1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Mercedes c 207 rozładowuje akumulator.

Dyskusja w 'Elektronika pojazdowa' rozpoczęta przez użytkownika Krzyszf, 21-02 20.

1. Krzyszf

Krzyszf Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Swinoujscie
    Witam. mam problem z szybkim rozładowywaniem akumulatora. Cały czas pobiera 0,10 A, po sprawdzeniu bezpieczników , jedynie po wyjęciu bezpiecznika 27 ( immobilizer, rozrusznik , sterowanie silnika cdi) spada do zera. Słyszę po pewnym czasie, przekaźnik w tylnym module SAM , potem przy akumulatorze , wiec obwód się usypia i cały czas mam pobór 0,10 A z okresowym skokiem ( krótko trwałym , co ok.15 s.) do wartości 0,12 A.
    Mam uszkodzony moduł komfortu (brak tylko automatycznego podnoszenia tylnych szyb), ale po jego wypięciu nic się nie zmienia. Druga sprawa , to po podłączeniu pod komputer mam wskazania dużego wahania położenia pedału gazu, czy ten sygnał może zakłócać ?
    Po wypięciu pedału gazu, wskazania komputera są takie same, pedał wymieniony.Czy to wina sterownika?

Załączone pliki:

2. winetoo

winetoo SuperMechanior

Docenione treści:
    805
    Miasto:
    Radom
    Na początek odłącz zasilanie alternatora potem rozrusznika a na koniec modułu świec żarowych. Kiedyś w C-klass miałem przypadek że moduł świec cały czas zjadał prąd. Z altkiem też owego czasu miałem podobny problem.

3. Krzyszf

Krzyszf Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Swinoujscie
    Dzięki za odpowiedz. Alternator w międzyczasie wymieniony na nowy i żadnej zmiany. Sprawdzę rozrusznik i moduł świec.

4. Markson43

Markson43 Bywalec

Docenione treści:
    70
    Miasto:
    Rzeszów
    0.10A =100mA chyba że inaczej to sobie przeliczas?
    Różnie to na tym forum piszą...
    Czyli 100mA nigdy w życiu ci szybko nie rozładuje akumulatora chyba że masz padzioche?

5. Krzyszf

Krzyszf Nowy

Docenione treści:
    0
    Miasto:
    Swinoujscie
    Szybko nie, ale po 2-3 tygodniach ,a często wjeżdżam nie odpala mi. Prawidłowy powinien być ok. 0,02 A ( 20 mA) ,czyli ok. 6 razy mniejszy.

6. annmaco

annmaco Początkujący

Docenione treści:
    3
    Miasto:
    Bielsko-Biała
    Pytanie takie trochę zbliżone, jak to sprawdzić?