie jest w aucie. Miernik cęgowy tańszy niż altek.

lukkiwlkp

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
730
Miasto
Pogorzela
Aku uszkodzone. Zwarcie .... miałem już tak kilka razy . Aku potrafi się gotować...

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
980
Miasto
Szczecin
Testerem poczytać auto , gdzieś jest lipa. Kontrola ładowania przez ECM.
Carman, PDL 4000, SNAP-ON.

slawek1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
205
Miasto
Świdnica
Podłączane pdl8000. Wszystko ok. Alternator poszedł do weryfikacji przez gościa, który ponoc zna ten temat.

Stanisław 1946

Weteran
Zweryfikowany Mechanik
Punktów
980
Miasto
Szczecin
Potrzebny Ci schemat bo jeden z kabelków leci przez bezpiecznik 7,5 A do ECU.
Mam schemat Avensis , RAV-4 ale to może być inny pin w LC.

slawek1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
205
Miasto
Świdnica
Dziekuje bardzo, mam kolege w serwisie toyoty wiec schemacik mam :). Kolega kojarzy,ze mieli kiedys podobny problem i rozwiązała go wymiana alternatora na nowy, oryginalny. Na chwile obecna ide tym tropem bo nie wierze jakos, ze problem jest w aucie. Dam znac jak cos wiecej bede wiedział. Dziekuje wszystkim za podpowiedzi.

Do góry Bottom