1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Mercedes r350 Kilka informacji na temat silnika.

Dyskusja w 'Silniki benzynowe' rozpoczęta przez użytkownika henex1980, 16-01 19.

1. henex1980

henex1980 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Jasło
    Witam. Pierwszy raz mam styczność z mercedesem. Planuje kupić Mercedesa r klasa silnik m272 3.5v6 z 2007r auto pochodzi z USA. Wiem że tam był problem z wałkiem balansującym i łańcuchem rozrządu. Dysponuje numerem silnika:272967 30 592028 a numer vinu to 4JGCB65E07A057247. Mam jeszcze drugie pytanie, jakie jest zawieszenie w tym modelu? Sprzedający mówi że nie ma pneumatyki ale przecież chyba kazda R-Klasa ma z tyłu miechy? Proszę o pomoc bo sprzedający sprawia wrażenie jakby nie miał wiedzy co sprzedaje, zakładam również że to wtrysk pośredni? Rozumiem że instalacja IV generacji wchodzi w rachubę i auto nie pracuje na gazie i benzynie( dotrysk) Proszę o wyjaśnienie. Dziekuję

2. kubart

kubart Początkujący

Docenione treści:
    19
    Miasto:
    ze Wsząd
    po VIN twoj SA rzeczywiscie nie ma luft zawiechy. na priv podesle Ci cale wyposazenie co fabryka w USA dala.
    Z silnikiem loteria, zalezy od przebiegu od akcji serwisowych , moze wymienili podzespoly bo byla akcja na te silniki. W sumie koszt do najtanszych jak sie lancuch wyciagnal nie nalezy (trzeba glowice obie sciagac zeby slizgi tez nowe zalozyc)
    I nie sluchaj jak bedzie sie check swiecil ze napinacz do wymiany i trza bledy skasowac HAha, juz tak mialem ze dwa razy .

Ostatnio edytowano: 11-02 19
  3. henex1980

henex1980 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Jasło
    Generalnie z vinu wychodzi ze silnik jest wolny od tej wady. Mam druga r klase na oku i ponoc check pali sie od bogatej mieszanki lpg gdzie instalka ma 3 lata. Zobacze co gosc mi odpisze bo czuje ze to wlasnie cos powaznego lub problem z rozrzadem i wytarta zebatks walka.

luft zawiecha?

Koszt nie maly to wiem. Podobno walek jest do 1tys ale robocizna jest kosztowan i nie kazdy sie podejmie tej naprawy.

4. kubart

kubart Początkujący

Docenione treści:
    19
    Miasto:
    ze Wsząd
    Zebatke wymieniasz bez problemu, walek gorzej bo trza miec wyciagniety motor :) glowice tez bo nie zmienisz prowadnic przynnajmniej lewej , przed kupnem znajdz kogos ze StarDiagnoza wyjdzie wszystko czy sie fazy rozjezdzaja na nokenwelle. Wtedy 90% koszt wysoki ,

5. henex1980

henex1980 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Jasło
    Wymiana samej zebatki wchodzi w rachube? Myslalem ze to caly wałek trzeba wymienic. Czyli skanerem obd2 nie wyłapie tego błedu?

Jeszcze nie wiem czy faktycznie te 2 mercedesy maja ten problem lecz gdy jeden gosc urywa kontakt bo zadaje mu pytania odnosnie auta a drugi mial dzis sprawdzic z rana kod bledu bo check wywalony i tez sprzedawca milczy to chyba cos tutaj jest na rzeczy. W ogloszeniu facet wyraza zgode na sprawdzenie auta w dowolnym warsztacie a po temacie rozrzadu cisza.

6. henex1980

henex1980 Uczestnik

Docenione treści:
    2
    Miasto:
    Jasło
    Witam. Ostatecznie zrezygnowałem z tego auta,rozmawiałem z gościem który sam posiada 2 mercedesy,dużo naprawa ma za sobą i odradził mi każdego merca z silnikiem 3.5 m272. Rozrząd jedna sprawa, kolektor ssący druga. Ogólnie stwierdził że jak już do ON albo 5.0 v8. Podobno straszna padaka ten silnik m272. Te tematy że mercedes poprawił ten silnik od któregoś tam momentu( z vinu wychodzi) to bujda.Do tego wadliwe koła vanos których regeneracja za 2tysiące i tak na długo nie pomoże. Silnik słabo jedzie jak na te 270km i to wóz drabiniasty nie mercedes.