• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Mondeo Mk4 2.0 tdci benzyna w dislu

Punktów
0
Witam wszystkich,
Pech chciał że do rezerwy ON zostało dolanych około 10 litrow benzyny. Auto po przejechaniu około 30 km nie odpaliło. Dolałem do pełna diesla ok 55l. Po odpaleniu przejechałem około 5 km w celu wymieszania mieszanki. Auto pali, jeździ nawet jakby był żywszy. Pytanie czy jednak oddać auto do czyszczenia, czy jednak wypalić ćwiartkę baku i znowu zalać ON do oporu?
Jakie jest wasze zdanie.
Mondeo mk4 2007 r. Silnik 2.0 TDCi 140 KM.

Ondraszek

SuperMechanior
Punktów
101
Miasto
Nowy Sącz
Jechałem kiedyś do Włoch,busiarz zalał ze 20 l benzyny nim się kapnął,dolał prawie do pełna ON,zostawiając miejsce na 5 l oleju ,kupił silnikowy i wlał całą bańkę,silnik pracował normalnie,nic się nie stało,w tym wypadku wlałbym ze 1 l oleju typu mixol.

kubart

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
104
A co teraz chcesz czyscic? Chyba szczotką druciana koncówki wtrysków - bo na 100% zmienily kolor . Trzeba bylo spuscic bez odpalania, potem to juz loteria ale raczej juz po " ptakach" . Moge Ci wyslac fotki jak wyglada to po okolo miesiacu , pierwsze leca wtryski , potem silnik.

Punktów
0
A co teraz chcesz czyscic? Chyba szczotką druciana koncówki wtrysków - bo na 100% zmienily kolor . Trzeba bylo spuscic bez odpalania, potem to juz loteria ale raczej juz po " ptakach" . Moge Ci wyslac fotki jak wyglada to po okolo miesiacu , pierwsze leca wtryski , potem silnik.
Zle napisalem na poczatku : po dolaniu benzyny i tych 30 km zorientowano sie ze to benzyna. Gdy by bylo wiadomo od początku byc moze moja kobita by go nie odpalila- choć i tu pewnosci nie ma ;) coż jak wiadomo za głupotę sie płaci.

Łukaszgd88

SuperMechanior
Punktów
29
Łukaszu,takich kpiarzy na Forum Samochodowym 4*4 szybko sprowadzałem na ziemię,wiesz co? Nie gniewaj się,jesteś zwyczajnym nieobyczajnym Głąbem,jedynym tutaj.
Ale ja się nie gniewam, bo zdanie niedouczonych matołow wypisujący głupoty lata mi koło tyłka.
Szczególnie jak wypisują głupoty, których naczytali się w necie, albo tak im się wydaje bo w ich upośledzonym umyśle to ma sens. Chociaż nie potrafią tego w żaden sposób uargumentować.
Najpierw trzeba mieć podstawy wiedzy

Punktów
0
Spokojnie Panowie :)
Cóż pogodzony z ewentualnymi kosztami naprawy, postanowilem zarezykowac, a wiec jeździć i obserwowac. Po 60 km dolano ON po raz kolejny do pelna. Jutro powtórka. Dam wam znać, czy i jakie spustoszenia dla auta ma przeprowadzenie takiej operacji.

Do góry Bottom