• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Nie chce odpalić Caddy 1,6 tdi

WOJTECH123

Nowy
Punktów
0
Witam Panowie .Przejechałem kilka kilometrów, poczym usłyszałem głośne tyrkotanie z silnika z prawej strony.Silnik zgasł i już gonie mogę odpalić.Mam taki przenośny skaner viaken,wyskoczył błąd P00C600 zamałe ciśnienie na listwie,wał korbowy,przebicie do masy.Wiem że te odczyty wiele nie mówią.Wymieniłem filtr paliwa,stary w środku czysty,w puszce na filtr jakiś na dnie czarny osad.Zalałem filtr .Próba odpalenia z motostartem,gaz w podłoge pomaga na 3 sekund.Jakieś sugestje

sulej013

SuperMechanior
Porady
1
Punktów
146
Miasto
Xxx
Odpala na samostarcie i równo na nim pracuje? Głośne terkotanie.. Prawa strona... To bardziej wygląda na rozrząd, walniety wałek, albo urwany napęd pompy

Marshandka

Początkujący
Punktów
0
Cześć, nie potrafie otworzyc nowego zapytania....a mam pytanie dot. Opla Zafira diesel, która nie odpala. Po wpuszczeniu rano plaka do filtra powietrza przez 3 sekundy kręce i po 5 sekundach odpala. Po odpaleniu na plaka mogę jeżdzić cały dzień. Ale na drugi dzien znowu to samo, czyli Zafira znowu nie odpala. Wymieniłem filtr paliwa na nowy i nadal nie odpala. Co robić? Co może być przyczyną? Jak temu zaradzić? Niestety wszyscy mechanicy dokoła są bezradni. Pomocy

blayders

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
248
Miasto
Podkarpacie
Nieszczelność nie zawsze równa sie wyciek . W baku nie mam pompki tylko pompa vp zasysa bezpośrednio z baku . Sama pompa może być nieszczelna i w momencie ustania pracy pracy paliwo zaczyna wracać w kierunku baku . Zaworek zwrotny nie pomoże na to zjawisko .

WOJTECH123

Nowy
Punktów
0
Odpala na samostarcie i równo na nim pracuje? Głośne terkotanie.. Prawa strona... To bardziej wygląda na rozrząd, walniety wałek, albo urwany napęd pompy
Dzięki za odpowiedz,raz go odpaliłem na motostarcie(nie chciałem go chechłać więcej razy) i wtedy głośno terkotał z prawej strony i zgasł po 5 sekundach.Chcesz powiedzieć że pasek rozrządu przestawił?

Do góry Bottom