• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Minikoparka-potrzebny spec

xzibi

Bywalec
Punktów
5
Miasto
Gdańsk
Witam, czy jest tu ktoś znający się na minikoparkach? Konkretnie potrzebuję informacji czy da się zwiększyć prędkość jazdy :)

szymonl

SuperMechanior
Punktów
8
Miasto
Śląsk
Napisz co to za maszyna.
Większość, jeśli nie każda mini ma bieg szybki i wolny - działają u ciebie?
Jest różnica w jeździe ciepła / zimna maszyna? Przy jeździe na wprost ściąga maszynę w którąś stronę? Możliwe, że coś nie działa jak powinno i przez to prędkość jazdy jest nie taka jak powinna.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2675
Konkretnie potrzebuję informacji czy da się zwiększyć prędkość jazdy :)
Oczywiście, że się da...można zainstalować turbo, podtlenek, zainstalować kompletny napęd z F1, założyć żagiel i jeździć z wiatrem...itp:)

Diagbox10

-*-*-
Punktów
1149
Miasto
trasa lublin siedlce
Czy była szybsza? Wyjm na poczatek filtr powrotu oleju i sprawdz czy nie ma syfu i jaki olej. Diagnostyka cisnien oleju wskazana. Czy jak jedziesz i dasz funkcje spada predkosc? Milion powodow zeby wychlac flaszke

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2675
Z waszych wypowiedzi może jasno wynikać, że odbieracie autora tematu jako kompletnego debila - a chyba tak nie jest, ale mogę się mylić - co nie potrafi określić jakie ma biegi w koparce i czy one działają...:)

szymonl

SuperMechanior
Punktów
8
Miasto
Śląsk
Nasze odpowiedzi mimo wszystko dotyczyły tematu. Woodoo pracowałeś kiedyś z koparkami? To niekoniecznie takie oczywiste stwierdzić działanie biegów w gąsienicowej mini, serio. Często nawet jeśli maszyna przełącza biegi to nie ma różnicy w jeździe, albo jest ale minimalna, albo jest ale tylko na zimnym oleju itd.

Bez wiedzy co do maszyny i konkretynch objawów ciężko coś doradzić. Generalnie zwiększyć szybkości się nie da bo nie trzeba jeśli wszystko jest sprawne.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
Podnieś lemiesz... Mini koparki nie są stworzone to szybkiej jazdy dlatego też przewozi się je a nie jedzie nimi do np klienta

xzibi

Bywalec
Punktów
5
Miasto
Gdańsk
Dziękuję za sarkastyczne wypowiedzi. Bez niektórych oglądaczy i internetowych popierdół świat by nie istniał ale ok. Tacy też muszą żyć i ktoś musi zarobić na ich emeryturę.
Wracając do tematu-maszyna jest nowa, jak daję funkcję to zwalnia-chodzi mi tylko i wyłącznie o jazdę. Ma tylko jeden bieg prędkość jest regulowana obrotami. Generalnie słabo wychodzi jej wykonywanie dwóch czynności jednocześnie-ale już kontaktował się ze mną przedstawiciel producenta i mam podkręcić ją na zaworze pompy żeby większe ciśnienie dawała.

xzibi

Bywalec
Punktów
5
Miasto
Gdańsk
Z tego co zrozumiałem to albo jest oznaczenie na pompie albo właśnie zegar. Zdejmę pokrywę w weekend to zobaczę co tam siedzi. Zrobię foto i będę się dalej radził :)

Burak

Uczestnik
Punktów
8
Miasto
Wieliczka
Kolego jaka to koparka że ma tylko jeden bieg???
Automatyczne połączenie postów:

Kolego jaka to koparka że ma tylko jeden bieg???
Ok już widzę w innym poście że to jakiś wynalazek. Pracuje dużo na koparkach ale markowych i w każdej był królik nawet takich 1.5 t.

Ostatnia edycja:

xzibi

Bywalec
Punktów
5
Miasto
Gdańsk
Chińska produkcja-firma Nex, model N12. Nie mam porównania bo nigdy nie miałem koparki ale szczerze mówiąc to jestem zadowolony i to nawet bardzo. Po drobnych poprawkach sprzęt na prawdę daje radę. Za to siano nie zamieniłbym na nic-zwłaszcza 20 letniego truposza po 3 remontach i spawaniu każdej możliwej główki.

Burak

Uczestnik
Punktów
8
Miasto
Wieliczka
Mam od 6 lat yanmar b37 rok 2001 3600h i jestem zadowolony. Życzę Ci żeby śmigała bez niespodzianek. Pozdro.

Do góry Bottom