• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Naprawa błotników a4b5

J

Jari76

Chciałem kupić nowe lub używki.Majster stwierdził że jest nie wiele rdzy na rancie i mówi że wytnie tą rdzę a od wewnętrznej strony wspawa blachę i wtedy szpachle i będzie git.Czy tak jest ok?To ma trochę potrzymać.

WOODOO

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
2526
Powiedz mu, że niech se łeb rozetnie, napcha gazet i zaszpachluje...:)
I nie tytułuj go majster, bo obrażasz prawdziwych fachowców...:) mów o nim po prostu druciaż, partacz itp.:)
To co ci ten partacz oferuje, to by ci wylazło po jednej zimie...:)

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2121
Miasto
PZ
To zależy jak długo chcesz pojeździć tym autem, już lepiej dla ciebie poszukać zdrowych używek, nawet w innym kolorze, pomalować i wytrzymają kilka lat, bo to ocynk, a jak pospawa to ropa wyjdzie, a jeszcze nie zrobi tego za darmo, także syma sumarum wyjdziesz na tym tak samo finansowo

J

Jari76

Powiedz mu, że niech se łeb rozetnie, napcha gazet i zaszpachluje...:)
I nie tytułuj go majster, bo obrażasz prawdziwych fachowców...:) mów o nim po prostu druciaż, partacz itp.:)
To co ci ten partacz oferuje, to by ci wylazło po jednej zimie...:)
Tak myślałem i też mu tak mówiłem Ale on twierdził że jak wytnie całą rdzę to nic nie wyjdzie.A ja na to czy to nie będzie pękać jak to będzie połatana blacha i tyle sxpachla na tym Ale coś tam pomruczał.
Automatyczne połączenie postów:

To zależy jak długo chcesz pojeździć tym autem, już lepiej dla ciebie poszukać zdrowych używek, nawet w innym kolorze, pomalować i wytrzymają kilka lat, bo to ocynk, a jak pospawa to ropa wyjdzie, a jeszcze nie zrobi tego za darmo, także syma sumarum wyjdziesz na tym tak samo finansowo
To ma być zrobione dobrze i na długo i on sam wpadł na taki pomysł by wycinać spawać itd.Nie wiem czemu

Mozdzen86

Początkujący
Punktów
4
Dokładnie, kupuj używkę, a tego swojego "majstra" możesz w cztery litery kopnąć

mrkowalik

Nowy
Punktów
1
Miałem bardzo podobną akcję z mechanikiem. Ten mój mało,że chciał wycinać to jeszcze miał zapędy na zdrowe blachy żeby je szpachlować.

J

Jari76

A co zrobić jak jest na tylnym błotniku bąbel rdzy?
A całe auto prysnąć bez wnęk to jaki koszt?I czy szyby powinny być wyjęte czy nie?

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2121
Miasto
PZ
A co zrobić jak jest na tylnym błotniku bąbel rdzy?
A całe auto prysnąć bez wnęk to jaki koszt?I czy szyby powinny być wyjęte czy nie?
My ostatnio z kolegą malowaliśmy auto bez wyjmowania szyb, najlepiej mieć taką specjalną taśmę papierową do oklejania z taką grubszą tekturową krawedzią bo wtedy można ją wcisnąć pod uszczelki i dokładnie okleisz a tylne błotniki mozna pomalować ale to już jest zadanie dla dobrego lakiernika, trzeba dobrze zabezpieczyć blachę przed malowaniem

J

Jari76

My ostatnio z kolegą malowaliśmy auto bez wyjmowania szyb, najlepiej mieć taką specjalną taśmę papierową do oklejania z taką grubszą tekturową krawedzią bo wtedy można ją wcisnąć pod uszczelki i dokładnie okleisz a tylne błotniki mozna pomalować ale to już jest zadanie dla dobrego lakiernika, trzeba dobrze zabezpieczyć blachę przed malowaniem
A jakiś link do tej taśmy

M hd

Bywalec
Punktów
5
Mam pytanie a te błotniki to przód?
Jak tak to z używki ori będzie ciężko znaleźć w a4 b5 przody gniły lepiej dobry zamiennik plus porządne zabezpieczenie.

A już pytałeś się czy ori czy zamiennik. Jak znalazłeś ori nowe to podeślij link do nich bo ja mam z przodu zamienniki chętnie bym takie sobie odłożył na zapas.

Ostatnia edycja:
J

Jari76

Jak tak to z używki ori będzie ciężko znaleźć w a4 b5 przody gniły lepiej dobry zamiennik plus porządne zabezpieczenie.

A już pytałeś się czy ori czy zamiennik. Jak znalazłeś ori nowe to podeślij link do nich bo ja mam z przodu zamienniki chętnie bym takie sobie odłożył na zapas.
Na razie szukam i do lifta są Ale do przed mało.

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2121
Miasto
PZ

Na razie szukam i do lifta są Ale do przed mało.
Chcecie to wam sprzedam audi a4 b5 97 rok na niemieckich blachach :D 1.8 ADR w automacie, 143000 km przebiegu będziecie mogli odłożyć sobie na zapas wszystko :) blacha zdrowa jak w 3latku, za 2000zł

Encore

SuperMechanior
Punktów
315
Miasto
Częstochowa
Chcecie to wam sprzedam audi a4 b5 97 rok na niemieckich blachach :D 1.8 ADR w automacie, 143000 km przebiegu będziecie mogli odłożyć sobie na zapas wszystko :) blacha zdrowa jak w 3latku, za 2000zł
Arni co ty w cenie złomu sprzedajesz? :) po ile kg teraz idzie +1zł?

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2121
Miasto
PZ
Arni co ty w cenie złomu sprzedajesz? :) po ile kg teraz idzie +1zł?
Te audice tyle kosztują :) ludzie sprzedawają i rzucają się na nowsze, to jest fajne auto do jeżdżenia na codzień, bo części zamienne kosztują śrubki, ostatnio kupiłem kompletne dobre mcpersony tylne za 20 zeta sztuka :D plus przesyłka

Encore

SuperMechanior
Punktów
315
Miasto
Częstochowa
Te audice tyle kosztują :) ludzie sprzedawają i rzucają się na nowsze, to jest fajne auto do jeżdżenia na codzień, bo części zamienne kosztują śrubki, ostatnio kupiłem kompletne dobre mcpersony tylne za 20 zeta sztuka :D plus przesyłka
Ty mi powiedz co lepiej kupić w benzynie do 12 koła Hatchback w benzynie najlepiej minimum 2007-2008r, bo mi Matka suszy głowę od 2 tygoni a nic konkretnego w okolicach nie było, jedynie co był to fiat bravo na zdjęciach i opisie wszystko ok, ale jak podjechałem (oględziny auta zajęły mi max 1-2 minuta) to podziękowałem, do wymiany cały tłumik z katalizatorem, drzwi prawe pogniecone to jeszcze nic ale odprysk nad przednia szybą przy uszczelce szyby " rdza pod uszczelkę wchodziła, wiadomo co dalej jest" i pryśnięte (dla niepoznaki) sprayem na zardzewiały odprysk zniechęcił na dalsze oglądziny, dla pewności odpaliłem na szybkiego auto, powiedziałem nara. nawet miernika lakieru nie wyciągałem bo widać co było grane ( a na zdjęciu wszystko ładnie odpicowane i opisane ) a i auto na dodatek sprowadzone od szwabów :p

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2121
Miasto
PZ
Ty mi powiedz co lepiej kupić w benzynie do 12 koła Hatchback w benzynie najlepiej minimum 2007-2008r, bo mi Matka suszy głowę od 2 tygoni a nic konkretnego w okolicach nie było, jedynie co był to fiat bravo na zdjęciach i opisie wszystko ok, ale jak podjechałem (oględziny auta zajęły mi max 1-2 minuta) to podziękowałem, do wymiany cały tłumik z katalizatorem, drzwi prawe pogniecone to jeszcze nic ale odprysk nad przednia szybą przy uszczelce szyby " rdza pod uszczelkę wchodziła, wiadomo co dalej jest" i pryśnięte (dla niepoznaki) sprayem na zardzewiały odprysk zniechęcił na dalsze oglądziny, dla pewności odpaliłem na szybkiego auto, powiedziałem nara. nawet miernika lakieru nie wyciągałem bo widać co było grane ( a na zdjęciu wszystko ładnie odpicowane i opisane ) a i auto na dodatek sprowadzone od szwabów :p
Kia cee'd? Mam znajomego policjanta, opowiadał mi jak kiedyś z kumplem próbował zajechać silnik trzymając na obrotach i się nie udało :) poszedł bym w kierunku Korei bo Niemcy xa bardzo idą w kierunku Chin

Do góry Bottom