1. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Dowiedz się więcej.
  2. Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Rejestracja otworzy przed Tobą drogę do zupełnie nowego, dzikiego świata motoryzacji!
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusji.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Usuń ogłoszenie

Najtańszy olej na rynku z b.dobrymi parametrami,godny polecenia.

Dyskusja w 'Płyny, oleje, kosmetyki samochodowe' rozpoczęta przez użytkownika Ondraszek, 24-09 20.

1. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Znalazłem oleje z nowej polskiej manufaktury,sprawdziłem ich parametry,nie ustępują praktycznie w niczym olejom zdecydowanie droższym,seria olejów to Qualitium Protec,np. 5W40 ,5 l ok 50 zł.

2. WOODOO

WOODOO SuperMechanior

Docenione treści:
    2 250
    A jak to sprawdziłeś ?:)

3. blayders

blayders Bywalec

Docenione treści:
    158
    Miasto:
    Podkarpacie
    Przeczytał na opakowaniu parametry .
    Nie słyszał powiedzenia ze papier i monitor przyjmą każde kłamstwo .

4. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Nowy Sącz
    To nie jest prawda,jeśli wytwórca podaje kartę charakterystyki produktów,to nie ma opcji by mijał się z prawdą,gdyż olej musiał być przebadany w niezależnym labolatorium,a tani jest,jeszcze,gdyż po prostu wchodzi na rynek,podobnie jest z PMO,wskażnik lepkości 169 to b.dobry wynik(5W40)Niebawem go zamówię(5W30) zobaczymy,już przetestowałem Venol 5W40 nie mam żadnych zastrzeżeń,b.dobry olej,zrobiłem już 10 tyś km,a też b.tani.

5. Stanisław 1946

Stanisław 1946 Weteran Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    903
    Miasto:
    Szczecin
    Musisz zrobić minimum 100 tys, km żeby o nim coś powiedzieć. A najlepiej 1 mln km. I się okaże.

6. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Nie,tego nie potrzebuję,tylko odpalę silnik i już wiem czy olej jest dobry,potem sprawdzam czy szybko robi się czarny w dieslu, potem czekam na zimę,potem badam czy przy przebiegu przed wymianą silnik nie pracuje głośniej,potem po spuszczeniu z michy patrzę,czy nie ma złotej zawiesiny.

7. Encore

Encore Uczestnik

Docenione treści:
    159
    Po wymianie oleju z tzw doktorkiem jak wlejesz twoje cudo, to po dźwięku co wyczarujesz? Chłopie przestań ćpać lub bierz działkę mniej. Filozof się znalazł ;) Podaj dane, badania a nie, farmazony ciśniesz ludziom.

8. nanab

nanab Początkujący

Docenione treści:
    14
    W sumie jakby przyjąć faktycznie jako kryterium "dobrości" oleju to że silnik na tym oleju odpala, a po kilku tysiącach km panewki jeszcze nie zmieniły się w brokat, to faktycznie to jest dobry olej :)

9. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Pamietam selectol specjal stosowany w maluchach,przy każdej wymianie oleju olej wyglądał jak złota zupa,słychać było zawory latem przy podjazdach pod górę a silnik słabł,Encore Filozofie,podaj mi dowód na to,że najtańsze oleje na rynku nie nadają się do niczego,dawaj mi tutaj olej jakikolwiek,nawet ten za 50 zł litr,sprawdzimy parametry,porównamy,udowodnię pędzikiem,że przepaści nie ma,poza tym jest jeszcze inne kryterium,patrzę czy dany olej jest w sieci uznanych dystrybutorów,którzy na badziewie ,czy podróbkę nie mogą sobie pozwolić,te oleje w sieci Petrostar są,ja obserwuję tendencję obniżania jakosci produktów przez uznanych producentów,którzy zdobyli renomę,nie chodzi o oleje,w tym wypadku cięzko to udowodnić szybko,ale podam przykład,kupiłem jednorazową maszynkę do golenia Wilkinson,q...ani razu nie mogę się nią ogolić,a tanszym Bic iem macham już kilka miesięcy.Teraz Encore,bierzemy się za bary,czekam,szybko sprowadzę cię na ziemię,czasami bywam wyśmiewany,czekam,dawaj olej 5W40 ,bierzemy na tapetę,tylko moja rada,wybieraj taki o wysokim wskażniky lepkości,to jest podstawowe kryterium przy ocenianiu danego oleju,potem bierzemy inne,czekam.

10. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 395
    Miasto:
    Kaczory
    Jak sie szybko robi czarny po wymianie to dobrze czy zle?

11. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Pewien gość na FB napisał,że oleje PMO są świetne gdyż b.długo pozostają czyste,nie chciałem się odzywać,bo po co?! No ale mnie to nie zadziwiło(wiem dlaczego tak jest) ,czy to dobrze.To tak jakby zapytać czy to dobrze,jeśli z pralki po zastosowaniu danego proszku przy płukaniu leci czysta woda.

12. Jarzi

Jarzi Grupa Wsparcia Technicznego

Docenione treści:
    1 395
    Miasto:
    Kaczory
    Jak pierzesz czyste ciuchy to dobrze. Przy brudnych to srednio.

Ondraszek lubi to.
  13. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Problemem nie jest jakość współczesnych olejów,problemem jest ich złe dobranie a z tym czasami miewają nawet konstruktorzy danych silników(zalecenia danego producenta aut) ,przekonał się o tym np.Fiat(mocne silniki w Alfach Romeo,wycierające się wałki),użytkownicy BMW czy Fordów TDCi po 2008 r(zalecano nawet olej 0W20,5W20 ,to był zły wybór),podobnie było z silnikami 1.6 VTi PSA -BMW,zalecano indeks 5W40 ,zły wybór, 5W30 wyeliminował problem rozciągajacych się łańcuchów)

14. Stanisław 1946

Docenione treści:
    903
    Miasto:
    Szczecin
    No dobra ile Ci płacą za reklamę tego super oleju.

15. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Takie samo pytanie ktoś zadał gdy chwaliłem klocki ham Daco,dopiero po roku ktoś napisał,że są świetne,sam sprawdził,polecam je moim znajomym,wszyscy zadowoleni,naturalnie użytkownicy normalnych aut,dziwne,że tylko tutaj zadawane są pytania tego typu ,na Forum Samochodowym 4*4 jakoś nikomu nigdy podobny pomysł nie wpadł do głowy,ja wiem,że w tym Kraju nic za darmo nie ma,nawet za klepnięcie łopatą w d....czyli zakopanie w piachu trzeba zapłacić, ja nie lubię czerpać korzyści z rad jakie udzielam.

16. blayders

blayders Bywalec

Docenione treści:
    158
    Miasto:
    Podkarpacie
    Słyszałeś o aferze dieselgate . Tam samochody przechodziły testy , a podczas rzeczywistej jazdy truły . Tak samo jest z olejami . Podczas testu mogą być super a w codziennej jeździe do pupy . Różnice w bazie olejowej mogą być nie duże ale to dodatki sprawiają ze olej potrafi ochronić silnik , np. może mieś dodatek który neutralizuje siarkę w paliwie która przyspiesza zużycie silnika .

17. Ondraszek

Ondraszek Uczestnik

Docenione treści:
    62
    Miasto:
    Nowy Sącz
    Tak ,tak,słyszałem,problem w tym,że gdyby olej miał wpływ na trucie,to raczej silniki TFSi stały by na placach w USA naturalnie wraz z autami,nie diesle,ile tego oleju weżmie sprawny silnik,nie piszę o tym badziewiu szwabskim,od wymiany do wymiany? Litr? Ile w tym czasie spali paliwa? Dlatego idac tym rozumowaniem nigdy w życiu nie zastosowałbym oleju low saps do zadnego silnika,z dpfem ,czy bez,nigdy w życiu,bo problem tkwi nie w oleju,tylko w paliwie(zapychanie dpf-u) dowód? Koledze twin turbo wypalał co 1800 km,wybrałem mu olej full saps,wypalał też dokładnie co 1800 km,teraz po zastosowaniu pewnego myku wypala mu co 4000 km.,natomiast na low saps zarżnął silnik z turbinami dosyć szybciutko,jeżdzi dynamicznie w trasach,już oleju low nie zastosuje nigdy w życiu.

18. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści:
    6 205
    Miasto:
    turek
    1800km powiadasz. a ten myk to przewiercony dpf?

Ostatnio edytowano: 27-09 20
    Stanisław 1946 lubi to.
  19. Stanisław 1946

Docenione treści:
    903
    Miasto:
    Szczecin
    Podziel się tym "mykiem" z nami.

20. toomii76

toomii76 toomi

Docenione treści: