• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Nakretka piasty M22 lewy gwint - z czego dobrac

dawidd1

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Radomsko
Witam
Potrzebuje nakrętkę M22 skok gwintu 1,5 ale z lewym gwintem do samochodu MG ZR 160 do tylnego lewego kola. Nigdzie nie mogę takiej namierzyć, są tylko standardowe prawoskrętne. Czy ktoś się orientuje gdzie taka dostać, albo w jakim aucie jeszcze cos takiego występuje?

Regaciarz

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
168
Miasto
Wasilków
Serwis nie pomoże? Może w zestawie nowego łożyska jest?

Piotr_Ł

Gaduła
Punktów
12
Miasto
Lublin
My do Rovera dorabialiśmy u tokarza. Wszystkie łożyska przychodziły z prawym gwintem. Najlepsze było odkręcanie śruby w prawa stronę przez mechanika-chyba się zapiekło dawaj przedłużkę

dawidd1

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Radomsko
no właśnie w łożyskach nie dają ani nakrętki ani podkładki ani dekla maskującego ktory tez ma wymiar 51mm i nie mogę takiego nigdzie namierzyć, ale to nie jest duży problem bo sobie wydrukuje i będzie, gorzej z ta nakrętka. Ponoć w fordach i fiatach tez cos takiego było, ale nie mogę znaleźć nic konkretnego
Automatyczne połączenie postów:

aa serwis rovera już dawno przestał istnieć :)

dawidd1

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Radomsko
dzięki, zadzwonię tam i dopytam czy to faktycznie lewy gwint bo podane nr zamienników maja wszędzie opis ze to prawy gwint

WOODOO

SuperMechanior
Punktów
2511
Masz tam jeszcze tabelę zastosowania w innych samochodach...może po tym spróbuj...widnieje tam również ford sierra, a miałem taką i wiem, że tam była w piaście z tyłu właśnie nakrętka z lewym gwintem - bodajże na klucz 36...:)

dawidd1

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Radomsko
tak jak podejrzewałem, w motohurt była pomyłka i nakrętka jest z prawym gwintem. Obdzwoniłem kilka dużych sklepów - wszędzie jak słyszą lewy to trzaskają słuchawką ;)
Co robić ??

Bartek4x4

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
999
Miasto
Koszęcin
Ja mam ogarniętego ślusarza. Kiedyś potrzebowałem nakrętki do Simsona z lat 50. Przyjechał pomierzył. Za dwa dni gotowe

dawidd1

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Radomsko
znalazłem sklep w Częstochowie gdzie ponoć na jutro maja być, po 6zl szt. Tylko twardość 8.8 i wysokość o 10mm - trochę niska ale jak nie ma innej to spróbuje. Tylko ta twardość mnie zastanawia - orientuje sie ktoś w jakiej klasie twardości są takie nakrętki?

Dawidek126

SuperMechanior
Punktów
171
Miasto
Piaseczno
Mg źr to nie to samo co r45? Tam wymieniałem piasty z łozyskami właśnie w lewym tylnym kole. Zestaw zawierał zawsze nakrętki.... Jedyny haczyk był w tym że jedne miały koronki abs-u pod kątem ( stożek) a drugie miały " normalnie" koronki prostopadle...

dawidd1

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Radomsko
Mg zr to rover 25, mg zs to rover 45.
Te pierścienie o których wspominasz to - stożkowe sa do tarcz, a prostopadle do bębnów
Dziś dzwoniłem właśnie o łożysko do r45 do sklepu i owszem były 2 nakrętki, ale 2 prawe jak to stwierdziła Pani od sprzedaży :)

Dawidek126

SuperMechanior
Punktów
171
Miasto
Piaseczno
Kupowałem skf za każdym razem i zawsze były dwie nakrętki i wydaje mi się że jedna z nich miała lewy a druga prawy gwint... Nie dam sobie za to ręki uciąć bo było to dawno, tak mi się wydaje... Może zamów zestaw, otwórz na czysto i sprawdź.

dawidd1

SuperMechanior
Punktów
3
Miasto
Radomsko
tak zrobię, juz znalazłem kolejne łożysko z 2 nakrętkami, jutro zadzwonię do sklepu i dopytam czy to to o co mi chodzi.
Swoja droga nigdy bym sie nie spodziewał tak dużego problemu z nakrętka

Do góry Bottom