• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Leon 5F 1.4 TSI Klocki hamulcowe

Driver400

SuperMechanior
Punktów
3
Panowie od kilku dni obserwuję podczas jazdy przy delikatnym skręcie w lewo pisk w kole. Odgłos jakby drutem jechać po tarczy. Wizualnie tarcze, klocki są ok. Zrobione mają dopiero ok 1 tys km. Pisk pojawia się sporadycznie i w momencie kiedy tak się dzieje wystarczy delikatnie przydusić hamulec i spokój. Nie ma reguły kiedy to się stanie. Raz cisza jest przez cały dzień, a drugi dzień co chwilę tak się dzieje skręcając delikatnie w lewo. Jakieś sugestie gdzie szukać przyczyny? Zestaw klocków i tarcz TRW. Zawsze montowałem w innych autach nigdy nie sprawiały problemu. Dzisiaj wyjąłem klocki hamulcowe przejechałem je papierkiem ale wydaje mi się że problem tkwi w delikatnym drganiu któregoś klocka. Kupić smar ceramiczny i posmarować miejsce montażu klocków ?? (Nigdy nie smarowałem miejsc montażowym klocków w innych autach i problemu nie było ) Czy lepiej zakupić kolejne nowe klocki

MIKUr1

SuperMechanior
Punktów
31
Miasto
Okolice Krakowa
Wszystko dokładnie wyczyścić i wysmarować WSZYSTKIE miejsca styku klocka z tloczkiem i klocka z jarzmem. Kilka razy miałem taki problem i zazwyczaj pomagało, chociaż nie zawsze. Ostatnio Grand Cherokee WK2, jak zaczęło piszczeć tak nic nie pomogło. W ramach ciekawostki - również klocki TRW.

Driver400

SuperMechanior
Punktów
3
Jutro rozbiorę przesmaruje i daję ostatnią szansę. Jeśli to nie pomoże zakupię jakiejś innej firmy.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
111
Miasto
Xxx
Wyszlifuj też ranty klocka pod kontem 45 stopni.. Może być też tak że wpadają w rezonans i stąd piski... Chyba że ktoś je niewłaściwie zamontował...

czarnykolor

Początkujący
Punktów
1
Miasto
Łódź
Na pewno to klocki piszczą, ja raz przez przypadek zagiąłem osłonę tarczy do tarczy. Na wprost cisza, a też piszczało tylko przy skręcie kierownicą. Też klocki szlifowalem, nawet kredy do tego używałem

Patykmech

Nowy
Punktów
0
Miasto
Gdańsk
Proponuję wymiane klocków na innego producenta (kilka dni temu miałem to samo tyle że w 1.6 TDI) Hamulce od TRW w ostatnim czasie bardzo straciły na jakości, co widać po cenach oraz samym wykonaniu.

hermank

Początkujący
Punktów
0
Kilka tygodni temu miałem wymienione klocki. Przy mocniejszym hamowaniu piszczą. Czasem jest ok, ale praktycznie w większości przypadków słychać je. Mechanik twierdzi, że TRW to dobra firma, ale mimo , że wróciłem z tymi klockami do warsztatu i próbował wyeliminować te hałasy, to nie pomogło nic.. Teraz chyba nowe klocki, ale jakiej firmy?? Zawsze miałem TRW i było dobrze...

hermank

Początkujący
Punktów
0
Nie wymienione, bo mechanik uznał, że nie ma powodu, a ja jestem laik to słucham :). Powinny być też wymienione?? Dzięki

Do góry Bottom