• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Nie chce wejść czasami na obroty

drdala

Bywalec
Punktów
0
Witam mój samochód to audi a4 b6 1.9 tdi 130km AWX 2002r
ostatnio zaczęło coś mi "trzeć" gdy jechałem na np. 3 i wcisnąłem pedał gazu doszło np. do 2500 obr. i puściłem gaz to słychać było przez chwilę takie dziwne tarcie. Pojechałem do mechanika odłączył mi ten przewód

i powiedział że jak problem zniknie to znaczy że turbina już pada. Niestety okazało się że problem zniknął czyli turbina do wymiany. Co dziwne jeżdżę teraz z odłączonym tym przewodem i nie czuję dużej różnicy w mocy - do 2 tyś czuję że jest bardziej mułowaty ale powyżej 2 tyś. już praktycznie nie ma prawie różnicy.
Teraz przejdę do sedna sprawy, przed pojechaniem do mechanika i odłączeniem tego kabla kilka razy zdarzyło mi się że podczas jazdy nagle momentalnie samochód tracił moc i nie chciał wchodzić na obroty (wolniej wchodził np do 2500 obr a na większe obroty już nie chciał wejść). Musiałem wtedy włączyć wyłączyć samochód i już było dobrze.
Dziś czyli przy jeździe z odłączoną turbiną znowu mi się to przytrafiło i z ciekawość w czasie jazdy wcisnąłem sprzęgło i dałem gazu to wszedł na obroty normalnie mimo że na biegu 2500obr i na większe już nie chciał wejść. Co może być przyczyną? Od czego był ten przewód który mechanik mi odłączył? Wiem że od turbiny ale jakie zadanie on ma w pracy turbiny? Co może być przyczyną tego że samochód nagle traci moc i nie chce wejść na obroty? Pomóżcie dobrzy ludzie:)

Czyli jak teraz lepiej jeździć ze zdjętym wężykiem czy założonym? Na razie nie mogę zrobić testów ponieważ pogoda mi na to nie pozwala (ciągle jezdnia jest oblodzona i testy dynamiczne trochę strach robić) a do pracy muszę dojeżdżać (7km *2 czyli 14 km dziennie) Boję się że coś się może stać i proszę o radę czy jeździć ze zdjętym czy z założonym czy w ogóle nie jeździć? Ale z drugiej strony jak tu nie jeździć jak muszę zrobić logi dynamiczne itd. Proszę o rady.

drdala

Bywalec
Punktów
0
Wymieniłem turbinę na regenerowaną i wydałem 900zł jak oddam temu klientowi moją starą turbinę to on odda mi 200zł i teraz zastanawiam się czy warto jest jemu ją oddawać czy lepiej samemu spróbować naprawić swoją turbinę i sprzedać ją za większą kasę.... co mogę samemu zrobić ze swoją turbiną żeby zobaczyć w jakim jest stanie i co by należało naprawić/wymienić.
myślę czy w ten sposób nie zabrać się do mojej turbo

darektech

Zweryfikowany Mechanik
Punktów
17
Miasto
Legnica
potrzebyjesz czesci posiadasz tyrbine garreta do ktorej nie ma zestawow naprawczych (producent nie wprowadzil )
musial bys miec z 3 turbiny i moze zrobil bys 1

DrCars

SuperMechanior
Punktów
15
Miasto
Suwałki
Miałem ten sam problem w passat B5 FL, AVF 130KM. Wcześniej w starej turbinie czyściłem kierownice, pomogło na około 2 miesiące, następnie stało się to samo więc wymieniłem turbinkę. Extra, pięknie. Teraz minęło już 1,5 miesiąca i :eek: znowu!!!! kilka razy stało się to samo. Co gorsza, mam automat i dopiero tu jest to mocno widzialne kiedy jest problem z wrzuceniem wyższego biegu. W pierwszym i tym przypadku wyskakuje ten sam kod błędu - przeładowanie. No i już kilka rzeczy porobiłem i doszedłem chyba do problemu. Jeżeli to co zrobię zda egzamin to opiszę to na forum. Dam znać. Pozdrawiam.

jankas9886

SuperMechanior
Punktów
8
Miasto
Strumień
ten wężyk jest z zaworu ograniczającego ciśnienie doładowania jak bedziesz jeździł na zrzuconym to wykończysz turbine, dziwne podejście do sprawy żeby go komuś odłączać

Katolik

Początkujący
Punktów
0
jest to zawor n75 czyli pospolicie gruszka która steruje kierownicami w turbnie. ten filmik co masz przedstawiony jest włąsnie o tym. jeżeli choć troche sie znazsz na mechanice to mozesz je wyczyścic samemu lesz uważaj przy rozbieraniu turbiny na wirnik zeby go nie przekosic bo bedzie lipa . tak masz zapieczone lopatrki w turbinie od mulowatej e niby ekonomicznej jazdy amochodem.

DrCars

SuperMechanior
Punktów
15
Miasto
Suwałki
Zgadzam się. Ten zrzucony przewodzik prowadzi od zaworu N75.

DrCars

SuperMechanior
Punktów
15
Miasto
Suwałki
Witajcie. No i u mnie już wiadomo. Szkoda, że doszedłem do tego metodą łańcuszka. Wymieniona turbina, wymieniony N75, wszystkie wężyki podciśnienia. A na końcu podstawiam czujnik ciśnienia doładowania i auto chodzi jak nowe. Znów kocham swoją pszczółkę. :) Żartuję, zawsze go kocham. Pozdrawiam.

Do góry Bottom