• Witamy na Forum Mechaników!
    Aktualnie przeglądasz stronę jako gość. lub
    Jako użytkownik uzyskasz pełen dostęp do forum oraz będziesz mógł tworzyć tematy oraz brać udział w dyskusjach.
    Gorąco zachęcamy oraz zapraszamy do rejestracji!

Nie odpala

Promyk

Nowy
Punktów
0
Witam serdecznie wszystkich.
Mam problem z passatem a dokładnie passat B5 1.9 TDI 130 km AVF. Ogólnie wymieniałem słupek bo w poprzednik stopiło tłok.
Dałem pompki do sprawdzonej i rzetelnej firmy wszystko zostało z nimi zrobione są jak nowe.
Jest nowy wałek rozrządu domu wał bym zwykiarowany nowe panewki góra dół. Nowa listwa zasilająca pompki. Pompa vacum rozebrana sprawdzona wymienione wszystkie uszczelki ( szczelna jest) dałem nowy filtr paliwa nowe przewody paliwowe elastyczne nowe podciśnienia. EGR wyczyszczony dolot wyczyszczony. Czujniki wszystko nowe. Wczoraj odpalił i chwilę pochodził. Dzis nie chce odpalić paliwo niby dochodzi ale na ile chce zapalić. Dodam że na placu chwilę pochodził co by gonię męczyć. Rozrząd ustawiony kat ustawiony wczoraj podczas tej chwilowej pracy ( nie założyłem układu chłodzenia dla tego długo nie chodził) na kopie pokazywało że wszystko jest w normie porównując odczyty do innego paska. I tu rodzi się pyanie Dlaczego?pytanie jeszcze jakie cisnie powina dawać pompa ze zbiornika bo po zdjęciu węża przed filtrem to ciśnienie jest dosyć małe dosłownie z węża aby wypływa bez żadnego ciśnienia. I jeszcze jedno. Paliwo leci tylko chwilę po przekręceniu stacyjki podczas kręcenia silnika nic nie wypływa z filtra prócz tej "wstępnej " dawki paliwo co daje tak jakby tylko przekręcić stacyjek na pierwsza pozycję i nic więcej. Nawet grama paliwa nie leci dalej mimo że dosyć długo kręciłem

toomii76

toomi
Punktów
6551
Miasto
turek
0.5 bara i przez chwilę tylko. resztę robi tandem. może przewody zamienione.

Promyk

Nowy
Punktów
0
0.5 bara i przez chwilę tylko. resztę robi tandem. może przewody zamienione.
Wczoraj odpalał normalnie kilka razy przed zmianą przewodów a żeby nie pomylić przewodów zaznaczyłem sobie białym markerem dopływ paliwo idzie jak powinno. Tylko dla czego tylko przez chwilę a poniejnjuznjie podczas kręcenia silnikiem. Przekaźnik pompy zmieniłem i dalej to samo

Promyk

Nowy
Punktów
0
daje do myślenia.
Zrobiłem właśnie coś takiego że odpisałem wtryski od pradu przekręciłem stacyjka chyba że 20 razy zakręciłem kilka razy silnikiem po czym znów przekręciłem stacyjkę 10 razy ( w teorii bazując na doświadczeniu powinno to wystarczyć by odpowietrzyć wtryski) po czym podpiąłem papki do prądu. Podłączyłem kompa zero błędów wiedz próbowałem odpalić 5 razu i zero jakiejkolwiek Gądki że strony silnika nic kompletnie

toomii76

toomi
Punktów
6551
Miasto
turek
no to dupa, trzeba na warsztat odstawić albo dać mu plaka spróbować.

Promyk

Nowy
Punktów
0
no to dupa, trzeba na warsztat odstawić albo dać mu plaka spróbować.
Na placu chwilę chodził. Warsztat nic nie pomoże bo był j nie wczoraj warsztat i pomógł mi go odpalić a dziś już nie chce
Automatyczne połączenie postów:

Na placu chwilę chodził. Warsztat nic nie pomoże bo był j nie wczoraj warsztat i pomógł mi go odpalić a dziś już nie chce
Wczoraj to tam
Automatyczne połączenie postów:

Pominąłem teraz nawet filtr paliwa i dałem wężyk bezpośrednio ze zbiornika w pompę vacum paliwo leci bo z powrotu vaum leje mi do butelki ( testy siebie czy wszystko jak powinno leci)

Ostatnia edycja:

Danmar

SuperMechanior
Punktów
52
Miasto
Poznań
Zmierz jakie ciśnienie paliwa daje/pompuje tandempompa.

ostryt4

SuperMechanior
Punktów
265
Miasto
Grimsby, czasem Białystok
Do autora.
Czy piszesz poprzez klawiaturę z domyślaniem się słów ?
Jak tak to wyłącz tą opcję i przeczytaj co napisałeś.

Do góry Bottom