1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Mini Cooper s - mrugająca kontrolka oleju

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Razmus31, 19-09 18.

1. Razmus31

Razmus31 Nowy

Docenione treści:
    0
    Witam,

Posiadam samochód Mini Cooper S 2009, silnik 1.6 benzyna. Ostatnio wracając do domu zauważyłem, że na czerwono zaczęła mrugać kontrolka oleju. Mruga przez pewną chwilę i gaśnie. Zauważyłem to gdy do garażu miałem już jakieś 500m więc dojechałem, wyłączyłem silnik i od tamtej pory nie włączałem ponownie samochodu. Sprawdziłem poziom oleju - nie było prawie wcale (delikatnie końcówka bagnetu zaznaczona). Kupiłem nowy olej, dolałem (cały) 1l. Nie uruchamiałem samochodu bo obawiam się, że to coś poważnego i mogę zatrzeć silnik.

Czy ta kontrolka mrugała, żeby zasygnalizować niski poziom oleju, czy to coś poważniejszego? Czy powinienem uruchomić silnik w celu sprawdzenia czy kontrolka dalej się zapala, czy lepiej nie włączać. Proszę o pomoc [​IMG]

2. slaweuszek

slaweuszek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    131
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Czerwona kontrolka jest od ciśnienia oleju. Skoro miałeś go mało, mogło być małe ciśnienie.

Razmus31 lubi to.
  3. Razmus31

Razmus31 Nowy

Docenione treści:
    0
    A więc po dolaniu oleju powinienem uruchomić normalnie silnik i sprawdzić czy problem się już nie pojawia? Nie ma obawy, że zatrę silnik?

4. slaweuszek

slaweuszek Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    131
    Miasto:
    Gorzów Wielkopolski
    Odpal i obserwuj tą kontrolkę.

Razmus31 lubi to.
  5. DyziekVW

DyziekVW Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    361
    Miasto:
    Prudnik Opolskie
    Przy zbyt małym stanie oleju smok pompy olejowej może sie wynurzyć ( pociągnąć powietrze) i stad chwilowy brak ciśnienia oleju i mrugajaca kontrolka, bez obaw odpal i sprawdź obserwujac kontrolke ciśnienia. Przez tak krótką chwile nie zrobiles silnikowi krzywdy ;)

Razmus31 lubi to.
  6. jurek1313

jurek1313 Bywalec

Docenione treści:
    70
    Miasto:
    wólka
    Ew rozrzad się przewali ....

7. Razmus31

Razmus31 Nowy

Docenione treści:
    0
    Oleju musiało być znacznie mniej niż myślałem. Po tym litrze praktycznie nic nie widać (ale wycieku żadnego nie ma, bo bym to zauważył). Dziś dokupię jeszcze jeden litr i doleję tak, żeby złapało poziom :)

Uruchomiłem silnik i kontrolka zgasła, więc zerowy poziom oleju musiał być przyczyną.

Dzięki za pomoc!

8. komar200

komar200 SuperMechanior

Docenione treści:
    630
    Miasto:
    grudziadz
    Hola hola kolego teraz lepiej spwadz w jakim odstępie czasu łyknie nastepne prawie 2 litry .

misiek1394 i toomii76 lubią to.