• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Launch x431 PRO vs Autoxscan RS930 PRO

Filip90

Początkujący
Punktów
0
Witam
chciałbym kupić jakiś sprzęt tak do 6 tys. zł. Do tej pory pracowałem głównie na legalnym autocomie i chciałbym coś dołożyć do zestawu.
Zajmuję się głównie samochodami osobowymi tak do 2017r. W samochodach to zwykle mechanika, chociaż czasami trafi się elektronika.
Zależy mi, aby oczywiście można było sprawdzać parametry pracy silnika jak i wykonywać kodowanie i adaptacje m.in.dpf, wtrysków, przepustnicy, kodowanie kluczy itp. Wiem że mój budżet jest mały jak na coś porządnego, ale obecnie mogę sobie tylko na tyle pozwolić.
Z doświadczenia i czytanych postów wiem że:
-KTS jest drogi w użytkowaniu
-Launch jest po angielsku, a w moim przypadku to bardzo duży problem
-CDIF3 czytałem że podobno nie wart swojej ceny
-Autoxscan RS930 mało na jego temat znalazłem, ale wydaje się ciekawą opcją
-Autel i Texa tutaj leżę, ponieważ nie jestem w temacie jeżeli chodzi o ich możliwości i wersje.
Tu mam właśnie kilka pytań:
1.Czy ciężko jest ogarnąć angielską wersję Launcha?
2.Jaki tester byście mi polecili w tej kwocie Launch, Autoxscan, Autel, Texa? Rozumiem że ciężko o wybór jednego testera, ale nie zamierzam robić cudów, a samemu ciężko mi wybrać.
3.Czy któryś z wymienionych testerów posiada możliwość zczytania kodu immo do programowania kluczy?

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
360
Miasto
Podkarpacie
Ja używam Launch'a po angielsku . Na początku był problem teraz już nie widzę różnicy nawet bym powiedział ze lepiej niż język polski .
Texa jest droga . Autel kiepsko robi starsze samochody .

Filip90

Początkujący
Punktów
0
1.Czy ktoś może potwierdzić że autel kiepsko robi starsze samochody? Jaka jest Wasza opinia na temat AUTEL MaxiSYS MS906?
2.Czy to prawda że launch ma problemy z łączeniem się z samochodami? Czy w tym przypadku lepszy jest Launch czy Autel?
3.Czy ktoś posiada lub może coś powiedzieć na temat Autoxscan RS930? Na YT jest kilka filmików w których wymieniony tester jest podobno lepszy od Launcha.
4.Czy MaxiEcu rzeczywiście jest tak dobry w kodowaniu immo i czytaniu pinu jak to pokazują filmy na YT?

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
360
Miasto
Podkarpacie
1. Testowałem autel'a i stare samochody 12 lat i starsze robi gorzej od launch'a .
2. Jedyny problem jaki miałem to z sangyongiem z 1996 roku i z starym matizem z 1995 .

Komornik

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
404
Ja mam autela 908 i żadnych problemów jeśli chodzi k silnik/skrzynia/abs itp

WMserwis

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
419
Miasto
Wołomin
Ja mam autela 908 i żadnych problemów jeśli chodzi k silnik/skrzynia/abs itp
Masz zwyklego czy 908s pro ? Chce kupic 908s pro lecz rok aktualizacji dają a na nizsze 2 lata choc ten launch pad 7 tez wydaje sie spoko jakie koszta update wiesz moze ?

biedny mechanik

SuperMechanior
Punktów
22
Miasto
Biała Podlaska
witam dołączam się do postu , też mam problem co wybrać na dotacje unijną kupił bym coś dobrego ale zeby nie było konieczności aktualizacji tylko żeby działał bez przerwy nawet jak się skończy aktualizacja bo podobno kts się blokuje czy to prawda ?bo w dupie mam płacić 4 tyś co roku

Filip90

Początkujący
Punktów
0
Widzę że sami mechanicy od wymiany oleju na tym forum

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
360
Miasto
Podkarpacie
Tak kts się blokuje launch na pewno się nie blokuje pod warunkiem że raz w miesiącu dostanie dostęp do neta .

StopMe

Nowy
Punktów
0
Tak kts się blokuje launch na pewno się nie blokuje pod warunkiem że raz w miesiącu dostanie dostęp do neta .
Heh, serio? Brak dostępu do neta i blok?

W zasadzie KTS, to chyba najlepszy ze wszystkich. Co nie zmienia faktu, że BOSCH poleciał z ceną...

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
360
Miasto
Podkarpacie
Bosch (KTS) jest dobry tam gdzie bosch robił sterowniki w samochodzie czyli 70% elektroniki . Tam gdzie sterowniki są innych firm już tak dobry nie jest .
Tak launch'e z serii profesional wyprodukowane po 2019 wymagają zalogowanie się na serwer raz w miesiącu . Interfejs cały czas dostaje darmową aktualizacje programu głównego oraz firmware'u głowicy .

StopMe

Nowy
Punktów
0
Bosch (KTS) jest dobry tam gdzie bosch robił sterowniki w samochodzie czyli 70% elektroniki . Tam gdzie sterowniki są innych firm już tak dobry nie jest .
Tak launch'e z serii profesional wyprodukowane po 2019 wymagają zalogowanie się na serwer raz w miesiącu . Interfejs cały czas dostaje darmową aktualizacje programu głównego oraz firmware'u głowicy .
ktoś coś więcej?

1.Czy ktoś może potwierdzić że autel kiepsko robi starsze samochody? Jaka jest Wasza opinia na temat AUTEL MaxiSYS MS906?
2.Czy to prawda że launch ma problemy z łączeniem się z samochodami? Czy w tym przypadku lepszy jest Launch czy Autel?
3.Czy ktoś posiada lub może coś powiedzieć na temat Autoxscan RS930? Na YT jest kilka filmików w których wymieniony tester jest podobno lepszy od Launcha.
4.Czy MaxiEcu rzeczywiście jest tak dobry w kodowaniu immo i czytaniu pinu jak to pokazują filmy na YT?

Generalnie te wszystkie "noname" z profesjonalnymi nazwami, to wynalazki. Chcesz wiedzieć coś o sprzęcie, to jedź do mechanika i popatrz na czym pracuje.

Druga kwestia, wejdź na stronę producenta i porównaj to co piszą na forach/pokazują na filmikach. Wiele rzeczy mija się z prawdą.

Autoxcan - temat przerabiam obecnej chwili i jakbyś oglądał to byś wiedział o jednym... Wyraźnie chwalą się, że dostali ten sprzęt na testy/prezencie, więc trzeba to traktować z dystansem. Nie będę wspominał, że dystrybutor/producent jest z Gliwic. Ostatnia kwestia, to parametry techniczne tabletu od RS930 - procesora, ramu i pamięci (to ostateczne mnie zniechęciło do zakupu.

Do góry Bottom