• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

luz panewek głównych 3.0 crd exf FCA

redzik

Uczestnik
Punktów
2
Miasto
Człuchów
Czy jest jakiś sposób bez rozbierania dołu silnika na wstępną diagnozę uszkodzonych panewek głównych?( dzwięk jest całkiem inny od korbowodowych, 4 mechaników i zdania podzielone.Na stetoskopie dźwięki w różnych miejscach podobne

Radmor

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
358
Czy jest jakiś sposób bez rozbierania dołu silnika na wstępną diagnozę uszkodzonych panewek głównych?( dzwięk jest całkiem inny od korbowodowych, 4 mechaników i zdania podzielone.Na stetoskopie dźwięki w różnych miejscach podobne
Możesz jedynie dokonać pomiaru ciś. oleju ...osłuchanie stetoskopem w różnych miejscach miski olejowej...na nie pracującym silniku możesz sprawdzić luz wzdłużny wału korbowego ( w skrajnych przypadkach zużycia panewek głównych lub czopów wału) luz ten będzie wyczuwalny .Generalnie ostateczną ocenę dokonujesz po rozkręceniu . Weryfikowanie tylko na podstawie domysłów typu .albo.albo ..jest drogą do nikąd .

KAROL AUDI D3

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Krosno Odrzańskie
Ja sprawdzam to w ten sposób że demontuje świece zapłonowe bądź wtryskiwacze i po kolei dla każdego cylindra ustawiam go by tłok zaczynał przesuwać się w dół,należy dopasować sobie twardy pręt stalowy by zmiescil się przez otwór świecy bądź wtryskiwacza i spróbować popchnąć go w dół, ja tak sprawdzam i jeszcze nigdy mnie to nie zawiodło.

Radmor

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
358
Ja sprawdzam to w ten sposób że demontuje świece zapłonowe bądź wtryskiwacze i po kolei dla każdego cylindra ustawiam go by tłok zaczynał przesuwać się w dół,należy dopasować sobie twardy pręt stalowy by zmiescil się przez otwór świecy bądź wtryskiwacza i spróbować popchnąć go w dół, ja tak sprawdzam i jeszcze nigdy mnie to nie zawiodło.
Masz rację ..tak również można dokonać wstępnej oceny ..lecz tylko panewek korbowodowych .Natomiast Redzik zapytał o panewki główne !

KAROL AUDI D3

Początkujący
Punktów
0
Miasto
Krosno Odrzańskie
A no fakt,pomyłka brak skupienia w dzisiejszym pochmurnym dniu..... To bez rozkręcania ciężko, ciśnienie oleju może troszkę podpowiedzieć bo pewnie będzie słabsze

jarek_g60

SuperMechanior
Punktów
45
Miasto
Wojcieszyn
Wystarczy rozciać filte oleju, jak coś z panewkami to będą opiłki. Jeszce ten sposób mnie nie zawiódł

Do góry Bottom