• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Mondeo MK4 2.0 SCTi TNBA nie odpala

Zasadi6

SuperMechanior
Punktów
0
Miasto
Poznań
Witam, tym razem wpadło mi mondeo kolegi z którym mam problem, po normalnym zgaszeniu silnik kręci i nie odpala, po zakręceniu silnikiem "chwyci na secunde" i kręci bez skutku, brak błędów, po kilkukrotnym długim kręceniu pojawił się błąd P000A o wolnej reakcji wałka ssącego, pierwsza myśl przeskoczył rozrząd ale sprawdzony i pasuje na blokady idealnie, obroty wału widzi, ciśnienie paliwa ok, czujniki wałków podmienione, zawór regulacji wałka ssącego podmieniony, niestety pokazuje że niemam synchronizacji góry z dołem. Przerabiał ktoś taki temat? Przebieg 150tyś

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
Przerabialem raz i było to ecu ale w Twoim przypadku ustawił bym czujnik wału na poczatek, jest do tego specjalny przyrząd... Przy źle ustawionym czujniku też nie będzie miał synchronizacji i nie odpali

Zasadi6

SuperMechanior
Punktów
0
Miasto
Poznań
Przerabialem raz i było to ecu ale w Twoim przypadku ustawił bym czujnik wału na poczatek, jest do tego specjalny przyrząd... Przy źle ustawionym czujniku też nie będzie miał synchronizacji i nie odpali
Z tym czujnikiem też już sprawdzałem i był tak jak ma być, zgrywa się z 20 zębem koła pasowego, sprawdzałem też w innych położeniach ale bez skutku, teraz ustawiony jest tak jak był na początku czyli w linii z 20 zębem.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
A ciśnienie oleju ma ok? Na placzku pali?

Do góry Bottom