1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Małe ciśnienie w zbiorniku

Dyskusja w 'Ogrzewanie/klimatyzacja' rozpoczęta przez użytkownika Huki, 13-04 18.

1. Huki

Huki Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Toruń
    Witam
    Maszyna weather ac900 , maszyna posiada zbiornik 6kg który napełniony jest w tej chwili do 5kg
    Pytanie:
    Dlaczego pomimo tego na zbiorniku mam 4 bary tylko?
    Przy każdym napelnianiu musze podawać czynnik po przez 1 niebieski wąż przy załączonej klimie i zamkniętym czerwonym zaworze bo inaczej nie napełnia, czesto gęsto nie mogę zabić tyle czynnika ile być powinno , prosze o pomoc bo w serwisie mówią ze po nabyciu czynnika do zbiornika ciśnienie wzrośnie a tak sie nie stało ....

2. dimitriew

dimitriew Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    473
    Miasto:
    Radom
    Powinieneś mieć na butli w urzadzeniu mate grzewczą. Ciśnienie spoczynkowe gazu uzaleznione jest temperaturą otoczenia. Po uruchomieniu stacji mata podgrzewa nieco butle powodując wzrost ciśnienia. Jeśli ciśnienie w butli jest niewielkie wykorzystuję sie sposob o ktorym napisałeś, a wiec zamyka sie zawor HP, i wlaczajać klimke na pracującym silniku, kompresor wciągnie brakującą ilość portem LP

3. Huki

Huki Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Toruń
    Ok i tak zrobię, to drugi mój sezon z klimatyzacją i dopiero teraz otrzymałem odpowiedz potwierdzającą moje przypuszczenia ze bez pasa grzewczego nie ujade...
    Nie wiem dlaczego w serwisie po tylu telefonach do nich nikt mi tego nie poradził , ... - serwis werther w Bydgoszczy - nie polecam !!!
    Dziekuje za szybką odpowiedz i pozdrawiam

4. dimitriew

Docenione treści:
    473
    Miasto:
    Radom
    Bo zapewne nie wiedzą jak klimatyzacja działa. Zatrudniają amatorów i dlatego tak się dzieje.

5. Huki

Huki Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Toruń
    Ile czasu powinienem robić pruznie
    W piątek robiłem obsługę przy traktorze gdzie wchodzi 1600g - przy włączonym silniku samo napelnianie zajęło mi 1h , próżnia 40min , czy to normalne? Może gdzieś maszyna przypchana czy co... ?

6. dimitriew

Docenione treści:
    473
    Miasto:
    Radom
    Prożnie wykonuje się w celu osuszenia układu. Obniżając ciśnienie zmniejsza się temperaturę odparowania wilgoci. Aby proces ten był skuteczny szacunkowo powinien wynosić jprzynajmniej 45 min. W menu urzadzenia ustawiasz czas próżni. Najmniej to 1 minuta plus 5 minut sprawdzenie szczelności. Samo podanie gazu jak jest próżnia w układzie wynosi max 3 min z korekcją przewodów.

7. Huki

Huki Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Toruń
    Pewien kolega z forum zaproponował mi podanie niewielkiej ilości azotu do zbiornika w celu podniesienia ciśnienia bo cały czas mam 4 bary przy praktycznie pełnym zbiorniku, ... zobaczymy jak bedzie sprawowal sie pas grzewczy , jak nie podniesie ciśnienia w wystarczający sposób to chyba bedzie trzeba spróbować tej drugiej opcji z azotem.
    W warsztatach podają czynnik szybko i bez włączenia sprężarki klimatyzacji w samochodzie ale w tamtych maszynach zapewne mają opcje podgrzewania zbiornika... serwisańci sa zdziwieni że czas podawania czynnika do układu jest tak duży, to wlasnie jest moją największą bolączką ...
    Pozdrawiam

8. MECHanior667

MECHanior667 Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    katowice
    witam
    czy doposażenie w matę grzewczą dało jakiś efekt? sam mam czasem problem ze zbyt małym ciśnieniem w zbiorniku i zastanawiam się nad takim rozwiązaniem?

9. Huki

Huki Początkujący

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Toruń
    Niestety to nie wina małego ciśnienia w zbiorniku, maszynę wysłałem do serwisu skąd wróciła z tym samym ciśnieniem .... różnica po serwisie jest chorendalna, maszyna nabila mi wczoraj 800g w 20sec , jesli masz problem z nabiciem układu to jest to na 99,9% wina przypchanej maszyny a nie ciśnienia w zbiorniku.
    Wyżej pisałem że serwis nie dobry - teraz juz wiem ze firma weather z Bydgoszczy to porządna instytucja pod warunkiem ze kontaktujesz sie bezpośrednio z szefem - gość był w szoku ze nie mogę nabic auta swoim półautomatem, kazał spakować maszynę i przysłał kuriera, a po 2 dniach maszyna wróciła z serwisu i hula jak powinna
    Maszyna powinna nabic czynnik bez pasa w Max 1minutę , jesli nie nabije to na serwis
    Pozdrawiam wszystkich