• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

"Naprawiona" zwrotnica - czy jeździć na czymś takim

AdamF

Nowy
Punktów
0
Witam wszystkich, niedawno mechanik naprawiał mi zawieszenie w A8 D4 i niestety zapiekła się śruba w zwrotnicy. Postanowił ją rozwiercić, ale się wiertło trochę omsknęło i wyszła rzeźba jak na załączonych zdjęciach. Czy jeździć na czymś takim czy wymienić zwrotnice na nową i dać nowe śruby? (Pomijam temat uszkodzonych osłon przy wymianach tulei)
Dzięki za wskazówki.

Załączniki

• b7c805a3-7d17-44c8-93ec-2cd7a8031cd4.jpg
    b7c805a3-7d17-44c8-93ec-2cd7a8031cd4.jpg
    177,3 KB · Wyświetleń: 80
  • f462a831-5ec7-47b0-aebd-77e993b76cf7.jpg
    f462a831-5ec7-47b0-aebd-77e993b76cf7.jpg
    422,8 KB · Wyświetleń: 80

Vicia

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
806
Miasto
Centrum Kraju
Rozwiercanie tzw.reczne to zawsze jest ingerencja w materiał..plus do tego bicie wiertła i luzy w wiertarce na główce to nic dziwnego że wiertło zeszło... mógł to koleżka inaczej rozegrać bo ale cóż, po ptikach tak jak koledzy wyżej ...wymienić dać nowe śruby nasmarować by w przyszłości przy takiej robocie ktoś miał lżej:D

Pocieszyć można tym że nie myli się ten co nic nie robi...czyli Ja:D

lukkiwlkp

Zweryfikowany Mechanik
Porady
1
Punktów
826
Miasto
Pogorzela
Ja bym zostawił stara . Jeśli nie naruszył otworu od sworznia to nic bym nie robił. Z jednego sworzni chyba "guma " spadła....

AdamF

Nowy
Punktów
0
W większości nawet profi ściągacze nie pomagają ...
nowa zwrotnica w zamienniku jakieś 400 zł...
Jeżeli wymienię to raczej na oryginał, wiem, że dużo droższy, ale moim zdaniem auta klasy premium powinny być naprawiane na oryginalnych częściach.
Ja bym zostawił stara . Jeśli nie naruszył otworu od sworznia to nic bym nie robił. Z jednego sworzni chyba "guma " spadła....
Ścianki po rozwierceniu otworu są cieńsze i zastanawiam się czy np. przy większych prędkościach (+200 km/h) na autostradzie w Niemczech nie będzie ryzyka pęknięć na nierównościach.

MIKUr1

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
262
Miasto
Okolice Krakowa
Na dwoje babka wróżyła. Może pojeździć do technicznej śmierci auta, ale pęknięcia też nie można wykluczyć. Jak latasz tym po dwie paki po autostradach to chyba skłaniałbym się ku wymianie.

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1589
Miasto
Kaczory
Nie wiem kto wpada na takie pomysly. Wymień to chlopie, bo z kazda jazda bedziesz mial z tylu glowy widok tej zwrotnicy.

Jarzi

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
1589
Miasto
Kaczory
IMG_20220905_110135.jpg
Automatyczne połączenie postów:

Koncowki i sworznie nie mialy luzu, poprostu wszedzie byl nalot z rdzy bo dziadzio jezdzi raz na tydzien moze. Auto ma od nowego i zawsze wszystko robi na czas. A i nie znalezlismy tego skorodowanego przewodu hamulcowego :(

arni_poznań

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
2792
Miasto
PZ
Wyświetl załącznik 45962

Koncowki i sworznie nie mialy luzu, poprostu wszedzie byl nalot z rdzy bo dziadzio jezdzi raz na tydzien moze. Auto ma od nowego i zawsze wszystko robi na czas. A i nie znalezlismy tego skorodowanego przewodu hamulcowego :(
Nie przewód hamulcowy tylko przednie zawieszenie zardzewiałe

Aaa teraz widzę no to wszystko z przodu wymienić na nowe albo jechać gdzie indziej zweryfikować diagnozę tego pana, od ciebie zależy co się bardziej opłaca

pawcar

SuperMechanior
Punktów
840
Miasto
Manchester
A nie można pojechać i mu pokazać, że chyba spadł z konia ?

Tudzież żeby poprawił swoje bestialskie zachowanie ...

:D

diagnostawawa

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
153
Miasto
Xxx
D4 wydać w takim stanie :eek: . Tak jest jak się chce wejść klientowi w dupę i zrobić "taniej" żeby był zadowolony.

AdamF

Nowy
Punktów
0
D4 wydać w takim stanie :eek: . Tak jest jak się chce wejść klientowi w dupę i zrobić "taniej" żeby był zadowolony.
Tu nie chodziło w ogóle o pieniądze, chciałem mieć dobrze naprawione auto a mechanik zrobił jak zrobił i gdyby nie skrzypienie w zawieszeniu po odebraniu auta to nawet bym tam nie zaglądał i jeździł w błogiej niewiedzy na takim patencie. Mechanik nawet nie poinformował mnie co zrobił i nadal jest ze swojego dzieła dumny.

Czytając wszystkie wskazówki zdecydowałem się na wymianę na nową i oryginalną zwrotnicę.

Dzięki i pozdrawiam.

Drugi2

SuperMechanior
Porady
2
Punktów
420
Wymień to chlopie, bo z kazda jazda bedziesz mial z tylu glowy widok tej zwrotnicy.

taaa, szczególnie jak pęknie i w coś przy...walisz to ci się oczy na tył głowy zawiną

to jest aluminium. zawsze mam cykora jak to rozkręcam. a przy skręcaniu używam klucza dynamometrycznego coby nie przeciągnąć tej plasteliny :) już parę osób komentowało mnie, że mają mnie za debila. narazie to tylko raz mi się zdarzyło, że pękło kilkaset metrów od bramy- ale wtedy dokręciłem na pałe. od tego czasu tylko dynamometr przy aluminium

zdecydowałem się na wymianę na nową i oryginalną zwrotnicę.

Well Done Thumbs Up GIF by America's Got Talent

Do góry Bottom