• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Leasing konsumencki czy wynajem długoterminowy?

adamarr

Gaduła
Punktów
4
Która z tych dwóch opcji jest w moim przypadku korzystniejsza? NIe prowadze firmy, nie wchodzi na razie opcja kupna (chcę celować w coś z wyższej półki, ale nie chcę kupować).
Jest jakaś szansa, żeby przekazać zapytanie (finansowanie używanego auta, konsumencko)? Tak aby nie kupować auta z salonu ale takie roczne czy dwuletnie?

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
1119
Miasto
Koszęcin
U mnie tylko zakup za gotówkę. Tera lepiej nie bawić się w kredyty

pawcar

SuperMechanior
Punktów
803
Miasto
Manchester
Ej on to faktycznie powiedzial ...

To jest jakis zart ?!

Typ powinien na zbity pysk poleciec za cos takiego

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
1119
Miasto
Koszęcin
Zapomniałeś o zerach. Będzie 60 no max 90%.
Idę robić wyłączam router trochę na prądzie zaoszczedze

Marcin991

Gaduła
Punktów
2
Z tego co wiem to da się w masterlease, ogólnie da się tam zarówno wynająć auto na najem długoterminowy jak również wziąc leasing konsumencki, ale bardziej opłacalny w Twoim przypadku bedzie wynajem, szczególnie jesli celujesz w auto droższe.

adamarr

Gaduła
Punktów
4
No dobra ale jak wygląda cała procedura uzyskania auta? W ktorym przypadku dostanę samochód szybciej? Gdzie jest mniej dokumentacji i podpisywaania papierów?

Marcin991

Gaduła
Punktów
2
Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie, dużo tutaj zalezy od firmy na jakas sie zdecydujesz. Generalnie jednak procedura w uzyskaniu leasingu jest bardziej problematyczna oraz bardziej długotrwała niż w przypadku uzyskania wynajmu długoterminowego. Tyczy się to zarówno firm, jak i osób prywatnych (firmy dodatkowo muszą się pochwalić przynajmniej rokiem działalności zanim dostaną leasing). W przypadku najmu procedura jest dużo prostsza oraz szybsza.

adamarr

Gaduła
Punktów
4
A jak przedstawia się wysokość raty? Jeśli chciałbym na przykład wziąć to samo auto w leasing oraz w najem długoterminowy?

mysliwiecka

Początkujący
Punktów
-1
Ja w tych czasach raczej nie brałbym niczego na kredyt bo znów stopa podskoczy albo bank ustali na nowo jakieś dodatkowe opłaty i będzie drożej i drożej i drożej.

Marcin991

Gaduła
Punktów
2
W przypadku auta premium rata będzie pewnie podobnej wysokości, moze być trochę niższa w leasingu. Jednak leasing nie daje tylu benefitów co najem długoterminowy. W racie w przypadku najmu długoterminowego masz zawarte praktycznie wszystko. Ubezpieczenie, koszt rejestracji samochodu, koszt przeglądów. Nic Cię tutaj nie interesuje (szczególnie jeśli zdecydujesz się na najszerszy pakiet najmu długoterminowego). Lesing konsumencki nie daje możliwości wrzucania raty w koszty firmy. Tak więc dla mnie w tym przypadku opłacalny jest o wiele bardizej najem, jak już wspominałem.

pawcar

SuperMechanior
Punktów
803
Miasto
Manchester
Po co wynajmować jak można kupić - leasing, później zawsze jest co sprzedać, przy wynajmie zostajemy z niczym. Dlaczego nikt nic nie pisze o limitach kilometrów przy wynajmie ?
Przecież nikt nie będzie jeździł z kalkulatorem i liczył km z limitu...

Wynajem się opłaca, ale tylko firmom, które je wynajmują ludziom.

konczel

Uczestnik
Punktów
3
Sam zastanawiałem się ostatnio nad kupnem auta - ogólnie mam na oku superba . W salonie dostalem ofertę bez rabatu i z jakimiś beznadziejnymi warunkami. Zdaję sobie sprawę że sytuacja jest ciezka ale czy jest sens szukać lepszej oferty czy taki mamy klimat i czekać aż się sytuacja unormuje. Myslicie, ze lepiej rozglądać się za najmem a nie nad kupnem?

rezmel

Początkujący
Punktów
0
Jest to auto klasy premium, ogólnie cena na pewno będzie wysoka w obecnej sytuacji. Raczej nie zaoferują Ci dobrej ceny. Proponowałbym zdecydować sie na najem. Nowe auto w trakcie roku bardzo mocno traci na wartości. Najem będzie bardizej opłacalny. Szczegóólnie, żę jeśli Ci się dobrze będzie nim jeździć to też jest opcja wykupu/

Do góry Bottom