• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Motul 300V drobinki po 100km

Modest

Początkujący
Punktów
0
Witam po wyrzuceniu starego oleju zalany motul 300V 5w 40 competition , przejechane 100km i jalkies drobinki na bagnecie , bardzo male nie ostre to nie metal , silnik pracuje dobrze to tfsi 2.0 nawet lepiej na tym 300V , czy olej ma jakies dodatki? Ktos mial do czynienia z tym olejem? Sciagac miche i sprawdzac?

Modest

Początkujący
Punktów
0
Czyli zostawia osad molbdenkowy na elementach silnika tzw syf , ciekawe czy ma jakies zwiazki czyszczace? Mogl cos przrplukac

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
279
Czyli zostawia osad molbdenkowy na elementach silnika tzw syf , ciekawe czy ma jakies zwiazki czyszczace? Mogl cos przrplukac

napisz jeszcze raz, powolutku, po polsku...

What The Fuck Wtf GIF

Modest

Początkujący
Punktów
0
Podobno zostawia osad w silniku??
Automatyczne połączenie postów:

Jesli ktoś mial to bedzie wiedzial

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
279
Podobno zostawia osad w silniku??
Jesli ktoś mial to bedzie wiedzial

teraz sam sobie odpowiadasz na swoje pytanie :) i to w tym samym poście. szacunek :)

a tak na poważniej. domyślam się, że piszesz o molibdenie (dwusiarczek molibdenu). jak widzę na filmach to ten olej jest przezroczysty, zielono- żółty. więc muszę cię zmartwić- tego tu nie ma.

oleje z tym dodatkiem są grafitowe:

a jeżeli chcesz się bawić w takie wynalazki to są nowsze związki molibdenu niż dwusiarczek. to już wyszło z mody :)
poszukaj sobie o MoDTC3.

Modest

Początkujący
Punktów
0
Widzisz tylko te testy ktore tak naprawde wiele nie pokazuja , moze wypowie sie ktos kto mial ten olej i rozbieral silnik po nim, nie chce czytac o nowych wynalazkach interesuje mnie ten konkretnie

Drugi2

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
279
jakie testy? oglądałeś linki które podałem? widzisz różnicę w kolorze? ja ci ciągle tłumaczę, że to zwykły olej: bez dodatku molibdenu.
nie chcesz przyjąć tego do wiadomości, że coś ci się sypie w silniku? ja to rozumiem, że wiesz lepiej. powodzenia...

z mojej strony koniec

Modest

Początkujący
Punktów
0
Sypie to sie chyba tobie ale w glowie , pisalem zeby ktos sie wypowiedzial znajacego temat a nie marzyciela

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
129
Miasto
Nowy Sącz
Kolego,zobaczyłeś drobinki gdyż masz czysty olej,dlatego,przecież w smoluchu niczego nie widać,pojeżdzij ,filtr oleju po coś w końcu jest,gdy drobinki znikną,mozesz co najwyżej wymienić filtr,podejrzewam,że to po prostu nagar,szlam.

Do góry Bottom