1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Megane 3 1.5 dCi

Dyskusja w 'Silniki diesel' rozpoczęta przez użytkownika Jeanik00, 22-11 20 o 18:42.

1. Jeanik00

Jeanik00 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam mam problem z Megane 3 od pewnego czasu zapala mi się MOZLIWA AWARIA SILINIKA.zawsze przy wjeździe na wzniesienie górkę przy prędkości ok 90..
    100km /h auto nie traci mody nic nie szarpie zero jakiś objaw. Podłączyłem.obd2 i wyskoczyły błędy . Dodaje zdjęcie może ktoś miał podobne problemy i coś doradzi.?

Załączone pliki:

2. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 410
    Miasto:
    Kaczory
    Co sprawdziles do tej pory oprócz bledow?

3. Mesiek

Mesiek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    347
    Miasto:
    PLE
    Po co ma sprawdzać będzie czekał aż się ktoś znajdzie co przerabiał podobne usterki dwa dni stawiał diagnozę a teraz za frajer mu poda rozwiązanie.

nieldos lubi to.
  4. Jeanik00

Jeanik00 Nowy

Docenione treści:
    0
    Ja to jestem noga z mechaniki... Kiedyś wyskoczył błąd podciśnienia wymieniłem czujnik i był.spokoj dłuższy czas.... A teraz auto.wrocilo od mechanika i on twierdzi że ktoś.wymienial czujnik na pompie paliwa i nie zaaadaptowal go... Przezco te błędu .. na innym programie opis bledu p0299byl ... Dodaje zdj

Załączone pliki:

5. Mesiek

Mesiek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    347
    Miasto:
    PLE
    A co na łatwiznę.

6. Jeanik00

Jeanik00 Nowy

Docenione treści:
    0
    Mądry jesteś bo się znad na mechanice. Ja nie. Za to może w branży budowlanej ty jesteś noga i szukasz pomocy na forum budowlanych ;)) chyba forum jest bo.to.aby pytać ?!

7. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 410
    Miasto:
    Kaczory
    Gdybys byl chociaz amator mechaniki, ale jak noga to kiepsko widze te naprawe.
    Sprawdz szczelnosc dolotu, podcisnienia i podaj wartosci MAP.

8. Jeanik00

Jeanik00 Nowy

Docenione treści:
    0
    Dobra jutro dam znać dzięki za pomoc

9. Zimoon

Zimoon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    619
    Miasto:
    Gdańsk
    My na mechanice,piekarz na pieczeniu, malarz na malowaniu a murarz na murowaniu. Ja im nie przeszkadzam tylko kupuje usługi. Ty kup od jakiegoś mechanika.....

Czym się zajmujesz?? Zajmij się więc swoim i zarób na naprawę skoro na auto potrafiłeś.....

toomii76 lubi to.
  10. Jeanik00

Jeanik00 Nowy

Docenione treści:
    0
    Następny co urodził się z wszystkimi talentami naraz. Ludzie na tym forum.to połowa zarozumiałe osoby co myślą że wszystko wiedzą. Bez sensu było wogole tu coś pisać skoro trafiają się ludzie co zamiast pomóc to jaja se robią. Dzięki wszystkim którzy chcieli naprawdę pomoc.

11. XMARIO

XMARIO SuperMechanior

Docenione treści:
    6 599
    Miasto:
    Mazowieckie
    nie przesadzaj z tym dziękowaniem, przecież nik tu nie chciał pomóc.

12. Zimoon

Zimoon Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    619
    Miasto:
    Gdańsk
    Chciałem Ci pomóc. Nie dałeś sobie pomóc....

13. blayders

blayders Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    171
    Miasto:
    Podkarpacie
    Jak budowlaniec bierze 100 zł za położenie metra płytka to spoko , ale jak mechanik od tego budowlańca chce wziąć 50 zł za sprawdzenie szczelności dolotu to zdzierstwo . Byle tak dalej , widziałem ze na youtub'ie branża budowlana wstawia filmiki instruktażowe to za chwile tu też będzie cebula co sama będzie sobie układać płytki by nie dać zarobić .

14. Piotr_Ł

Piotr_Ł Początkujący

Docenione treści:
    5
    Miasto:
    Lublin
    Problem w twoim aucie jest z doładowaniem, wiec problemem może być:
    nieszczelny układ dolotowy
    uszkodzony czujnik doładowania bądź wiązka
    uszkodzony zawór doładowania bądź wiązka
    uszkodzony przepływomierz bądź wiązka
    bądź sama turbosprężarka.
    Niestety jak widzisz diagnoza uniwersalnym urządzeniem nie dała jasnego opisu usterki. My jako mechanicy diagnozujemy sprzętami o wiele droższymi (bliżej im wartości twojego auta), ale sam odczyt błędów to nie wszystko trzeba by odczytać parametry bieżące podczas jazdy testowej, chodź i to nie koniecznie da nam odpowiedź co jest uszkodzone, dlatego nie licz na odpowiedź "wymień zawór będzie Oki" bo mało wiemy o usterce.
    Ja bym zaczął od sprawdzenia dolotu, przewodów podciśnieniowych i podmiany zaworu sterującego turbo (plus sprawdzenie jego wtyczki).
    Posiadanie narzędzi budowlanych i obejrzenie filmów na YouTube nie robi z nas fachowca. Owszem może i np. płytki ułożymy starając się zrobić to idealnie, ale zawsze będzie widać pewne braki, których fachowiec by nie popełnił. Z twoja naprawą może być podobnie, fachowiec by to zrobić szybciej i być może nie wymieniłby parę niepotrzebnych rzeczy.