• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Mycie podwozia przed konserwacja

mathiass

SuperMechanior
Punktów
136
Hej, co polecacie do mycia podwozia przed konserwacja? W wiekszosci hurtowni kroluje chemia k2 np: diper, truck cleaner, turbo truck.

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
Polecam umyć dimmerem podwozie spłukać naprawdę dobrze później szczotkę drucianą dalej coś do odtluszczenia, podkład antykorozyjny i coś do zabezpieczania

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
149
Miasto
Xxx
Przy tych cenach piaskowania i nakładzie pracy jaki trzeba w to włożyć (o ile to nie prawdziwy zabytek) to na pewno podwojenie wartosci auta to mało powiedziane...

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2310
Miasto
PZ
Przy tych cenach piaskowania i nakładzie pracy jaki trzeba w to włożyć (o ile to nie prawdziwy zabytek) to na pewno podwojenie wartosci auta to mało powiedziane...
Jakby znalazł Rolnika Łukasza to podejrzewam że by nie zdarł z niego skóry

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
111
Miasto
Nowy Sącz
Polecam tarczę do usuwania rdzy,nie wiem z czego jest zrobiona,czarna,gruba,materiał z porami,nazywa się ,,włosy murzyna,,firma 3M,w ciągu dwudziestu minut opędzlowałem klapę bagażnika do gołej blachy z grubej warstwy lakieru, bez wcinania się w metal,rewelka,po tym zabiegu zero oznak zużycia,nie przegrzewa blachy,tzn.podgrzewa do takiej temp,że przy stygnięciu niweluje efekt po gradobiciu,wgłębienia nikną.

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
111
Miasto
Nowy Sącz
Zapomniałem dodać,że kupiłem taką na flexa,płaską,te na trzpieniu nie wiem czy będą tak trwałe na mocowaniu,najważniejsze,że blacha pozostała srebrna na błysk,żadnych fioletowych przebarwień,a najbardziej się cieszę z tego,że efekt po gradobiciu zniknął,naturalnie wgniotki były dosyć mikre ale klapa była nimi usiana,teraz nie ma ani jednego.

ŁysyGdańsk

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2
Miasto
Gdańsk
Też mam w robocie łoniaki murzyna-nic lepszego do czyszczenia piast pod tarcze nie ma. Czym najlepiej pryskać podwozie? U nas używają bolla ale to schodzi zwykłą wodą :) Masakra-za darmo tego nie chcę.

Ondraszek

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
111
Miasto
Nowy Sącz
Miałem maszynę w warsztacie,obudowa przyrdzewiała,popryskałem Cortaninem F,po ok.15 latach zero nalotu,szczerniała tylko po jakimś czasie,ten specyfik jest tani ,5 l ok.80 zł plus k.w.obojętny wobec gum,po spryskaniu wodą po wyschnięciu i nałożeniu 3 warstw zachodzi reakcja jeszcze bardziej inwazyjna na rdze,świetny do profili zamkniętych pod wosk.

Do góry Bottom