• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

N47 niebieski dym

JacekJacus

Początkujący
Punktów
0
Cześć.
Jestem posiadaczem BMW E90 N47 318D 143KM polift i mam taki problem ze raz na jakiś czas pokaże mi się niebieski dym zacznę od początku.

Kiedyś dym pojawiał się gdy DPF się wypalał i samochód stał na wolnych obrotach i przy przebazowaniu czy tam ruszeniu pojawił się dym niebieski.

Ostatnim czasem pojawiły mi się problemy z filtrem DPF że często się wypala co 150km jazda autostradą, przy problemach z dpf ostatnio pokazała mi się kontrolka ze mam za mało oleju, według moich zapisów zrobiłem prawie 10tysiecy już na oleju więc stwierdziłem że to jest możliwe że trochę spalił. Dolalem oleju około 300-400ml i jeździłem dalej po ok tysiącu kilometrów pojawiła się znowu kontrolka o niskim stanie oleju przy gaszeniu.
Dzisiaj wyjeżdżając silnik był jeszcze nagrzany bo auto stało dopiero ok 4h to jakaś temperature miał i ruszając samochód chwilę zakopcil na niebiesko i za 500m dym zniknął i się nie pojawil do końca trasy.
Dodam że gdy puścił dymek to filtr się nie wypalał.

Jakieś pomysły ktoś ma co może jest grane?
Nigdy po nocy na zimnym nie zakopcil tylko przy wypalaniu DPF jak stal na wolnych obrotach chwilę lub tak jak dzisiaj ruszając po chwili zakopcil.

Wiem mam jechać do mechanika ale u mnie nie ma mechaników sami krętacze co chcą jak najwięcej pieniędzy wziąć... Przez to chce na początek spytać was co sądzicie:))

WziumWzium

Początkujący
Punktów
0
No widzisz może Ty jesteś takim jak nie chcesz mu pomoc ...
Chociaż naprowadzić człowieka na cos bo szklanej kuli nikt tu nie ma żeby zdiagnozować komuś przez Internet cos..

JacekJacus

Początkujący
Punktów
0
Ale nie brał nigdy oleju kurcze.
A możliwe jest to że jak odma jest niesprawna to może ubywać oleju?
Bo z odmy wychodzi taka harmonijka (peszel) i w środku strasznie mokro od oleju jest
Jeszcze miesiąc temu czyscilem kolektor dolotowy i sadza która się znajdowała była sucha nie była zaolejona

Diagbox10

-*-*-
Punktów
1149
Miasto
trasa lublin siedlce
Jak sie żeniłem to nie piłem a teraz jak sie rozchodze to pije. Tak jak twoja bejca. Naprawde jak ma się czym mierzyć to takie bzdety dojdziesz. To trudności na poziomie drukarki hp ze cardrigdz nie dziala

JacekJacus

Początkujący
Punktów
0
To pij pijaku lol
Nic nie wnosisz tutaj do wątku tylko nabijasz sobie posty tak właśnie wygląda większość twoich odpowiedzi które są bezsensu..

Psikuta1994

SuperMechanior
Punktów
82
Ile to auto ma nalatane już? Coś mi się wierzyć nie chce ze nic nie bierze oleju, albo bierze olej i zapycha dpf tak jak wyżej kolega napisał albo już poprostu jest zapchany dpf i nie może sobie wypalić.

JacekJacus

Początkujący
Punktów
0
Przebieg 270tyś
No możliwe że brał olej ale to nie było zauważalne od wymiany do wymiany zawsze oblatał i w międzyczasie jak sprawdzałem olej to nie zauważyłem znaczącego ubytku.

No z tym DPF to narazie nie myślę o nim tak jak o tym ubytku oleju :///

Niesprawna odma może być powodem ubytku oleju? Bo sprawdzałem membranę dziś to sztywna strasznie kwalifikuję się do wymiany już zamówiona w zamienniku z VAICO bo orginalna tylko jest zespolona z pokrywa.
-----

MIKU tak zrobię :)

MS Serwis

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
445
Miasto
Gorzów Wielkopolski
www.ms-bmw.pl

JacekJacus

Początkujący
Punktów
0
Na 5w40 Valvoline ja dopiero pierwsza wymianę zrobiłem i teraz druga się szykuję
Po10tys

Tak z tej harmonijki / peszla co wychodzi z pokrywy to jest mokro więc pewnie rzyga.
Zobaczę tak jak mówisz jutro bo nie jestem na miejscu.
A co o tym będzie świadczyć jak rzyga stamtąd z tej rurki?

JacekJacus

Początkujący
Punktów
0
Zapomniałem ze przy wymianie rozrządu zalałem MotulaX-Clean i wtedy się zaczął pobór

Zmieniłem olej na innego producenta valvo i jest OK, już 5tys zrobione, może pojeździ jeszcze parę km..

Pisze tutaj bo rozwiązaniami trzeba się dzielić i sobie pomagać a nie każdy widzę tutaj zachowuje się w ten sposób.

Do góry Bottom