1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Mitsubishi Colt 1.3 2006 nie kręci, nie pali, immo ?

Dyskusja w 'Pytanie do mechanika' rozpoczęta przez użytkownika Piotr@1, 13-01 20.

1. Piotr@1

Piotr@1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Witam, autko nie pali, świecą się kontrolki i działa elektronika ale po przekręceniu na 3 poz słychać tylko pyknięcie przekaźnika i cisza, rozrusznik kręci spięty na krótko ale auto i tak nie odpala, wydaje mi się że nie słychać pompy paliwa po przekręceniu kluczyka. Miałem luźną klemę plusa i szykowałem się do jej wymiany i podejrzewam że to ona mogła zrobić jakieś zwarcie kiedy ostatnio ją poprawiałem. Podejrzewam immo ale czy w takim wypadku nie kręcił by też rozrusznik ? nie jestem mechanikiem i nie mam dostępu do komputera ale podejrzewam że spokojnie mógłbym odpalić auto na krótko podając zasilanie na pompę czy na wtryski (jeśli to wina immo i po pomierzeniu wyjdzie że nie ma też iskry) nie pasuje mi po prostu do awarii immo brak pracy rozrusznika, więc stąd moje zapytanie i może ktoś ma jakąś pomocną myśl ;)

Ostatnio edytowano: 13-01 20
  2. pawel2296

pawel2296 Bywalec

Docenione treści:
    105
    Na początek sprawdź czy jest zasilanie na sterowaniu rozrusznika

Piotr@1 lubi to.
  3. Piotr@1

Piotr@1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    raczej nie ma skoro kręci tylko podpięty na krótko

4. komar200

komar200 GWD

Docenione treści:
    1 195
    Miasto:
    grudziadz
    Bezpieczniki , przekaźniki i stacyjka sprawdzone.

Piotr@1 i toomii76 lubią to.
  5. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 438
    Miasto:
    łódź

Piotr@1 i toomii76 lubią to.
  6. TeslaManiac

TeslaManiac Uczestnik

Docenione treści:
    127
    Lubie te posty z serii "nie odpala co to może byc?" Heh zawsze tysiac odpowiedzi z różnymi możliwosciami a na koniec cos typu "koledzy temat zamykam była wiązka przy silniku pogryziona przez kunę"

7. Piotr@1

Piotr@1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    proszę się zbytnio nie czepiać panie maniac wylewam swoje bULe :) :) dziękuję pawel2406 za naprowadzenie na bezpieczniki o których akurat nie wiedziałem, nie spodziewałem się że tam może być problem skoro elektronika działa a bezpieczniki w kabinie ok, jutro sprawdzę, o takie naprowadzenia i porady mi właśnie chodziło :)

Ostatnio edytowano: 13-01 20
  8. pawel2406

pawel2406 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 438
    Miasto:
    łódź
    Wiem,wiem jestem wielki ...hihi

Piotr@1 lubi to.
  9. Piotr@1

Piotr@1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    niestety na bezpiecznikach jest przejście, mierzyłem na klemie i za każdym bezpiecznikiem, z dwa obwody przy bezpiecznikach były zaśniedziałe na zielono, przejechałem po obwodach śrubokrętem lity metal nic się nie ukruszyło więc wychodzi na to że sprawne, może czas na stacyjkę ... ktoś sugerowałby które przewody w zamontowanej kostce mógłbym zewrzeć z włożonym kluczem do stacyjki ? ryzyko biorę na siebie :) myślę że czarny z czerwonym paskiem i niebieski z żółto zielonym paskiem ale mogę się mylić :) do wyboru jeszcze niebieski z czerwonym paskiem, niebieski z czarnym paskiem i grubszy od wszystkich biały z niebieskim paskiem :) jak na foto
    https://ibb.co/JCtz7kH
    https://ibb.co/1LHj8p1

Ostatnio edytowano: 14-01 20
  10. TeslaManiac

TeslaManiac Uczestnik

Docenione treści:
    127
    Sugeruje jechac do elektryka. Ale to tylko sugestia bo ja sie nie znam...

11. Piotr@1

Piotr@1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    hehe :) to jasna sprawa, póki co próbuję podziałać żeby więcej było jasne no i jakoś odpalić auto i proszę już sobie sugerować w innym temacie jak żal dupkę ściska albo są jakieś problemy osobowościowe wymagające nieustannego wklepywania nieprzydatnych komentarzy panie nie leczony maniak :)

12. dejot43

dejot43 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    2 120
    Miasto:
    Olsztyn
    Żeby coś podziałać to trzeba mieć wiedzę,jakiś schemat i narzędzia. Zaraz sobie narobisz kosztów, ale to Twoje auto.

13. Piotr@1

Piotr@1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    jakoś dałem radę sprawdzić że są sprawne bezpieczniki na klemie o których nawet nie wiedziałem więc w czym problem ? :) nie zainteresowani pomocą niech nie pomagają tyle w temacie :)

14. dejot43

Docenione treści:
    2 120
    Miasto:
    Olsztyn
    w tym , że nie masz sprzętu, żeby się połączeć ze sterownikiem ,odczytać błędy i parametry, żeby wiedzieć na czym polega usterka. Brakuje Ci też pewnie wiedzy i doświadczenia , skoro tu przyszedłeś. Ciężko Ci będzie pomóć przez neta. Auto do speca.

15. Piotr@1

Piotr@1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Spec też musi wiedzieć czy bezpieczniki są ok i odpalić auto żeby zczytać błędy tym zaawansowanym sprzętem :)

16. dejot43

Docenione treści:
    2 120
    Miasto:
    Olsztyn
    nie musi...

17. Piotr@1

Piotr@1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Auto było podłączane kilka dni przed usterką bo się lekko dławiło i jest masa błędów od ecu przez immo po lambdę ale normalnie paliło, nic nowego w temacie dlaczego rozrusznik przestał pracować pewnie się taki błąd nie pojawi ale sprawdzę, narazie chodzi o odpalenie auta

18. Bartek4x4

Bartek4x4 Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    919
    Miasto:
    Lubliniec
    Jak masz problem z diagnozą to podłącz ho jako smart forfour jak immo zablokowane to rozrusznik nie drgnie

Piotr@1 lubi to.
  19. TeslaManiac

TeslaManiac Uczestnik

Docenione treści:
    127
    Ja tylko chcialem pomoc bo wiem z doswiadczenia ze proby napraw przez osoby nie doświadczone konczą sie zwykle wiekszymi kosztami na warsztacie no ale jesli uwazasz ze zle piszę to ok twoje auto i twój portfel.

20. Piotr@1

Piotr@1 Początkujący

Docenione treści:
    0
    Nareszcie konkretna odpowiedz na jedno z pytań nie wiedziałem że rozrusznik też może być odcięty przez immo :) dziwi mnie tylko brak ikonki immo na desce, załatwiam jeszcze raz kompa, dzięki Bartek4x4

Użytkownicy odwiedzili tę stronę szukając:

1. smart forfour swieci się kluczyk auto nie odpala